Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.10.2008, 02:52   #21
dack
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.04.2004
Postovi: 15
Downloads: 64
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
dack befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da kazem ja nesto u vezi ove teme. Moj pokojni otac je kupio novu harmoniku Dallape Supermaestro klavirnu 71. godine. Tada najbolji model iz fabrike u Stradeli u Italiji. Lagana,lepa sa izvrsnim tonom,tada je imala i uske belo-crne kozne kaise. Posle 10 godina harmonika je morala na generalnu zbog puklog meha a i kaisi su pohabani itd. Koliko je voleo tu harmoniku nije imao poverenja u lokalne majstore nego je odneo pravo u Italiju na sredjivanje. Direktor fabrike Dallape ga srdacno docekao,covek prica nas jezik savrseno i kada mu je otac ispricao sta zeli, gazda mu je ovako rekao" Ovu harmoniku je pravio moj otac,mi takav materijal,prvenstveno mislim na drvo mi nemamo i ova harmonika je mnogo bolja nego ove sto sada pravimo! Ako nekada budes resio da menjas harmoniku donesi ovu a mi cemo ti dati novu bez nadoknade." Uradili su tada potpuno ciscenje,stimanje, promenili kozice,kaiseve stavili siroke i za ledja i za razvlecenje meha, poklonili mu nov kofer, a tada je to kostalo oko 1500dem. Ja sam nastavio da sviram ali sam pre par godina presao na klavijaturu i sada mi ta harmonika stoji. Slabo je sviram i to mi je samo uspomena na oca. Izgleda kao nova a svira. Mnogi su me pitali da li hocu da je prodam al ja nisam hteo ni da cujem. Mislim da je steta sto se na nju ne svira jer harmonika tako samo propada. U zadnje vreme sam se zagrejao za Roland fr7 i ukoliko bi i prodao ovaj prekrasni instrument uzeo bi isto harmoniku jer znam da mi otac tada ne bi zamerio. Eto ispicah Vam moju pricu o harmonici!
dack je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2008, 16:27   #22
MileGuerrini
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 01.07.2008
Postovi: 110
Downloads: 26
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
MileGuerrini befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Takva harmonika se ne prodaje!!!
A bilo bi najbolje da ju malo prosviras makar jednom mjesecno!
MileGuerrini je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2008, 17:26   #23
dack
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.04.2004
Postovi: 15
Downloads: 64
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
dack befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Isao sam prosle nedelje kod majstora u Bajinu Bastu i on se odusevio sa harmonikom,kaze da je samo jednom video slican primerak ali da ovako ocuvanu i u boljem stanju nije video. Malo je sredio.Samo kozice i dihtunge na klapnama,ocistio je,ispolirao i sad sija kao nova. Nekako sad sam se bas zagrejao i sve je vise sviram. Pozdrav
dack je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2008, 20:04   #24
MileGuerrini
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 01.07.2008
Postovi: 110
Downloads: 26
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
MileGuerrini befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od dack Pokaži Post
Isao sam prosle nedelje kod majstora u Bajinu Bastu i on se odusevio sa harmonikom,kaze da je samo jednom video slican primerak ali da ovako ocuvanu i u boljem stanju nije video. Malo je sredio.Samo kozice i dihtunge na klapnama,ocistio je,ispolirao i sad sija kao nova. Nekako sad sam se bas zagrejao i sve je vise sviram. Pozdrav
Pa de stavi slike da vidimo tu zverku!!!
MileGuerrini je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2008, 21:47   #25
dack
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.04.2004
Postovi: 15
Downloads: 64
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
dack befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln

evo pokusacu da ubacim 2-3 slike koje sam upravo napravio sa mobilnim tel. Ne znam kako ce izgledati posto sam sve odradio bas brzo! Ako nesto nije u redu ja cu ponoviti neki drugi put. Caoss
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Slika045.jpg (93,7 KB, 61x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Slika0431.jpg (81,7 KB, 71x skinuto)
Highslide JS
dack je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2008, 22:00   #26
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Majstor iz Bajine Bašte je pretpostavljam Živko?
Nego ako bi se eventualno odlučio za prodaju koja bi okvirno bila cijena?
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2008, 22:18   #27
dack
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.04.2004
Postovi: 15
Downloads: 64
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
dack befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jeste majstor Zivko,mnogo dobar covek, lepo je on to sredio i harmonika je stvarno vrh,malo mi je podubio dirke,tj. vratio kako je bilo fabricki,pa mi je malo neobicno,ali evo posle 5 dana vec sam se malo navikao,mada plicenje klavijature je prosta stvar i on mi je rekao da ukoliko mi se ne svidja ovako da to moze da sredi za 2 sata. Par ljudi u poslednjih nekoliko nedelja me pitalo da li hocu da prodam,ja nisam hteo,mada je sve na svetu na prodaju,naravno za cenu koju zasluzuje. Ne znam sta da ti kazem za cenu,moram prvo da probam Roland fr7,pa ako mi se svidi i ako odlucim da je prodam,onda cu i formirati neku cenu. Moj dobar drugar iz Baste koji svira istu kao moju samo mladju harmoniku rekao mi je da je ne dam ispod 3000 eura,ali ni za euro. Znaci nista vise necu pricati dok ne probam tu virtualnu Roland harmoniku,pozdrav od Dacha!
dack je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2008, 01:11   #28
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hajdemo mi zajedno u Novi Sad da probamo Rolandove harmonike, ako se tebi svide a meni ne, da pravimo posao...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2008, 13:17   #29
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@dack-Harmonika ti izgleda besprekorno a osecam i da je toncina kao Petrof.
jeftabgd je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2008, 14:40   #30
dack
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.04.2004
Postovi: 15
Downloads: 64
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
dack befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Harmonika je 37 godina kod nas,i za to vreme je svirana da kazem aktivno prvih nekoliko godina,posle je stajala u kuci i na njoj je svirano veoma malo,ja sam odrastao uz nju i moj pokojni otac je voleo vise od svega,govorio je da mu je ona napravila kucu,tada se sviralo samo na ladno,al je narod imao para. Otac je umro 1995 godine i na prste moze da se nabroji koliko je puta na njoj svirano do dana danasnjeg. Izgleda maksimalno dobro i mislim da je ovakvih primeraka veoma malo. Treba na njoj samo da se svira i svira i ...Hvala na lepim recima @jeftabgd. A poruka za @burlia: Sve je moguce,mozda se i nadjemo na nekoj promociji,cim poznajes Zivka verovatno znaci da nisi daleko od nas i da se mozemo videti...
dack je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
harmonike, kupnja, nove

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije