Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.01.2012, 11:29   #11
gogo
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 30.08.2011
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
gogo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard malo o JBL malo o YAMAHA

Testirao sam ove YAMAHA DSR 115 na par svirki. Istina je da udaraju kao lude,snage ima i previše za tu klasu,izrada extra,dizajn ozbiljan ali...... Zvuk je za živu svirku bar po meni malo sirov,metalan,visoki tonovi su puno naglašeni tako da na prvo slušanje sa strane kao gost zvuči izuzetno čisto,bas je stvarno konkretan i jak,visoki čisti "režu" i oduševite se kao zvuči,ali nekako poslije nekog perioda kad radite to počinje da smeta jer se nekako u svemu tome gubi kontrola posebno vokala.A znamo je najvažnije za pjevača-da duge svirke odradi a da ne "pukne" kako mi to kažemo...Čini mi se da bi u diskotekama i za tehno muziku bile savršene,bukvalno je ne možete utjerati u pik. Još nešto,imam iskustva sa EV i DYNACORD i sa tehnikom,nisam ni sa EQ uspio ispeglati taj oštri jaki zvuk,koji se nekome sviđa a nekome ne.Mogu kratko reći-zvuk mi se sviđa ali mi smeta u radu ...
Ali ja sam postavio pitanje za JBL PRX i to je tema, a zanima me šta se to dobije osim težine sa kutijom 615 u odnosu na 515 i da li to vrijedi 1000 eura jer dok prodam ove za 1300 za nove je cijena 2300 eura. I u čemi je caka sa podatkom da u 615-ci ima dva pojačala po 500 W a u 515-ci 400w + 100w.Koliko u stvari visokotonac stvarno koristi od toga.Ili je to trik da bi se moglo reći da kutija ima 1000 W .Ili treba gledati db. Isto je slučaj sa Yamahom i njenih 850w LF i 450w HF.
Hvala
gogo je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2012, 03:04   #12
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Inače sa previše doziranjem visokih u mixu, ili na bilo koji drugi način, dolazi do slušalačkog zamora. To je to o čemu pričaš.

To sa tim biamping fazonom 500W+500W, mislim da je zbog jednakog prostiranja visokih i srednjih/basova u prostoru, tj. da bass ne "prekrije" visoki i obratno. Mada ne mora da znači kada je kod te Yamahe, pojačalo za HF driver duplo slabije a visoki opet režu, može na to da utiče njen driver koji je 2".
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2012, 22:34   #13
zox2003
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: USA
Postovi: 171
Downloads: 283
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
zox2003 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nazalost svako misljenje je subjektivno pa tako i ova o Yamahi DSR....
Da ima snage na pretek-to je tacno...Da je nikad nisam jos uterao u peak iako sam ih "gurao" do daske -i to je tacno..
E sad sto se tice visokih i niskih i uopste kvalitete zvuka to je vec malo u suprotnosti od onoga sto ja mislim...
Prvo prije nego sto bilo sta komentarisem da kazem da su drajveri u Yamahinimn DSR kutijama - EMINENCE radjeni za Yamahu....
Za razliku od JBL PRX serije , DSR ima topliji i dosta "uhu" ugodniji zvuk...Ovo nije samo moje misljenje nego i drugi koji su slusali i poredili sa JBL-om imaju isto misljenje....
DSR, zbog stvarno velike rezerve u snazi (za razliku od JBL-a kojeg mozes da uteras u peak vrlo brzo) na nekim normalnim snagama mozes da doteras da zvuci veoma fino bez primetnih izoblicenja u zvuku...Ovo se pogotovo primeti ako "poteras" kutije na veliku snagu , za razliku od JBL gde su izoblicenja primetna pre nego sto DSP odreaguje i promeni celokupnu boju zvuka.Yamaha ima veci i jaci High Frequency drajver.
Moje generalno misljenje je pozitivno za obe kutije i PRX i DSR...DSR me si vise svidja jer je , sto bi se reklao, pozitivno predimenzionisana , i sve mozes da doteras da zvuci fino i da imas snage na pretek...Kod PRX-a je malo drugacija prica , ali kao sto rekoh -jako dobra kutija....
Da ne ulazim previse u tehnicke detalje i jedne i druge kutije.....
Moja dobitna kombinacija je:
SUB + TOP : JBL PRX618 XLF + Yamaha DSR 112 po kanalu
bez subwoofera za manje svirke: DSR115 po kanalu ili JBL PRX615M x 2 po kanalu

Pozdrav.....
zox2003 je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2012, 23:12   #14
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sta naprica o PRX-u...ccc...

Uterivanje u peak vrlo brzo, izoblicenja...

To kod PRX-a ne postoji, ja garantujem.

"...na nekim normalnim snagama mozes da doteras da zvuci veoma fino..."

To me je uvek i plasilo kod Yamahe, nikad nista nisu napravili a da ne mora da se "doteruje"... Mixeri im nikad nisu radili dobro "flat", kutije takodje... Ako je i ovde slucaj, onda ne pije vodu.

JBL se ukljuci i svira na svim snagama potpuno isto, tacno i bez ikakvog izoblicenja. Nije mu potrebno nikakvo doterivanje i svega ima sto treba da ima.

Dal su "bolje" te Yamahe ili PRX, u to ne ulazim ali znam kako rade PRX, ovo sto si ti napisao mogu samo raditi neispravni PRX-i.

Pozzz

P.S. Licno misljenje kao i ukus je ok i razumem, ostalo ne.
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2012, 01:09   #15
zox2003
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: USA
Postovi: 171
Downloads: 283
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
zox2003 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Beethoven,

Svakako da je stvar licnog ukusa....i jos jednom...
Ni jednom nisam rekao da su PRX lose kutije....
Imam i imao sam PRX i proslu seriju(500) i novu seriju (600) a kao sto mozes da vidis iz mojih komentara i dalje imam i koristim JBL PRX618XLF subwoofer jer mislim da je odlican.....
Ali ponavljam, bez obzira koliko ti ili ja nismo ili ne volimo Yamahu zbog bilo kojeg razloga, sa ovom novom serijom Powered Speakers-a su sve iznenadili..... i to sa razlogom....
Ja sam jedan od onih kojima nije primarni faktor ime, mada pokusavam da kad kupujem, ostanem u top 10 proizvodjaca jer se zna zasto su oni tu gde jesu....A kao sto vidis ja nemam Yamahin Avatar na svom profilu .... (sala mala).
Kad sam rekao da su izoblicenja primetna kod JBL-a....onda sam poredio PRX i DSR seriju...
Kad stavis ove dve kutije jednu pored druge i kad im dovedes nivo signala gde JBL ne moze vise da da i cujes da DSP pocinje da funcionise(reze donji spektar, a i gornji) uz mali nivo izoblicenja , Yamaha gura jos 40% iznad toga bez ikakvih problema i perfektno cisto...
JBL ima svega sto treba ali je oskudna u toplini i svira prilicno "tvrdo"...E to je to sto im fali...Koji god pevac da ih je uporedio sa DSR serijom su imali istu primedbu...E sad pre nego sto sam imao priliku da probam i kupim Yamahu i PRX mi je zvucao odlicno....
Opet napominjem...u pitanju su nijanse kvalitete zvuka ali te nijanse menjaju mnogo....
Sto se tice snage.....ponavljam Yamaha je u velikoj prednosti ...a i vole da se "poguraju" tad i fino prosviraju....

Pozdrav

Promijenjeno od zox2003 (23.01.2012 u 01:10 sati)
zox2003 je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2012, 11:29   #16
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ok ali bojim se da me nisi razumeo. Ako posmatramo PRX bez poredjenja sa Yamahama, kutija nema mana. Onoliko koliko moze toliko daje bez ikakvih problema, izoblicenja ili cega.

U poredjenju, mozes reci da su Yamahe jace, da kvalitetnije zvuce, sve je to ok ali da nesto ne radi dobro kod PRX-a, sa time se ne mogu sloziti. Kutije rade savrseno u granicama njihovih tehnickih mogucnosti i to je sve sto meni treba.

E,sad, ja bi se cak i odlucio da sa PRX-a predjem na Yamahe ali moraju zadovoljiti par stvari koje su zadovoljili PRX-i pa sam se odlucio za njih. Bas taj zvuk koji ima PRX je meni sasvim ok (ja sam od "mekanog" zvuka pobegao ), gabariti su mi ok, odlican zvuk na malim snagama mi je takodje potreban. Snaga koju imaju PRX-i mi je i vise nego dovoljna za stvari koje radim pogotovo sto mi nude da na svim snagama zvucim isto i dobro. Jios su se i dokazale kao izdrzljive, imam ih skoro 1,5 godinu, bas sam se nasvirao sa njima.

Od svega sto sam nabrojao (i par stvari koje su mi mozda promakle u ovom trenutku), Yamahi fale neke stvari i zato se ne bi mogao odluciti za njih. A i ne mogu vise, stvarno mi je dosta tih probi i kupoprodaje, nemam ni vremena ni zivaca vise.

Nadam se da cu u skorije vreme probati negde Yamahe pa da mogu i ja dati sud kad je poredjenje ove dve kutije u pitanju. Za sad, mogu samo o PRX-u komentarisati.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2012, 14:14   #17
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Beethoven Pokaži Post

To me je uvek i plasilo kod Yamahe, nikad nista nisu napravili a da ne mora da se "doteruje"... Mixeri im nikad nisu radili dobro "flat", kutije takodje...
Ne mlati!!!

Jesi li probao njihove malo ozbiljnije mixere, recimo 01V96? Jel' on ne radi dobro "flat"?

DSR 112 sam koristio kao monitoring na maloj snazi i sasvim solidan ton su imale, zao mi je sto nisam bio u mogucnosti da ih "nagazim', dok PRX seriju nisam imao priliku probati, u svakom slucaju stvar ukusa(finansija) o kojima ne vrijedi raspravljati
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2012, 09:22   #18
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Burli Pokaži Post
Ne mlati!!!
???
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2012, 19:00   #19
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa recimo "praznu slamu"...

Vozio sam Pola i Golfa dvojku i trojku i mogu reci da VW vozila su neudobna i kruta, nema veze sto oni imaju Toureqa, Phaetona, Tourana...

Ko razumije-shvatice
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2012, 19:23   #20
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

"Vozio"sam Yamahu PM5D,LS 9-32,01V 96V2....A bogami i EMX5016CF i svi ti mixeri ozbiljno rade u odnosu na konkurenciju-ipak nezaboravimo da je Yamaha vlasnik Nexo-a i da je sa njima u saradnji napravila DSR seriju pa onda ima logike sto tako dobro radi.Naravno snage napisane za ove kutije su nerealne-tj.neodgovaraju rms snazi pojacala koja se koristi sa ovim komponentama vec pick ili max.snazi ali na 2 oma ili sl(to mi je najligicnije i moja licna predpostavka).Naravno i PRX je dobar ali ne toliko koliko ga pojedini hvale-njima mozda jeste kutija iz snova ali drugima verovatno nije-svako neka izabere po sopstvenoj meri-ja bi u ovom slucaju dao prednost Yamahi...

Promijenjeno od sinisa kg (24.01.2012 u 19:26 sati)
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije