Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.01.2011, 23:53   #11
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisi usamljen sa tim misljenjem.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2011, 00:12   #12
kina
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 121
Downloads: 1359
Uploads: 2
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Roland G70 i Korg PA2Xpro
kina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja bi isto licno volio da se vrijeme band-ova vrati, znaci cetvorka+vokali.
Tada bi uzeo svaki od cetir instrumenta po mjesec-dva u ruke i koji mi prvi bolje legne u ruke taj bi i svirao, jer podjednako volim i gitaru i bass i bubanj i kljavu/harmoniku.

Za mene je isto prednost:
bubanj-drvenjak
bass-gitara
e-gitara
harmonika/klavijatura

ali u svakom smislu i zanru da se koriste odredjene boje i sounds,
sem bubanj bi morao biti nastiman malo univerzalno, recimo
da moze i u narodnjaku i u zabavnjaku posao odradit.
Poz
kina je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2011, 03:04   #13
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

makso, bas je ipak malo lakse imitirat na klavijaturi nego gitaru, imas picked bass, fingered bass, slap bass, naravno nije to to, ali ja sam rekao konkretno za ciganiju, jesi li ikad vidio "pod satrom" bas gitaru s acom cergarom, dejanom kosticem, dejanom maticem, sanjikom, gurbetom, bobanom vozom, ja sam samo rekao za taj zanr u koji se razumijem
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2011, 06:03   #14
Dare 82
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.09.2008
Mjesto: Svajcarska
Postovi: 170
Downloads: 496
Uploads: 30
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
Instrumenti: Harmonika,klavijature
Interesi: Crtanje,filmovi
Dare 82 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam ni ja video Kostica,Matica,Cergara da sviraju sa basistom.Verovatno su i oni misljenja da radi bolje bas sa Dx11 od tamo nekog fendera pa zato.
Dare 82 je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2011, 06:51   #15
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Akusticni instrumenti zahtevaju kvalitetniju opremu za ozvucavanje i naravno znanje o ozvucavanju takvog instrumenta.

Bubanj--- Kombinacija elektricnog i akusticnog.Kontra cinela i dobos moraju da budu akusticni.
Lakse se nasteluje,ne pravi toliku buku na bini,prisustvo elektronaca daje mogucnos sviranja raznih popularnih zanrova.

Pitanje o bas ,ritam gitari i klavijaturi je sa mnogo podpitanja i sa mnogo odgovora!
Nebih sada da komentarisem to.......
Postovano sa mobilnog uređaja
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2011, 06:45   #16
yamahabih
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Postovi: 6
Downloads: 21
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
yamahabih befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Dell Pokaži Post
makso, bas je ipak malo lakse imitirat na klavijaturi nego gitaru, imas picked bass, fingered bass, slap bass, naravno nije to to, ali ja sam rekao konkretno za ciganiju, jesi li ikad vidio "pod satrom" bas gitaru s acom cergarom, dejanom kosticem, dejanom maticem, sanjikom, gurbetom, bobanom vozom, ja sam samo rekao za taj zanr u koji se razumijem
Mili sama rijec "CIGANIJA" bi trebala da Ti kaze o cemu se radi nisam veliki strucnjak ali mislim da nije samo to sto su oni Romi ili Cigani pa ciganija nego sto je u neko doba klavijaturista htio ne htio, znao ne znao postao ONE MAN BAND jer je nestalo para
(izraz za kokuzna vremena i stednju - ciganisanje) pa su prvo otkacili bubnjare, pa onda basiste, pa na kraju i gitariste a na kraju i klavijaturiste jer imaju matrice i MIDI a sad je kao frka ko pusta ili ne pusta nesto... Ja sam misljenja da ni jedna klavijatura ne znam kako sredjena ne moze da zamijeni ni najlosiji a kamo li osrednji band u kom imaju i bubanj i bas i rit. a pozeljno i solo git... ali ljudi nema vise para za to i to svi Vi dobro znate...
__________________
Deny
yamahabih je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2011, 11:52   #17
Simke
Vredan član društva
 
Simke's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 245
Downloads: 882
Uploads: 34
Rekao HVALA: 55
Zahvalili mu 387 puta u 275 Postova
Instrumenti: magpotIZ
Interesi: magpotIZ
Simke ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Simke pošalji poruku preko ICQ messengera Simke pošalji poruku preko AIM messengera Simke pošalji poruku preko MSN messengera Simke pošalji poruku preko Yahoo! messengera Simke pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od makso68 Pokaži Post
Ja bih postavio pitanje za nekoliko kolega,koji tvrde da bolje zvuči bas sa klavijature nego sa bas gitare..Naravno,to je relativno,u zavisnosti od kvaliteta svirača.Ali,jeste li ikad čuli dobrog basistu,koji upotrebljava sve tehnike,flat,slap,glisanda,pick,....?
Mislim da su neke od ovih stvari neizvodive na klavijaturi,ili ja bar nisam čuo tako kvalitetnog ˝bas-kontraša˝.Nemam namjeru da pokrećem polemiku,ovo je samo moje mišljenje.Pozdrav!

@makso68
Imam potrebu da odgovorim,jer ja sam taj koji svira bass u bendu.
Kolega bass gitara ce da odsvira to sto ste naveli a klavijatura mozda nece,ali iz licnog iskustva znam par kolega bass klavijaturista koji su da kazem"izuzeteno tehnicki nabiflovani"uz kvalitetan sempl bass gitare mogu da zvuce bolje nego pojedini bass gitaristi,a to sam i naveo u prethodnom postu.Ja licno se trudim koliko mogu da mi bass sa klavijature zvuci kao bass gitara, i sa tehnicke strane,a i da proizvede sam sound.Ali generalno je sve to relativna stvar.Zalosno je bilo ranijih godina da su izuzetno dobri bassisti i solo-kontra gitaisti su sedeli kuci,jer nisu mogli da sviraju od bass-kontrasa,a mnooogo tih "bass&kontra klavijaturisti su bili loseg kvaliteta,ali sve zarad jednog tala vise koji ce da medjusobno da podele,i svakog je boleo k***c za kvalitet.Vremena se menjaju,ponovo su bassisti u modi,ali oni kolege poput mene ne ugrozavaju jer ima mesta za sve pod muzicarskim krovom,i bitno je biti na prvom mestu covek,pa onda muzicar.Nazalost neki tako i ne razmisljaju,vec obrnuto.
uzgred pitanje za sve:
da li bi"amadeus band"mnogo bolje zvucao da imaju bass gitaristu u bendu,ili ovako kako jeste?!
__________________
https://t.me/pump_upp

Promijenjeno od Simke (24.01.2011 u 11:56 sati)
Simke je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2011, 14:39   #18
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Sa dobrim basistom bi sigurno zvucali kvalitetnije,ne toliko zbog samog tona koliko zbog mogucnosti raznovrsnosti svirke i bass figura,o cemu je kolega @Makso pisao,tu sumnje nema

@ Simkeres,nije bas u redu da covek vasih godina pise vulgarije na forumu,ima ovde i mladjih,pa da ne kvarimo omladinu,hvala
  Reply With Quote
Star 24.01.2011, 15:33   #19
Simke
Vredan član društva
 
Simke's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 245
Downloads: 882
Uploads: 34
Rekao HVALA: 55
Zahvalili mu 387 puta u 275 Postova
Instrumenti: magpotIZ
Interesi: magpotIZ
Simke ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Simke pošalji poruku preko ICQ messengera Simke pošalji poruku preko AIM messengera Simke pošalji poruku preko MSN messengera Simke pošalji poruku preko Yahoo! messengera Simke pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

kolega Vule
Otici cu malo u off-topic,nadam se da necu izazvati gnev u admin team-u!Nadam se da ce me vecina razumeti i zasto.Ne znam zasto se u svakom postu koji ja ostavim kacite za mene i moje komentare,razmisljanje i kad treba i kad ne treba(uglavnom ne treba)...kao da nemate pametnija posla,i imam osecaj kao da ste mi roditelj i tako se s*vremena na vreme ponasate.To je lepo sa Vase strane sto imate "roditeljske instikte"za ono sto je ispravno ili nije.U vecini mojih postova ste kometarisali neko moje razmisljanje,i kad vecina clanova foruma se slozi sa nekim mojim tezama,pretpostavkama,VI ste to umeli da izminirate na samo Vama svojstven nacin.Ovde intelektualizam,narcisioznost, nije potreban a posebno pametovanje,mudrovanje,itd da ne nabrajam.Zato kolega Vule VAS molim da se pozabavite malo i drugim clanovima...da Vi kao administrator resavate problematike tipa "pomoci mladim i starijim kolegama u svakom domenu"...a mene za ubuduce zaobicite u svakom pogledu,jer nikog ne vredjam,niti znam zasto sam dobio od Vas kao "admin roditelja"prekor!Do sada sam vise puta izgovorio neku mozda neprimernu rec,gde su bili mozda i svi admini u tom trenutku,i nikad nisam dobio ni usmenu,ni pismenu,ni javnu,ni diskretnu opomenu za moje ponasanje na meni vrlo dragom sajtu.
Kolega Vule!
To Vase ponasanje koje zna da bude u veoma negativnom kontekstu sto se mene tice,necu tolerisati,nadam se da cete ovo shvatiti ozbiljno i to sto ste admin,to Vam ne daje pravo da se ponasata tako,a znate da ne vodi nicemu.
Izvinjavam se celom ADMIN TEAM-u,na celu sa Vladom Vaxterom sto sam totalno otisao u OFFTOPIC,ali ako je za sankcionisanje to onda i uradite.
Kolega Vule!
Samo Vas molim da na ovo sto sam izneo,da ako i hocete da mi nesto kazete,porucite,ili date neki savet,uradite to na PP,a ne da da se peckamo,provociramo,ili kako god...i sad od ove teme koji je postavio nas kolega,da mu napravimo totalni cirkus.Hvala Vam na razumevanju!
Jos jednom se izvinjavam
svim adminima,i clanovima foruma!
__________________
https://t.me/pump_upp

Promijenjeno od Simke (24.01.2011 u 15:36 sati)
Simke je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2011, 16:07   #20
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@simke da ti pravo kazem i jesi u pravu za ovo sto pises,ali znas kao sto i ja znam da tu ne mozemo nista da promjenimo....Kosto rece jednom neko od moderatora u njihovim rukama je pendekZamisli sad da imamo svi te pendeke kako bi sve ovdje onda izgledalo...jbt lupao bih ko koga stigne njime hahahha....Samo stvarno kad se na nekoga okome onda je malo gadno ali i prolazno ako se ne osvrces i ne bunis...Eto i ja se izvinjavam sto pisem ovako ali hocu da kazem da drug simke je jedan od meni najdrazih kolega a i iskren i nista ne misli nikome lose,kao sto i admini....Poooz
zeljko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije