Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 07.08.2013, 22:50   #71
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Sve sve sve al pusenje neeeeeeeeeeeeee,a moze i ona al duvanje ne.
__________________
NELE 1
nele1 je offline  
Star 07.08.2013, 22:58   #72
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eto, što da kažem. Dimim ko parnjača već skoro 30 godina, od 7. razreda osnovne škole. Prvo sam onako rekreacijski, jer sam aktivno igrao i nogomet dimio 4-5 pljuga stare studoške polularne stoše "Zlatno-smeđi filter 160".
Onda sam kao student počeo puno aktivno svirati i zarađivao doslovce od muzike ko Đajić. Bilo je para, pojavio se i Ronhil Light, pa smo naravno dimili njega, punu kutiju dnevno. E, al pokazao se je da je preparfumiran, od njega sam kašljao ko konj, pa sam jelte, bilo para prešao na mekani sarajvski crveni Marlboro. I dan danas čeznem za tom aromom i kvalitetom duhana. Znali su prijatelji i rođaci iz NJemačke i djutića dovoziti orginalni Marlboro, ali sarajvskom nije bio ni do koljena. E onda je došao onaj jebeni i nesretni rat. Crvenog sarajevskog Marlbora ni za ljek, pa probao naš rovinjski, ali od njega sam da izvinete dobio proljev. U to vrjeme najkvalitetija cigareta u HR je bilo kako se uspostavilo Walter Wolf, prvo plavi, pa na kraju bijeli, koji je meni dan danas prva rezerva kad nema Marlboro Gold-a. Eto, sad je to đubre od kako smo ušli u EU s 19 Kn u kratko vrijeme skočio na 25 kn, a kako magare od Liniča najavljuje do nove godine bit će i 30 kn.
Neosporivo je da su cigarete i duhan štetni ne samo po pušačevo zdravlje, nego za sve pasivne pušaće u okolici dima cigarete. I sam sam uspješno prebolio rak štitnjaće (uspostavilo se je da nema nikakve veze s cigaretama, kako sam strahovao). Eto, do dana današnjeg sam pušio u prosjeku kutiju dnevno, rjetko kad kutiju i pol, no baš računam danas, kupio sam šteku u nedelju, danas je srijeda, ali ja imam samo još 4 kutije. Znaći, da lagano idem ka 2 kutije dnevno. I sad kako mi zna reč žena da sam sve te pare koje sam izdimio i ispuhao u zrak stavio unazad 30 godina na hrpu, bio bih bogataš, a ja joj kažem da nisam pušio danas bi (osim što sam očelavio ) bio lud ko puška i kraj mene nebi u krugu 10 metara bilo nikoga, amožda bi i crko ko pseto kraj nekog plota, bijesan i lud od svog stresa koji nas okružuje. Ujutro, još dobro ne progledam, al sam uz kavu izdimio već prve 3 cigarete. jeste da je to već nekakav ritual, ali koliko god je štetna ta svaka prokleta jebena cigareta po moj mozak, srce i pluća, toliko mi daje volju za životom i smiruje me da ne pukne ko kokica i da netko ni kriv ni dužan ne najebe ko žuti kad me uhvati žuta minuta.
Na kraju, mislim da ne trebaju nas dodatno hebati u glavu s anti propagandom jer na posljetku svako od nas je kovač svoje sreče. Svako je krojač svoje sudbine, i ako meni tako paše, onda ću da se trujem, netko cuga pa umre od ciroze, ja dimim, pa ću riknut od ko zna čega.
__________________
u penziji !
kreso je offline  
Star 07.08.2013, 23:04   #73
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kreso druze ja mislim da one nove Aura extra cigarete su iste kao sarajevski Marlboro.Neki cak kazu da to i jeste taj duvan samo sad se drzgacije zove.Ja ich volim da pusim samo jbg.nema ovdje da se kupi,jedino kad idem dole onda obavezno te pusim..Poz
zeljko je offline  
Star 07.08.2013, 23:06   #74
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od kreso Pokaži Post
... jeste da je to već nekakav ritual, ali koliko god je štetna ta svaka prokleta jebena cigareta po moj mozak, srce i pluća, toliko mi daje volju za životom i smiruje me da ne pukne ko kokica i da netko ni kriv ni dužan ne najebe ko žuti kad me uhvati žuta minuta.
Upravo to i samo to je vazno. Zaboravi sva ostala naprdivanja. tebi je dobro tako, ne dozvoli da ti iko pokazuje put na kojem ce ti eto kao biti bolje. Dovoljno so star, iskusan i pametan da mozes sam da odlucis- Kome smeta nek se makne, i meni smetaju nepusaci sa svojim agresivnim ponasanjem pa ih opet trpim, doduse jedva ali ih trpim. Socijalna zajednica i moze da pociva iskljucivo na kompromisima, pa onda neka ih ima sa obje strane.
tranzit je offline  
Star 07.08.2013, 23:19   #75
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma par puta sam pokušao i da prekinem, stvarno kad mi se je rodila kči, prvenstveno da ne pušim u kući radi malog djeteta. Pa sam svako malo išao na terasu (bio sam sam sebi glup već, sakrivam se sam od sebe u svojoj kuči).
Onda sam išao u Poreču nekom hipnotizeru s još par frendova. Uvjet je bio da samo u idučih 24 sata ne zapališ cigaretu. Frajer pokupio cca. 100 € svakom, svi moji frendovi se skinuli, ja naravno tuljan po starom zapalio je nakon sat vremena (da vidim hoće li biti posljedica). Potrošio pare, i dalje dimim.
Sad se je u Zagrebu pojavio neki kinez što s iglama skida ovisnost o duhanu ko rukom odnešeno (nešto u stilu frajer popiće u vrat i leđa one tanke iglice i onda u njoh pušta slabu struju). Ima par tretmana (kao rjetko uspjeva od prve), ali nakon 3-4 tretmana kažu da ti se cigareta gadi i da ti se od nje povraća. Istina bog, cijena tretmana je divlja (oko 1.000 Kn ili skoro 150 €). Ideš minimum 2-3 puta, no kako godišnje zapušim oko 1.300 € to i nije toliko skupo.
Ali kako sam reko, još mi ne smeta i još uvjek mi je čejf, tako da KI-ĆA-MI nek pričeka još neko vrijeme (samo da do onda ne otprdi van iz zemlje).
__________________
u penziji !
kreso je offline  
Star 08.08.2013, 00:16   #76
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne idi i ne bacaj novac badava, ni ta akupunktura nista nece promijeniti. Da li ces prestati pusiti, odlucujes iskljucivo ti, a nikakvi flasteri, zvake, igle, hipnoze i slicno. Onda kada budes ti zaista htio da prekines, tada ces i uspjeti i to bez mnogo muke.
tranzit je offline  
Star 08.08.2013, 00:27   #77
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Sad se sjetih jednog vica, za ovu priliku. Kaže:

"Danas sam čitao naučni članak o štetnosti pušenja. Usr'o sam se od straha. I to je to, odluka je pala! Od danas, nema više čitanja!"

Hahaha, morao sam
harepa50 je offline  
Star 08.08.2013, 01:09   #78
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da,da,to je kao ona fora za nekog rokera ili sta je vec bio,
Prestao sam da pijem,pusim,drogiram se.Za dve nedelje izgubio sam 14 dana.

Sent from my R800x using Tapatalk 2
__________________
Welcome to the internet.
Where men are men,women are men and little girls are FBI agents.
mladenkom je offline  
Star 08.08.2013, 01:39   #79
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard tranzit...

Dosta toga si napisao, ne slazem se sa tvojom konstatacijom, iznosis puno detalja koje su stvar tvoje licne interpretacije, na nacin koji izlozio rekle bi se da sve podakte I dokaze imas na vrh malog prsta, a dobro znamo da nije tako. Naravno, da bih te sad demantovao, morao bih da kopam po podacima, da pretrazujem baze podataka o pusacima u kini, udelu troskova lecenja obolelih pusaca u ukupnim troskovima lecenja, profitima osiguravajucih kompanija itd itd, a za to treba mnogo vremena koga ja nemam sa druge strane nema ni potrebe, jer ti verujes u sveopstu teoriju zavere, a moje predjasnje iskustvo govori da sa takvim ljudima se apsolutno ne vredi raspravljati niti voditi bilo kakvu polemiku. Jedino sto se moze uporediti s tim je polimisanje s popom da li Bog postoji ili ne postoji, tako da manimo se corava posla.

U pravu si sto se tice Zeljka, ne vredi mu da baca pare. Ako bude resio da ostavi cigarete, ostavice ih ovog trenutka, ne pomaze tu ni najskuplji tretman, ni akupunktura, ni tablete ni bilo sta drugo.

Eto toliko.
Pozdrav svim nepusacima, pusacima I onima u tranziciji.
Amater_svirac je offline  
Star 08.08.2013, 02:09   #80
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A meni iskustvo zaista govori da ti nisi sposoban da diskutujes jer si sklon prebrzom kreiranju sopstvenih i karikiranih predstava o ljudima koje uopste ne poznajes. Zar ne primjecujes da se sve vrijeme vise baziras na moju licnost nego na temu. Zaista imam sve te podatke "na vrh malog prsta", a sto se to tebi cini nevjerovatnim, taj problem vec moras rijesiti sam sa sobom a ne degradirajuci i vrijedjajuci mene. Tvoje nepoznavanje materije, a istovremeno silna zelja za diskusijom su vec tipicni oblik koji je poznata kategorija u psihologiji, tako da me tvoj nastup uopste ne iznenadjuje ali to jos uvijek ne znaci da cu ga tolerisati. Nisam nikakav pobornik "zavjerenickih teorija", naprotiv samo sam puki i ruralni realista. Medjutim, trebalo bi da se zapitas, a na osnovu tvog dosadasnjeg pisanja, da li zapravo ti pripadas toj kasti ili klasi ljudi. Nisi sebi uzeo dovoljno vremena pa prelistao ovaj forum i procitao bar pokoji post od ovih silnih hiljada koje sam napisao, mozda bi stekao daleko realniju sliku o meni. Prerano, ishitreno, nadmeno i uvredljivo donosis sasvim pogresne zakljucke o ljudima. Da ova diskusija ne bi presla u vrlo nezgodno vrijedjanje jer si sa tim vec poceo, bilo bi dobro da sa njom prekinemo jer nema potrebe da to za nekoga od nas dvojice bude na kraju i neprijatno i bolno.

Promijenjeno od tranzit (08.08.2013 u 02:11 sati)
tranzit je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:20


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije