Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.11.2012, 14:44   #241
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Break je na korgu pauza u ritmu, a kod yamahe dodje kao jedan neovisan fill taster.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2012, 15:24   #242
maricm
Odomaćeni član
 
maricm's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.10.2007
Mjesto: Busovača
Godina: 37
Postovi: 636
Downloads: 1222
Uploads: 21
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 36 puta u 34 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, Dallape SUPERMAESTRO
maricm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
maricm pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

dell mislim da se na korgu moze uradit kao prelaz pa500,pa800 i dalje dok na pa 50,60,80 ne može
maricm je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2012, 15:30   #243
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, to vazi od pa1x pa na dalje... Na pa50/60/80 je taj taster najveca glupost, dobro me podseti...

Sent from S3
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2012, 18:53   #244
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U pravu si, tek se sjetih kad sam na zurci u Zablju svirao na Necinom pa2x, ocekivao sam da je break kao na pa50, a zapravo je isto kao neovisan fill.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2012, 19:47   #245
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od zeljko Pokaži Post
Jest samo jedan prelaz bih trebao da bude u 2/4 taktu mislim,samo jos nisam nasao na klavijaturi gdje mogu posebno fill-in da bude 2/4 a drugo 4/4 takt...U programu mogu da pravim kako hocu,ali neznam da li ce kad snimam ritam midi kablom automatski da prebaci 2/4 takt i na klavijaturi to jos nisam probao...Ja sam probao samo u 4/4 taktu...A vidim u midiju da ta pjesma ima i 4/4 i 2/4 taktove koji se mjenja...Dobro si ti rekao svaka cast...Pozz
Najjednostavnije ti je da napravis ceo ritam u 2/4, tamo gde ti treba prelaz od 4/4 koristices dva takta od 2/4, isto tako ces raditi i u varijacijama (koristiti duplo vise taktova).
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2012, 20:53   #246
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znaci da zahebem klavijaturu Pa jest ja sam od midija isjekao u programu variacije po 4 bara tj takta i tek poslije kad sam dosao do prelaza vidim da je jedan kraci i sad moram izgleda sve izpocetka tako kako ti rece raditi sve odmah u 2/4 ili kopirat variacije i tako produziti ih...hvala tebi na pomoci valjda cu se snaci vec nekako...Bolje volim praviti ritam u programu nego u Styleworksu meni nekako bolje zvuci poslije i mogu odmah u programu da podesavam jacinu i popravim ako sta treba u ritmu ili odsvirati kako ja hocu ostale instrumente itd..jos uzto sve cujem direktno sa ketrona njegove instrumente i bubnjeve,tako da znam kako ce zvucati kad snimim nazad u patern editu u ketron preko midi kabla...Pozz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2012, 23:09   #247
vlatko80
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.02.2008
Postovi: 3
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
vlatko80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Savjet za kupovinu PA600

Pozdrav kolege,

Vrlo sam zagrijan za PA600, ali prije nego sto ga kupim volio bih da sam siguran da moze ono sto zelim, i bio bih veoma zahvalan ako neko moze da mi pomogne.

Moje glavno pitanje je, da li mogu da ucitam gotov set sa PA800 i da sve radi bez problema, znaci svaki ritam da je tu, svaka boja kao na PA800, a da ne mora nista dotatno da se sredjuje, prabacuje itd... Znaci, kratko i jasno, ucitam set i na svirku.

Ja sam inace harmonikas koji ne voli bas da svira klavijaturu, i izbjegavam kad god mogu, ali nekad se mora , tako da ne znam (i ne zelim) da provodim vrijeme sredjujuci klavijaturu.

Isto tako novac mi nije toliki problem (mogao bih da kupim PA3X ili PA800), ali mislim da bi samo bacio novac za stvari koje nikad ne bi ni koristio (TC Helicon, dupli sekvencer za fajlove, ili sta vec te skupe spave imaju...). Mnogo mi je bitnije da je klavijatura lagana i kompaktna za transport, a sto se tice kvaliteta, ima garancija...

Meni jednostavo treba jedan zdrav set sa nekoliko registara semplovane harmonike, par semplovanih DX boja, za narodnu muziku, a za ostale ostale boje mogu da koristim korgove fabricke semplove.

Inace setovi sa tercama iz svih tonaliteta, i sto zujalica (Amza i kompaniija...) a nigdje zdrave boje za zabavnu muziku mi ne trebaju.

Ako neko moze da mi kaze svoje misljenje da li PA600 klavijatura za mene ili ne, bio bih mu veoma zahvalan.

Pozdrav,
Vlatko
vlatko80 je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2012, 23:38   #248
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da bi trebalo da moze ceo set iz pa800 za sad ne mozemo mnogo informacija da dobijemo jer je ima sami kolega @mikimiki

Послато са Skate користећи Тапаток 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2012, 23:43   #249
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja koliko procitah nedavno,@mikimiki je "pazario" PA3X a ne PA600.
Mislim da je tako.
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2012, 23:50   #250
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

onda sam ja pomešao izvinjavam se :-)
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije