Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.08.2014, 20:38   #1
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Korg Pa80 detalji oko sređivanja

Naslov teme je malo sveobuhvatan ali takva su mi i pitanja, da ne odugovlačim.
Drugari, treba mi pomoć i par saveta. Kupio sam Pa80. U njemu odlični ritmovi univerzalni iz znate već kojih setova (najpoznatiji za Pa80) sve je to super, međutim ima par caka. Ja imam preko 50 semplova na kartici raznih umobolnih Dx boja i ostalo, meni to ne treba. Ja bi to sve pobrisao. Sačuvao bih par boja koje mi odgovaraju na HD pa onda formatirao karticu. Kako da prebacima boje koje mi odg. Na hard? Gde da pronađem te boje i kako da ih sačuvam?
Ajmo dalje. S obzirom da imam boje koje mi odg. već sređene po performansama (tasteri sa desne strane) da ne bih opet sređivao efekte, jel mogu da sačuvam te postavke, pa kad vratim semplove na karticu, da automatski ponovo budu tu boje koje su ostale. Ostala mesta na kojima bi bili pobrisani semplovi bi ja sredio sa novim semplovima koji mi odgovaraju.
Dalje. Ritmovi. Da li mogu zasebno u ritmu da podesim efekat i da to snimim kao ritam a da nema veze sa performansom. O čemu se radi. 9-8 ritam, ima ogromnu kolčinu halla na bas traci. Jednostavno hoću da smanjim to skroz na nulu, i da snimim takav ritam i da zauvek ostane takav. Kako?
Da li mogu performansu koja mi ne treba, recimo u onoj prvoj banci da obrisem kompletnu prvu banku, i da u njoj krenem od početka da ređam svoje boje po rasporedu kako meni odgovara sa podešavanjima koja mi odgovaraju?

Molim Vas sve za odgovore.
__________________
calevh je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2014, 12:53   #2
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ajde da ti pokušam malo pomoči oko ove zavrzlame, jer ti zahtjevi nisu baš jednostavni
Kao prvo, semplove sa kartice nečeš moći sačuvati jer se oni na FMC snimaju kao na gramafonsku ploću. Nema načina da ih vadiš i kopiraš na HDD u KSF i KMP fomatu. Znači, oni moraju postojati kao back -up negdje na HDD-u,ili na diksetama. Isto tako na HDD ih prebacuješ/kopiraš sa disketa, drugog načina nemaš. Savjet : ako je sample veći od 1,44 Mb tada na HDD otvori folder Npr. SAMPLE-DALAPE pa FOLDER DISK 1, pa FOLDER DISK 2 itd.
Tada opet očitavaš na FMC karticu jedan po jedan sample koji ti treba. Pri tome u PCG zapis (ako želiš nešto sačuvati od prethodnog SET-a) prebacuješ sampl boje na isto mjesto gdje su prije bili. To možeš provjeriti tako da kad ti je FMC kartica uštekana u PA80 odeš u PROGRAm mod pa popišeš za sve samplirane boje gdje se koja nalazi. Potom ih po formatiranjukartice opet vračaš jednog po jednog isključivo na ono mjesto u USER PCG gdje je prije bio na kartici. Tako češ sačuvati stare performance i style postavke koje koriste samplove. Znači, uzmi olovku i papir i budi strpljiv. Isključivo popiši (na desnoj strani gdje se biraju boje) s FMC-a sve PCG boje po redu. Tada si pocrtaj one koje želiš ostaviti i na isto mjesto potom po formatiranju kartice ponovo uvodi samplove istih.

Efekti na bojama i njihove postavke ti se arhiviraju na 3 mjesta u Globalu, programu i performanci. Ovo je jako usran i mukotrpan posao i isto tako češ pješke morati sređivati jednog po jednog, jer ti po formatiranju kartice vrača postavke na default mod efekata koje si unio sa samplovima.

Sve promjene na ritmu možeš zabilježiti na stylu, pa da ti se odražava kroz sve performance tako da kad napraviš promjene na pojedinim trakama (bubanj, bas, acc1 ...) snimiš kao Write Current Style Setting.

Sve performance (svih 20 banki) i user programske boje (USER 1 i USER 2) možeš izbrisati ili pregaziti novom performancom ili bojom. Možeš izmjeniti svih 160 mjesta za performance i obje user banke za boje i user banku za bubnjeve. Isto tako na FMC kartici češ dobiti dodatna mjesta (ovisi) koliko češ na nju nagruvati samplova za USER PCG (samplove) koji ti na kraju rade isto kao i boje.

Imaš u download sekciji prijevod User manuala za Pa80, i mislim da ti unutra piše ama baš sve što ti treba. Također imaš ovdje i upute step by step kako uvoditi sample, po semple na karticu.
Na žalost karticu možeš samo puniti samplovima dok je ne napuniš, a potom ti preostaje samo formatiranje da bi ju ispraznio i ponovno na nju stavio isključivo samo one semplove što tebe interesiraju. To mu je mana, ali zato kad ih jednom posložiš, po paljenju je PA80 odmah spreman za svirku i ne treba četati kao kod drugih Pa aranžera da očita samplove.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio kreso za ovaj koristan post:
calevh (17.08.2014)
Star 17.08.2014, 13:33   #3
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Živ bio Kreso. Vidim da je mukotrpan posao, ali mi je za početak trebalo ovakvo jedno objašnjenje. Hvala veliko.
__________________
calevh je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije