Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.11.2008, 02:52   #21
cincilator
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.10.2006
Mjesto: USA
Postovi: 84
Downloads: 699
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000, Korg Le, XP30
Interesi: Elektronika
cincilator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Ta tvojaaa mund harmooonikaaa... ;)

Nezahvalna tema, prica bez kraja, jer svako ima drugacije iskustvo. Ako je rijec o klasicnoj "kafani" to je svuda slicno. Gdje je "jugovic" tu je i kafana i sve ono sto uz nju ide, pocevsi naprije od mentaliteta. Probao u ranoj mladosti, zgadilo mi se i nikad vise "case lomim, ruke mi krvave...", "otis'o si sarme prob'o nisi... Cuj "gazda"... pa jos "pola baksisa". Mentalna ustanova.
U principu sve je to isto, u zapadnoj Evropi, u SAD ili negdje u "kraju". Kafana k'o kafana, gazda k'o gazda.
Sasvim je druga prica ako zivis u tim zemljama.
Ja npr. radim iskljucivo privatna veselja i vec godinama solidno zaradjujem, vise nego recimo nas "prosjecan useljenik", a povremeno i "mnogo vise". Kalendar mi je vec prilicno pun i za sledecu godinu, jer se svadbe ugovaraju po godinu dana unaprijed. Medjutim nisu samo svadbe u pitanju. Slavi se sve i svasta i ljudi koriste svaku priliku da se okupe i provesele, sto na ovaj standard zivota nije pretjeran "luksuz". Sto siri repertoar utoliko bolje, za sve generacije. Potrebna je "specijalizacija" na "zavicajnim" i bend sa sto manje clanova iz razumljivih razloga.
Neko je pomenuo Milosa Djordjevica i taj je vjerovatno neupucen. Milos se najvise reklamirao po mrezi, pocevsi od "youtube", pa do raznoraznih stranica, pa je mozda neko zbog toga stekao takav utisak. Naravno, prednost mu je sto je "one man band", jer je konkurantan i za male zabave i svecanosti, sto organizatore kosta manje, a njemu puni dzepove.
Za dolazak iz zavicaja na tezgu u SAD na zalost nema mnogo rezona, osim ako se ne radi o afirmisanim muzicarima, odnosno pjevacima, koji iza sebe imaju vec poznate hitove.
Ukoliko neko od muzicara dolazi sa useljenickom vizom, to je vec druga stvar. Osim toga, pozeljno je biti sto "samostalniji" jer je mnogo "muzicara" spremno na sve i za sitnu korist... Zavist, ljubomora, mrznja, podmetacine, spletke...sve su to neminovne pojave medju nekim naizgled normalnim kolegama, sa kojima ce te susresti ukoliko budete po Cikagu, ali i drugim mjestima pokusavali da nadjete "ortake".
Kvalitet igra manju ulogu nego u kraju, svasta ovde prolazi, da covjek nekad ne povjeruje, ali ipak ima dovoljno onih kojima se ne moze podvaliti i koji vam s vremena na vrijeme mogu dati dovoljno motiva, a koji nije iskljucivo materijalni da se i dalje time bavite. Ko zna svoj posao, za trziste ne treba da se brine, a ni za zaradu. Na privatnim veseljima, porodicnim svecanostima, zurkama, covjek moze cesto da dozivi pozitivno iskustvo, da od zivota uzme vise. Mnoge svadbe se podijele sa americkim muzicarima, a ponekad je to stvarno prijatno iznenadjenje... Sto se tice "friskih useljenika", baksis je po pravilu dobar. Ima i onih tezgi gdje baksisa uglavnom nema.
Npr..., ja se cesto "zanrovski" prilagodjavam i svirke bez baksisa dobro naplatim, pa me baksis i ne zanima u tom slucaju, a o zadovoljstvu i ambijentu da ne pricam.
U principu sve ide, od "Sabana" do "Dragana Stojinica" ili "krajiske muzike" do "Olivera Dragojevica, Od Cole do "turbo-folka", a ponekad cijelo vece bude sa starogradskom muzikom. Tako sam bar ja nasao nacin da ravnomjerno popunim cijelu godinu i uzivam u onome sto radim. Ima mnogo iskljucivih "sabanlija" i "JV" koji svakako imaju svoje musterije, ali ne bas tako cesto i redovno, pa mozda oni iz svog ugla daju negativne ocjene o tezgaroskom trzistu, mada se svi rado hvale i uvelicavaju "dozivljaje" sto je navika poznata iz kraja. Sve u svemu, nista nepoznato, brzo bi skont'o sve, a ako nisi ozenjen, hvataj neku i ponesi instrument
cincilator je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2008, 06:48   #22
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@Cincilator!!!Vidim iz tvojeg komentara da nisi neko kome ja muzika bila hobi ili je hobi.....

Sve sto rekao je tacno,a i ja sam toga naravno svestan.Ja sam dosta prosao u zivotu i nisam nimalo naivan.To mogu da komentarisu koji me znaju licno (mykeli,Vahter i jos po neki). Ja se nadam da nisam los igrac , ali sam mozda previse prosao da bi se zamajavao nekim stvarima.
Sve sto si rekao je istina,a nekom i bolna istina.Verovatno smo prosli dosta u zivotu pa su nam komentari takvi o nekim stvarima.
Od te kombinacije za Cikago nema nista.Gazda nije prihvatio moju cifru i uslove i to je to!Ja iskreno imam vece pare u Srbiji pa me zato boli kitica za Cikago.Ja sam po prirodi avanturista i volim da putujem i da vidim nesto novo.Ali nisam balavac i neozenjen covek da bi po svaku cenu isao u USA.
Mozda sam ja malo "prevezbao" u zivotu pa sam mnogo opusten lik,ali si 100% upavu brate tako da je moguce da ce neko od mladjih kolega tvoj komentar pogresno razumeti......
Sto se tice Milosa Djordjevica.......
Decko je iz Nisa,otac mu je pevac.......znamo se licno....drzi kafanu u Nisu...LIRA....itd.!!!!Da ne pricam o tome mnogo,jer nama kraja,a nije ni bitno............

Preporuka je isla preko Merime Njegomir,a trebao je samnom da podje i Srdjan Savic (1.har.yug)-(izdao je skoro CD za PGP-RTS) i pevacica.Tako da je situacija bila prilicno cista i sigurna.....(valjda-to se nikad nezna).
I sada moze bla,bla,bla,bla-----(popio sam malo pa ne zamerite ljudi)

Brate Cincilator!!!!!Hvala na iskrenoscu!!!!!!!Postovanje..........
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2008, 10:10   #23
edos
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 14.06.2007
Mjesto: Sweden
Postovi: 18
Downloads: 598
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA2x pro,Korg Triton Studio Roland G1000,Yamaha DX11 ,Guerrini superior 2
edos befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od milanceshow Pokaži Post
Pozdrav svima!
Imam neku ponudu da sviram 2,5 meseca u Cikagu,pa me zanimama koje pare da trazim ljudima i tako to.......
U aranzmanu su Nova Godina i Prvoslavna Nova Godina,tako da me zanima cena takvih skupova.Takodje me zanima cena jedne kafanske veceri i tako u tom fazonu.
Zanimam me i cena avionske karte.Ustvari mene sve zanima kako stoje stvari tamo.

Molio bih clanove YU-MIDI foruma koji zive i rade u USA da mi pomognu oko informacija,a mogu i clanovi koji nisu preko bare da kazu ako nesto vise znaju....

Vec duzi niz godina imam nekakve ponude za USA ,ali nikako da odem.Mozda cu ove godine,pa da se nadjemo negde ko je od clanova blize,pa da popijemo nesto.......

Pozdrav!!!
Ah dao bih mu ja baksis ...ma nebi mu ni svirao ...nedam niko da me ponizava to j e moj trud i znoj
edos je offline   Reply With Quote
Star 03.11.2008, 02:44   #24
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Slazem se s jeftabgd! A brate kako gazda zna koliko si ti baksisa zaradio??? (pa da bi to delili.... mislim to je bas lako zaobici) naravno to prvi put cujem da se deli baksis sa gazdom, mene te gazde nikad nece videti!!! Ali dobro je da znam da postoje i takvi!
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 03.11.2008, 03:33   #25
dugmic
Drugar foruma
 
dugmic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.11.2006
Mjesto: chicago
Postovi: 67
Downloads: 964
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: guerrini dugmetara i pa 800
dugmic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ljudi to je glupost nikad nisam delijo baksis sa gazdom to su price za malu decu , kaki to pa zasta onda da sviram , on bolje da zatvori kafanu ako misli tako inace, ja sam u cikagu dugo godina i znam sve kako oni disu, love neke nema posto raja toliko i ne izlazi , ljudi nema para toliko vise , ljudi koji znaju su pokupili lovu jevreji politicari a peru narodu pamet , to stose zaradi na muziku je dzeparac, sitnoje to momci, pre 20 god druga je prica bila danas ima puno nacionalista Jugoslavija se raspala ljudise dele vise ne znaju ni oni kosu , ja sviram po nekad vise nema toliko sve manje, samose ogovaraju ko neke babe ciganska posla , ne treba biti ljubomoran na nikoga .
dugmic je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2008, 15:52   #26
sladykorg
Drugar foruma
 
sladykorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.01.2008
Mjesto: Mannheim
Postovi: 60
Downloads: 267
Uploads: 1
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: i opet pa1x
Interesi: muzika elektronika i ono izmedju
sladykorg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
sladykorg pošalji poruku preko ICQ messengera sladykorg pošalji poruku preko MSN messengera sladykorg pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

svirao sam 15 godina dole . . sada sam zadnjih 8 god u Nemackoj i nikada ...ali bas nikada nijedan gazda nije spomenuo baksis . . . .to je licna svojina . .sta on ima sa tim . . . . jedino moze da kaze da se radi program i da neuzimamo baksis . . ili da neidemo kod publike za stolom .(onda je i nasa cena drugacija) .to ja . . ali ostalo . . .neznam sta bi uradio kada bi mi neko spomenuo da deli baksis samnom . . . moze ..ali ako daodjem sa rukama u dzepovima . . .oprema njegova . . klavijature . ..sve upaljeno nastelano i onda . . na kraju isto sam odem . . . ha ha ha ha ha stvarno smesno gde sve ljudi sviraju . . . jos malo pa ce pojedini gazdama placati da sviraju negde . . . .
sladykorg je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2008, 16:37   #27
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Znam da smo skoro svi promasili temu ... ali DELITI BAKSIS SA GAZDOM??? Cista svinjarija... verujem da ima i toga, ali brate to stvarno nema smisla. Cuo sam da ljudi rade "na procenat" od prometa, za fix, ali da dele baksis to nema nigde....
Takvim gazdama NIKO ne treba da ode da svira...
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2008, 21:39   #28
bojanzivkovic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 27.08.2008
Mjesto: Bec, Austria
Postovi: 94
Downloads: 1807
Uploads: 3
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg PA4x , Korg Kronos
Interesi: Muzika
bojanzivkovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bojanzivkovic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Gazda kao gazda nije kriv .......... SVIRACICI su krivi.
To dozvoljavaju "kolege" koji ne cene taj posao vec shvataju to kao bezplatan provod.
bojanzivkovic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
gaza, kolika, usacikago


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije