Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.06.2012, 16:00   #11
guerrini632
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.05.2011
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 45
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Guerrini President Oro Champion, Korg Pa800
Interesi: konobar
guerrini632 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Primjetijo sam da je na Pa800 oni resursi tvornički zauzimaju oko 125 Mb, imam jedan kompletan set za Pa800 od 120 Mb, da li bi moglo da bi obrisao sve sa kljave, one tvorničke resurse pa onda ubacijo sve komplet sa globalom od tog 120 Mb. Da li se to smije uraditi ??
guerrini632 je offline   Reply With Quote
Star 11.06.2012, 08:15   #12
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od guerrini632 Pokaži Post
Primjetijo sam da je na Pa800 oni resursi tvornički zauzimaju oko 125 Mb, imam jedan kompletan set za Pa800 od 120 Mb, da li bi moglo da bi obrisao sve sa kljave, one tvorničke resurse pa onda ubacijo sve komplet sa globalom od tog 120 Mb. Da li se to smije uraditi ??
Izbrisi sve audio playere iz kompijutera pa probaj da pustis neki mp3 fajl...

Kontas?
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 11.06.2012, 11:38   #13
guerrini632
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.05.2011
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 45
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Guerrini President Oro Champion, Korg Pa800
Interesi: konobar
guerrini632 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Aha kondam da, a kako da pridobijem malo potrebne memorije, hoču da učitam samo jednu dobru harmoniku ( 1 sound iz Guerrini dynamix seta ) i prilikom učitavanja mi napiše da nema dovoljno prezne memorije. Šta izbrisati da bih pridobijo malo memorije. Brisao sam razne soundove ali ništa se nije promjenilo, uvek isto stanje slobodne radne memorije, pa ne razumem sad.

Promijenjeno od Dell (11.06.2012 u 13:36 sati)
guerrini632 je offline   Reply With Quote
Star 12.06.2012, 08:23   #14
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To nema veze sa "resource" memorijov vec sa RAM kapacitetom...

Tvoj RAM je verovatno vec skoro ispunjen sa samplovoma koje imas u svom setu pa zato nemas vise mesta da upises novi multisample.
Da bi to sredio, moras izbrisati nesto sto ti ne treba da bi oslobodio memoriju.

Nemogu sad da pisem detaljno kako se to radi jer nisam ispred klavijature a verujem da imas vec na forumu temu o brisanju multisamplova, potrazi u search-u
Samo, pre nego sto krenes da cackas, sacuvaj svoj set za svaki slucaj
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 12.06.2012, 13:37   #15
dalabu
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 02.03.2006
Postovi: 339
Downloads: 156
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
dalabu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalabu pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

brisanje nekog sempla iz user foldera ne znaci da si izbrisao sempl vec si izbrisao samo zapisano ime. Izbrisi sempl sa RAM memorije i dobices prostora za taj tvoj novi koji hoces da upises.Kako se BRISE sempl imas objasnjeno ovdje samo potrazi malo! Mislim da je to problem kod tebe
dalabu je offline   Reply With Quote
Star 12.06.2012, 22:23   #16
sashaa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.12.2006
Mjesto: Leskovac
Godina: 43
Postovi: 49
Downloads: 586
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg pa3x
sashaa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

i meni se skoro desilo da kada sam hteo da ucitam jedan sempl prijavio da nemam dovoljno memorije,ja sam obrisao dosta njih medjutim dobio sam samo neznatni prostor,u ovom slucaju i dalje nedovoljan...uradio sam sledece:
sacuvao set, obrisao sve semplove multisemplove i ako se dobro secam formatirao user i na kraju sam dobio sa istim semplovima vise mesta...
kako,zasto,ne znam,nisam siguran...mozda svako ucitavanje semplova ostavlja neke "repove" ili "tragove"...
sashaa je offline   Reply With Quote
Star 15.06.2012, 10:48   #17
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Naravno da ostavlja ako ucitas nesto pa ne izbrises posle.

Ako brises program kojisadrzi neki multisample, to ne znacida je taj multisample obrisan vec ostaje u memoriji dok ga ne izbrises tako sto ides u "sound" "record" pa onda "menu" "multisample" pa onda na ekranu gde ti pise ime multisampla, izaberes koji ti netreba i onda u padajuci meni "delete"

Obavezno sacuvaj set pre nego sto pocnes da seigras brisanja, da ti ne bude zao
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 18.06.2012, 20:45   #18
guerrini632
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.05.2011
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 45
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Guerrini President Oro Champion, Korg Pa800
Interesi: konobar
guerrini632 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od dalabu Pokaži Post
brisanje nekog sempla iz user foldera ne znaci da si izbrisao sempl vec si izbrisao samo zapisano ime. Izbrisi sempl sa RAM memorije i dobices prostora za taj tvoj novi koji hoces da upises.Kako se BRISE sempl imas objasnjeno ovdje samo potrazi malo! Mislim da je to problem kod tebe
Znam kako se briše multisempl ali ne znam šta ču obrisati, kako da konkretno znam šta zapravo brišem.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od sale_band Pokaži Post
Naravno da ostavlja ako ucitas nesto pa ne izbrises posle.

Ako brises program kojisadrzi neki multisample, to ne znacida je taj multisample obrisan vec ostaje u memoriji dok ga ne izbrises tako sto ides u "sound" "record" pa onda "menu" "multisample" pa onda na ekranu gde ti pise ime multisampla, izaberes koji ti netreba i onda u padajuci meni "delete"

Obavezno sacuvaj set pre nego sto pocnes da seigras brisanja, da ti ne bude zao
Ne mogu da nađem kako sačuvati set u search-u a stvarno bi mi trebalo da makar sačuvam to nešto sirotinje što valja.

Promijenjeno od guerrini632 (18.06.2012 u 20:48 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
guerrini632 je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2012, 09:29   #19
ELKO
Vredan član društva
 
ELKO's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.08.2009
Mjesto: Usa
Postovi: 102
Downloads: 1482
Uploads: 12
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 16 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
ELKO befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ELKO pošalji poruku preko ICQ messengera ELKO pošalji poruku preko AIM messengera ELKO pošalji poruku preko Yahoo! messengera ELKO pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nerijetko se dešava da se ne podudaraju Operativni sistemi, jer svaki novi ima određeno proširenje u smislu dodatih programskih boja i opcija za obradu programskih boja ili za asignable slider i naravno kad se pojavi informacija koju taj operativni sistem ne prepoznaje da odmah to registruje kao grešku.Drugi slučaj je taj što se prilikom pravljenja ritmova u nekom programu ili pozivanjem iz midi fajla povuku i mnogobrojne sistemske poruke koje se podrazumijevaju kao podatci o kontrolama, a klavijatura ih takođe sve ne prepoznaje.
Dodato:
Pojašnjenje za kolegu vezano za nedostatak prostora za semplovea bi dobio prostora za semplove, nije dovoljno izbrisati samo multisempl, potrebno je vidjeti od čega je taj multisempl sastavljen, zapisati brojeve pa kad pobrišeš multisempl, onda ideš na prvu stranicu u bazu svih semplova i pješice izbrišeš brojeve koje si zapisao.Tek tada ćeš dobiti prostor.Ima još jedan detalj, nerijetko učitavanjem seta uz Pad učitamo i neke semplove koji nam ne trebaju a zauzimaju prostor i nikada ih ne vidimo niti koristimo.

Promijenjeno od ELKO (23.06.2012 u 09:37 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ELKO je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije