Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.11.2011, 14:45   #11
vaske88
Drugar foruma
 
vaske88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.10.2008
Mjesto: Jasa Tomic
Postovi: 79
Downloads: 231
Uploads: 6
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg PA 800
vaske88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Verovatno je kao i kod mene,moguce da nije poslagano kako treba,pogledaj temu ovu i prelistaj celu imas tu pomoci kako da ih slozis.Ako nije ni do toga onda moguce da na ritmovim nemas prelaze uradjene,to mozes da kopiras isto imas na forumu kako seradi u record.Pokusaj pa ako nista neuspes javi se opet mozda resimo problem.
vaske88 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio vaske88 za ovaj koristan post:
Amelo (01.03.2012)
Star 03.11.2011, 15:20   #12
rale
Vredan član društva
 
rale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.11.2004
Mjesto: Vojvodina ZR
Godina: 56
Postovi: 228
Downloads: 887
Uploads: 13
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 49 puta u 40 Postova
Instrumenti: KORG PA 1000, Dallape, Roland FR3X,violina
Interesi: Muzika,kompjuteri,elektronika....
rale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
rale pošalji poruku preko MSN messengera
Beitrag

Napisao si da ti se sa nekim fabrickim DK cuju prelazi, ali slabo. To znaci da oni postoje, a mogu da se ne cuju iz nekoliko razloga:

-Problematicni ritam, pa idi u RECORD STYLE, odaberi prelaz koji ti se ne cuje, pa MENU, EVENT EDIT kanala 10 ili 11. Pogledaj koje note sviraju prelaz i proveri volumene tonova, i eventualno pojacaj Expressio komande ako postoje zapisane.

-Ako je u prethodonom koraku sve OK, udji u USER DK kojeg poziva taj prelaz i proveri rucno te note, da li se cuju (MENU- BASIC - Osc...), ili mozda pozivaju prazna mesta za semplove iz RAM memorije.
Naravno, ako se ne cuje pozivani ton, mozes ga rucno pronaci (ako postoji) i dodeliti mu prelaz iz RAM odnosno ROM memorije.
__________________
Trebalo bi da kažemo ono što govorimo, ne očekujući da naši prijatelji pogađaju značenje naših reči. Umesto čitanja misli svojih prijatelja, trebamo da proverimo jesmo li ih pravilno shvatili.
rale je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2012, 12:53   #13
Amelo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.03.2006
Mjesto: Nemacka
Postovi: 49
Downloads: 637
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Amelo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nije mi jasno jos jedno kod Korga Pa 800 a to je sledece da ako recimo neko od vas ima na svom korgu sredjen set i Uploduje ovde ili bilo gde taj set kod vas radi odlicno a kod drugih sto ga skinu i Loduju na klavijaturu neradi kako treba sta je ustvari razlika izmedju moje i vase klavijature da li mogu da pobrisem sve na fabricko stanje i da ne neki set lodujem koji se da radi odlicno bez da mora nesto jos dodatno da se steluje .Pozzzz...
Amelo je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2012, 20:22   #14
erko0703
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 11.12.2011
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
erko0703 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

to bih volio i ja znati imamo isti problem
erko0703 je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2012, 20:40   #15
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dali ima PA800 funkciju da zakljucas global .Ako ima i ti ubacis neki set sigurno se nece cuti kao na drugom sintu. Koliko se secam da je na PA80 bila ta funkcija .
fico je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2012, 17:45   #16
Amelo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.03.2006
Mjesto: Nemacka
Postovi: 49
Downloads: 637
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Amelo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Naravno da mi je Global Odkljucan postoje setovi sto su kolege uplodovali sa njihovim Global i ja znaci konpletan set preuzmem i opet nevalja stavrno neznam da li je to nesto do moje klavijature ili neznam sta je.... pozzz..
Amelo je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2012, 04:36   #17
dalabu
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 02.03.2006
Postovi: 339
Downloads: 156
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
dalabu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalabu pošalji poruku preko MSN messengera
Reden

od sad pa na dalje i u buduce kupujte klavijature iskljucivo sa setovima. Tad ce dobro da se cuju u globalu
dalabu je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2012, 13:40   #18
fjakovlj
Početnik forumacije!
 
fjakovlj's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.01.2009
Postovi: 31
Downloads: 1534
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
fjakovlj befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa odprilike je ovako:ako skinete set koji je napravljen samo od fabrickih farbi i ako ga komplet instalirate onda ce sve raditi kao i kod onog ko je postavio taj set (e sad tu postoji jos da imamo starije operacijske sisteme i novije znaci i to bi se trebalo poklopit da bi sve klapalo jednako)
Medjutim najveci problem je sto mi svi na svojoj klavijaturi postavljamo u usere boje onako kako nama pase i onda kad nabacimo set gore a obicno instaliramo samo style i kad pustimo da radi a ono samo nesto zvrji bez veze jer vuce pogresne boje:
Rjesenje je jednostavno treba samo ubacit bubanj tamo gde mu je mjesto i svaki drugi istrument na njegovo mjesto doštelat po svojoj volji i stvar je rjesena
Ako se nabaci komletan set sa svime sto ima (a mora imat sve znaci GLOBAL-MULTISMP-PAD-PCM-PERFORM-SOUND-STYLE) onda mora da radi kao i kod drugih
Eto to je otprilike to pozdrav
fjakovlj je offline   Reply With Quote
Star 05.03.2012, 23:55   #19
Amelo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.03.2006
Mjesto: Nemacka
Postovi: 49
Downloads: 637
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Amelo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Veruj mi ja sam porobao sve moguce logicke nacine da to odradim cak sta vise oder i stavim onu kvacicu da vrati sve na orginalne ili fabricke boje i neki ritmovi i rade donekle dobro al neki ne jer je recimo gdje treba da je bas po pravili tu stoji User i sta ja znam neka truba svira umesto basa ili bubanj neki koji nema veze sa vezom ova klavijatura ce da me izludi lepi moj Roland izgleda da cu da se vratim ponovo na Rolanda

Promijenjeno od Dell (06.03.2012 u 00:18 sati)
Amelo je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2012, 08:12   #20
fjakovlj
Početnik forumacije!
 
fjakovlj's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.01.2009
Postovi: 31
Downloads: 1534
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
fjakovlj befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovako ti je to:
Primjer boje u mojoj klavijaturi se ne nalaze na istim mjestima kao u tvojoj.Mislim na user boje.E sad ja napravim ritam iz user boja i pošaljem ga tebi ti ga daš na svoju klavijaturu.Pošto nemamo isti raspored boja tamo gde je u mene bio bubanj na tom mjestu se mozda kod tebe nalazi kakva terca ili bilo koja boja koja se ne slaze sa bubnjem i onda normalno ritam ne moze da radi kako treba.kazes da odkvacis i onu kvacicu pa ti opet neradi.
Ako je ritam napravljen od fabrickih boja kad odkljukas onaj kvadratek ritam bi moro dobro da radi naravno ako je dobro uradjen.medjutim ako i prilikom čekiranog kvadrata imas u ritmu user boje onda ih je taj sto je pravio ritam stavio kad je bio u recordu i memorisao i onda je ritam prakticno orginalan sa user bojama iako je kvadratek čekiran.I ja kad skinem bilo koji ritam moram ga dostelat u svojoj klavijaturi i prilagodit svom setu.
Nadam se da sam ti bar malo pomogao da razumijes zasto se iz drugog seta ritam ne slaze sa tvojim setom Pozdrav

Promijenjeno od fjakovlj (06.03.2012 u 08:14 sati)
fjakovlj je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio fjakovlj za ovaj koristan post:
karlovac29 (05.04.2012)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije