Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.09.2009, 14:55   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Dve boje iz vSemplera?

Pozz...Zna li neko kako da vucem odjednom dve boje iz vSemplera,jednu na UP 1,drugu na UP 2?Hvala ipozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2009, 15:09   #2
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo kolega da ti objasnim kako sam to ja nekada pravio. Za klavijaturu ne znam kako bi mogao da ispodesavas, ali mozda ce ti ovo generalno pomoci. Prvo, treba ti virtuelni host pomocu kojeg mozes uvoditi vise programa odjednom, ja sam koristio (i koristim) Brainspawn Forte. Sa njim su ti mogucnosti neogranicene. Preko njega mozes uvoditi ne samo Vsampler nego vecinu VST semplera kao i NI FM7, 8 itd... Mozes lepiti i mesati neograniceno mnogo boja (dok ti ne pukne procesor hehe), takodje raditi i terce sa njim a taj ti program dozvoljava da radis i midi routing, tako da mozes bukvalno da odredis da ti se jedna boja cuje na jednoj oktavi, druga na drugoj oktavi itd... znaci kako god ti hoces. Ja sam tako npr splitovao bass na levu ruku a solo boje desna... A najjace od svega toga sto si mozes napraviti tzv. "performance" kao kod bilo koje klavijature i na jedan klik pozivas odredjenu performacu koju si napravio nebitno da li je to neka izmesana boja, terca, bass & solo itd... Program nije tezak za rukovanje jako brzo se naviknes, a stvarno je fenomenalan. Ako te jos sta zanima pitaj. Pozz!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2009, 22:15   #3
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

nema,kolega kad objasni to je objasnjeno...mozes i npr.ja sam tako radio,ali uz pomoc One Man Band-a,stavim da mi prva dva kanala budu vSampler,i onda u vSampleru na prvom kanalu odaberem neku boju,i zakljucam je,na onaj mali katanac pored,a na drugi stavim nek drugu boju,ili tercu,i tako sljaka...pozdrav
__________________
Welcome to the internet.
Where men are men,women are men and little girls are FBI agents.
mladenkom je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2009, 02:37   #4
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ok drugari hvala vam puno...Nasao sam navedeni program,instalirao i sve super funkcionise,vucem dve boje odjednom,i menjaju se kad ih promenim u klavijaturi,znaci stvarno super...E ali ima jedna mana...Kvalitet semplova,tj zvuk je totalno opao,izuzetno je los.semplovi krce puckaju,znaci strasno....Ranije dok sam koristio vSempler samo,toga nije bilo,cisto su se culi semplovi bez krcanja i icega,ali sada sa ovim programom mnogo,mnogo losije...pokusavao sam da promenim u opcijama one KHz,buffere,i sta sve vec tamo ima,ali uvek isto i dalje se lose cuju,sredio sam latenciju da bude dobra,ali kvalitet izuzetno los...Pomagajte drugari...Sta sad?
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2009, 07:21   #5
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da ti pravo kazem meni se to sa forte nije nikada desavalo. I dan danas mi sve radi ko sat. Mozda je nesto u vezi racunara... Stvarno ti ne bih znao reci. Jedino da pitas Vaxtera posto je on upucen u racunare i te softvere, mislim da bi ti on mogao pomoci.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2009, 16:43   #6
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Evo drugari da se javim i da vam kazem da sam sve sredio...Problem oko krcanja je bio sto mi nisu bili instalirani ASIO drajveri...Dok sam koristio samo vSempler radio je super i bez ASIO druvera,ali sad ovaj forte nece bez njih...Instalirao sam ih i sada je dobro,poneki put zakrci malo,zato sto vucem tri boje odjednom ali nista strasno,za neki dan ce nova muzicka,pa nece ni to mali vise da krci...bar se nadam...U svakom slucaju hvala puno,i pozdrav za sve...
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2009, 17:36   #7
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ajd ako te ne mrzi, stavi neki demo sa tom kombinacijom, cisto da vide ljudi kako to moze da zvuci live (softver & klavijatura). I ja sam u postupku sredjivanja svega toga samo sto ja radim sa kontakt 3, i uskoro cu ubaciti jedan demo na taj fazon takodje.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2009, 20:06   #8
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

hocu druze sigurno,samo malo da prisredim taj materijal,i da vidim kako to da usnimam nazad u komp,posto ce muzicka sigurno biti opterecena dok vucem semplove iz nje,pa nece moci i da snima i da radi semplove,bar mislimda da nece moci,ali probacu za par dana pa ako uspe odmah postavljam...Pozzz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2010, 22:45   #9
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

drugari da ne otvaram novu temu...imam problem sa kombinacijom forte i kontakr...naime,kad preko brainspawn forte uvucem u taj program i kontakt,i dodam neke semplove u kontakt u novu instrument banku,koje hocu da sredjujem,posle ne mogu iz te banke da obrisem nijedan sempl koji mi ne treba...kad koristim samo kontakt bez forte, ti semplovi se brisu najprostije ,selektujem koji sempl hocu i DEL,ali preko forte to ne radi..ne mogu ni jedan sempl iz banke da obrisem,i na kraju prepunim banku nepotrebnim semplovi,tako da moram celu banku da izbrisem cak i zbog samo jednog sempla koji je mi ne treba a zauzima mi slobodno mesto...znate li kako uopste da brisem semlove iz kontakta ,kad ide preko forte?ja probao sve zivo,i nista mi ne uspeva...
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2010, 13:16   #10
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3608
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard boja poly-mono

Zna li neko kako se prebacuje boja sa POLY na MONO u Vsampleru?
nemanja 1982 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije