Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.05.2009, 19:15   #241
zorke
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.02.2009
Mjesto: Osijek Hr
Postovi: 21
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg Pa50
Interesi: Muzika
zorke befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da se jos malo javim sa novim izvjestajem.Preko vikenda ostavio sam klavijaturu da radi preko deset sati s povremenom svirkom.Kljava sve odradjuje bezprijekorno, i bez ikakvih problema.Eto to je to.Zakljucujem ovu temu sto se mene tice i jos jednom zahvaljujem gospodinu KORGX5D koji mi je pomogao savjetima i dijelovima koje mi je poslao. I dalje cu pratiti ovaj forum i ovu temu nestrpljivo ocekujuci nove postove gosp.KORGX5D u vezi eventualne ugradnje USB-a ili mozda Flesa u Pa50.Pozdrav svima od Zorketa iz Osijeka.Ako ima nekih pitanja u vezi ove ugradnje pisite na PM.
zorke je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2009, 08:09   #242
Mirnes24
Drugar foruma
 
Mirnes24's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.02.2008
Postovi: 55
Downloads: 140
Uploads: 1
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Mirnes24 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaka cast momci. Svaka cast i korgx5. Svaka cast legendo.
Eh sad ja imam pitanje za tebe. Koji muzicki software je najbolji za kompijuter sa kojeg moze Korg PA50 da uzima ritmove i boje. Za cijenu ne pitam. Znaci nije bitno koliko para kosta bitno je samo koliko memorije zauzima i sta kompijuter mora da ima. Meni je bas sinula jedna ideja. Jos nisam otvorio PA50 ali jesam otvorio ono gdje imaju dvije supljine sa strane ustvari kod zvucnika. Sinulo mi je na ideju da u te supljine ubaciim motherboard od komijutera i sve njegove prikljucke kao sto bi bila flash kartica, USB stick, CD driver (koji mozda nije potreban) izbacim sa strane, jedan malo manji ekran napravim na preklapanje ispred normalnog ekrana od klavijature ( poput ekrana na Korg Oasys ) a korg bi povezao sa svim tim preko kablova sa kojim se i spaja korg to PC, stim sto bi to bilo sve unutra i tako se nista ne bi vidilo vani osim ekrana, usb sticka i memory kartice.
Da li bi se to nesto moglo da odradi na takav nacin. Imam jedan laptop koji mi ne koristi nizasta a i ovaj pa50 kojeg mi zao prodat pa se igram sa njim. Tako da me pogresno neko ne shvati i ne kaze to kosta to se ne isplati. Cisto samo radi zezanja i trosenja vremena pa ako upali upali.
Sve to ako je izvodljivo.

Mirnes24 je offline   Reply With Quote
Star 11.05.2009, 22:10   #243
2809gogi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.02.2008
Postovi: 25
Downloads: 73
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
2809gogi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav Ekipi! Evo da se i ja javim. Klavijatura radi bez ikakvih problema imo sam7-8 svirki i za sad funkcionira idealno znaci nema rizika. Trenutno nemam bas mnogo vremena ali kad budem imo i ako mogu pomoci tu sam. Veliki pozdrav svima a posebno Emiru jer bez njega ne bi nikad uspjeli. POZZ
2809gogi je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2009, 01:25   #244
erno11
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.09.2008
Postovi: 161
Downloads: 1695
Uploads: 25
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
erno11 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

super

Promijenjeno od erno11 (12.05.2009 u 01:30 sati)
erno11 je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2009, 20:50   #245
zorke
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.02.2009
Mjesto: Osijek Hr
Postovi: 21
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg Pa50
Interesi: Muzika
zorke befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E bas super da se i gogi javio.Bas sam se pitao kako njegova kljava.Drago mi je da je sve uredu.Evo i moja odradjuje svaki dan po nekoliko sati i to bez ikakvih problema.Volio bih kad bi se i Afo javio da vidimo dokle je stigao.Pozz.
zorke je offline   Reply With Quote
Star 16.05.2009, 13:06   #246
KORGX5D
Drugar foruma
 
KORGX5D's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2006
Mjesto: Njemacka i naravno Bosna u srcu
Postovi: 62
Downloads: 1697
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 105 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korgovi razni, gitare, saz...
Interesi: Razne sfere kroz koje covjek ucenjem postize napredak
KORGX5D befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Idee Lijepi pozdravi marljivim majstorima!!!!!

Volio bih jos da se sa ovako lijepim vjestima, uskoro jave i nase kolege Afo i Alen, a mozda i jos neko.
Za informaciju onima koji zele da transformaciju svojih Pa50 u Pa80 i dovrse, selimo se na temu "KORG PA60 ugradnja FLASH READERA", posto vi sada imate ustvari Pa60.

Jos jednom lijepi pozdravi!
Dodato:
Da ne ostanem kratak za odgovor kolegi Mirnesu.
Vezano za softvere, to mozes upitati i neke druge forumase, jer ih ima puno jacih od mene u toj bransi i puno vjestijih na klavijaturama od mene.
Za ono koliko ja sviram i kolike su moje potrebe, ja ne trebam te softvere, a buduci da cesce sviram bez ozvucenja, onako za svoju dusu i svoju raju, nikako ne bih dirao te prostore ispod zvucnika, jer oni imaju svoju namjenu i ugradjivanjem necega u te prostore bi poremetio zvucnost same klavijature kada se ne koristi dodatno ozvucenje.
Naravno da je moguca i takva ugradnja o kojoj govoris, ali ja licno i nemam potrebe za tim, a nemam ni vremena toliko da bih se ja upustao u to.
Da se malo nasalim, mozes ti unutra ugraditi i telefon i navigaciju ako zelis, ali naravno sve zavisi da li imas neophodnu potrebu za tim.
E sad, posto su i telefon i navigacija tako minijaturni i mogu da stanu u dzep, tako i nemas potrebu da ih ugradjujes, a tako imas i minijaturne kompjutere kao Eee PC Asus i kao takav ga i nemas potrebu ugradjivati unutra, iako je i takva opcija veoma izvodljiva.
Sama ugradnja mini kompjutera ili nekog drugog komjutera (nebitno), jeste izvodljiva, ali bi bila samo stvar tvoje kreativnosti i maste, te raspolagajuceg vremena i motiva.
Ja naravno, ti se ostavljamo na raspolaganju, ukoliko zatrebas neku pomoc ili savjet, a ti ako zaista imas veliku volju da ovo i izvedes, volio bih da otvoris novu temu za ovo i da postavljas fotografije i novosti oko svog napredka, a ja cu te svakako posjetiti i pruziti pomoc u svakom smislu, te ti dati punu podrsku i svoje misljene i prijedloge.

Lijep pozdrav!

Promijenjeno od KORGX5D (16.05.2009 u 13:42 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
KORGX5D je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, KORGX5D, za koristan post:
Mirnes24 (16.05.2009), zorke (07.06.2009)
Star 10.06.2009, 21:35   #247
zorke
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.02.2009
Mjesto: Osijek Hr
Postovi: 21
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg Pa50
Interesi: Muzika
zorke befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da se i ja opet malo javim.Izgleda mi da je interes za ovu temu potpuno splasnuo samo ne znam zasto.Evo nakon 46 dana nakon sto sam ugradio HD u svoj Pa50 kljava radi pezprijekorno i nisam imao ama bas niti jedan problem.Sve radi super.Ljudi pojma nemaju koliko taj HD olaksava rad i sa fajlovima i sa stylovima,bojama itd,itd.Ja sam jedan od onih koji rade pola pola.Znaci pola fajlovi a pola ziva svirka i neka kaze ko sta hoce ja ni u ludilu nemam namjeru sada uciti ove kojekakve turbo folk stvari kojima smo zatrpani.Zato postoji HD koji u trenu ucita fajl u sekvencer i evo.Radimo.Ja ovdje u Hrvatskoj nikada ali bas nikada nisam dozivio nikakvu neugodnost na svirkama zbog fajlova.Par puta sam imao problema zbog sporosti ali to je zbog toga sto sam uvijek imao kljave sa flopijem pa to sve ide sporo.Sad je to proslost.Ovaj HD sve mijenja i ja vam garantiram da vas pa50 stavlja za barem jednu do dvije stepenice vise u rangu.Eto toliko za sad.Javim se opet jednom.Pozz
zorke je offline   Reply With Quote
Star 06.07.2009, 22:59   #248
laptop
Početnik forumacije!
 
laptop's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.10.2007
Postovi: 10
Downloads: 159
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
laptop befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam davno ugradio hd na svoju pa 50,a imam i jednu otvorenu ako vas nesto zanima ili da vam stavim neke slike ako vam sta sluze nece mi biti problem.Ja sam postavio hdd od 60 gb i radi mi odlicno vec 2,5 godine, tako da se mozete usuditi slobodno da prepravite svoj pa 50 i jos jednom vam ponavljam da je mnogo jednostavno i ako vam mogu pomoci tu sam.
laptop je offline   Reply With Quote
Star 06.07.2009, 23:13   #249
laptop
Početnik forumacije!
 
laptop's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.10.2007
Postovi: 10
Downloads: 159
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
laptop befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

evo vam i resenje za povezivanje hdd-a sa pc.Pomocu ovog adaptera imate potpunu komunikaciju preko usb tj.povezuje se na istom kablu gdje i hdd.


Product Description
Drivewire is the ideal solution for transferring the data from a desktop or notebook PC to a new hard drive in a few easy steps. It makes what can otherwise be a daunting and tricky process, painless and easy. Drivewire is bundled with Apricorn's Upgrade Suite, which features Apricorn's EZ Gig II cloning software for Windows and ShirtPocket's SuperDuper! for Mac. When used together, Drivewire makes it easy to transfer your OS, data, applications, documents, address books, e-mail, settings and preferences from the old drive to a new drive. The Upgrade Suite bootable CD makes an exact clone of the old drive onto a new drive. This unique adapter provides a SATA connector for the new style drives as well as 44 pin connector for a 2.5" Notebook IDE/PATA Hard Drive and 40 pin connector for a standard 3.5" IDE/PATA hard drive, allowing you to connect a hard drive to any desktop or notebook computer with a USB 2.0 port. Drivewire is guaranteed to safely provide all the power you need and it's compatible with all of today's 2.5", 3.5" IDE/PATA or SATA hard drives. System Requirements - CD-ROM Drive, 128MB RAM, Pentium CPU II, available USB port, Windows Vista Home, Ultimate & Business, Windows XP Home and Professional SP2, Windows 2000 Professional SP4, Apple G3 or later, Mac OS 9.2 or later & Mac OS X 10.2 or later



Product Features and Technical Details

Product Features
  • Box contents - Drivewire IDE/PATA/SATA to USB Adapter, USB 2.0 cable, AC power adapter and Apricorn's Upgrade Suite CD with EZ Gig II for Windows
  • High Quality UL Listed Power Adapter - Guaranteed to safely provide all the power you need
  • Transfer everything in a few easy steps - Operating System, Data, E-mail, Settings and Applications
  • Up to 480 Mbps USB 2.0 to Backup data in less time
  • Interface - SATA or 2.5 IDE/PATA (40Pin) or 3.5 IDE/PATA (44Pin) to USB 2.0


Technical Details
  • Brand Name: APRICORN MASS STORAGE
  • Model: ADW-USB-KIT
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 21CAMN9CZHL__SL500_AA200_.jpg (6,2 KB, 64x skinuto)
Highslide JS
laptop je offline   Reply With Quote
Star 06.07.2009, 23:16   #250
laptop
Početnik forumacije!
 
laptop's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.10.2007
Postovi: 10
Downloads: 159
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
laptop befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

i jos....
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Universal-HDD-Adapter-USB-To-2_51E54731.jpg (3,8 KB, 87x skinuto)
Highslide JS
laptop je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, pa50, usb


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije