Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.02.2009, 20:42   #41
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Milos Dordjevic svira na rolandu VA-7,a ovu yamahu ima njegov drug.
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!
kuki je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio kuki za ovaj koristan post:
Vihor (03.02.2009)
Star 03.02.2009, 21:45   #42
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vihor je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2009, 23:36   #43
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ljudi, dobre su to masine, vecina ljudi koji su na ovom forumu komenterisali o kvalitetu tih klavijatura, ili ih nikada nisu imali ili su probali neku nesredjenu. A nas covek, prvo kad ukljuci aranzer, gleda kakve su mu rumbe, dvojke i 7/8, pa kaze "i nije nista narocito". Pisao sam vec u jednoj temi o tome, kad sam kupio moju 3000, bila je suplja k 'o supalj zub, jer je tip radio samo fajlove. Bilo je kao nekih ritmova u njoj, ali sve gori od goreg. Da je tada neko probao, rekao bi "bolje ja da uzmem neki Casio od 100 evra nega da bacam pare za ovo". E, sad da je cujete... okacicu neki dan demo.
caka012 je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2009, 01:03   #44
brnjeuska74
Drugar foruma
 
brnjeuska74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.07.2008
Mjesto: Usa
Godina: 49
Postovi: 64
Downloads: 123
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Tyros4/Black
brnjeuska74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
brnjeuska74 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kao sto vidite kolege muzicari skoro pa svaki aranzer moze da se pokaze kao veoma koristan i pri tome da zvuci "ko grom" sto neki vidim sumnjaju. Stvarno nevidim potrebu da se pljuje ili umanjuju vrednosti Yamaha aranzera. I kao i sto sam do sada tvrdio; tvrdim i dalje!! nije sve do instrumenta nego kako ga umes iskoristiti. Primer koji ste videli je odsvirao Milos Djordjevic veoma poznat muzicar iz Chicaga koji inace naj vise voli i ceni ROLAND kao firmu i to je njegov licni ukus.To se treba postovati. Ipak veliko mi je bilo zadovoljstvo kada sam naisao na ovaj clip u kome je uradio jednu inprovizaciju na PSR-1500, mogao je mozda da promeni jos neku boju ili neki ritam ali i iz ovog se moze zakljuciti o kvalitetu zvuka.
brnjeuska74 je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2009, 19:00   #45
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Poslušati demo

Ako nekoga zanima kako može zvučati ova sprava neka posluša moj demo koji je snimljen i otpjevan direktno iz PSR 3000 u rubrici demo.
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2009, 19:17   #46
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard yamaha psr 3000-komentar

Poštovane kolege,slabo se snalazim sa ovim stvarima,i obično lutam po ovom sajtu, i tako lutajući pročitam svašta,ali brate baš svašta.No,dobro valjda ću ovo svoje misljenje, koje ne mogu a da ne kažem poslati na krivu *adresu*,ali će valjda urednik malo dotjerati.Naime,rećč je o komentarima i prepucavanjima oko Jamahe i Korga,pa zar nije najbolja ona klavijatura koja radi svaki vikend ili daj bože svaku veče/i toga se sećam/,ali samo sećam.Ja sam harmonikaš,imam Paolo Sopranija bijele boje,15+7 registara,petoglasna,teska kosam vrag...ali silom prilika pre 7-8 godina i ja odletim u aranžeriste i krenem sa yamahom psr'1ooo i korgom x5D,znam,mnogi će reci igracke/yamaha/,ali ja sam to doveo u takvo stnje da je bogami zvucalo prilicno dobro,i prosle godine dodje vreme da se menjaju instrumenti i ja se dvoumio: TYROS2 samu,ili Pa 800 sam ili psr3ooo ili s-900 u kombinaciji sa korgom TR,stvarno nakon dugo *davlje nja* i sebe i okolo sebe ja kupim psr 3000 i korga Tr.Zbilja se nisam pokajao niti jednog momenta iakao bi volio imati T2,ali...Imam nekoliko kolega koji imaju pa 8o0,ali oni kad čuje moje *dvojke*sa uradjenim prelazima u sedmicamanaprosto se raspamete:he...te,ta igracka a tako radi.O samim fabrickim ritmovima,netreba puno pricati,oni su vise nego dobri,jedino sto za nju nisam pronasao smart media karticu/skupa brate kod svercera/ a meni bi odgovarala i 4mb sa *olimpus*foto aparata,pa ovom prilikom pozivam sve koji jos to imaju,da pomognu.Sama klavijatura stvarno nije nesto *čvrsto uradjena*,bez druge,z a solo,užas,malo su zbili dugmice pogotovo tempo,ali kad se uzme u obzir cena,fabricki dobro uradjeni ritmovi,USB ulaz,pa to je vise nego dobra klavijatura,samo treba da se sredi,tako da se neslažem sa kolegama koji o njima pricaju kao o igrackama.neka mi niko ne zameri,imam samo dobre namere,pozdravljam sve kolege muzičare i želim im puno posla.Prve prilike kad naucim kako ide,postavicu jedan demo sa nekoliko ritmova,da sve ovo potvrdim *nevernim T omama*.Još jednom veliki pozdrav svima a najvise uredniku ovog sajta.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2009, 22:44   #47
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard psr 3000

Smart card 3v je prilicno skupa i u ex Yu tesko dostupna ( ne ispod 50-60 €)

Predlozio bih svima koji imaju PSR 3000,s700,s900 itd da umesto karte prikljuce externi HD 2,5" na usb ulaz. Posto ugradnja nije predvidjena,
Kuciste sa kablom itd kosta maximalno 12 €...a HD u zavisnosti koje velicine u (gb) oko 40-50€. Nemoze se usporediti kapacitet kartice i HD nikako a pristup podacima je jednako brz.Velicina HD a je otpr.pola table cokolade .
Ja sam imao gore navedene modele i zato znam sta pisem.
Pokusacu da postavim foto ext. HD-a
gega je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2009, 22:54   #48
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kod serije s700 i s900 nema potrebe ni za kakvom nadogradnjom zato sto podrzava usb memory stick a u njega mozes da trpas sve. Tako da samim tim nema potrebe ni za hard diskom. Ja koristim na svojoj s700 flesku od 4gb, i ni jedan problem nemam sa njom, radi ko grom, prakticno nista ne moras cuvati u klavijaturi posto loaduje u roku od odma(ovo se odnosi i na MIDI fajlove, nema cekanja), a slozicete se da je 4gb i vise nego dovoljno memorije za sve potrebe pa cak i za one koji se bave iskljucivo fajlovima.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2009, 22:58   #49
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tu si u pravu, gega, ali s druge strane, ne znam sta ti u PSR3000 treba sto ne moze da stane u jednu USB flash memoriju od 2 GB koja kosta 5 evra. Ja sam isto trazio da kupim karticu jer imam jednu od 32 Mb, medjutim to mi je sasvim dovoljno. Fajlove ne koristim, a i ako ti za to treba, na 2 GB stane strasno mnogo. Uz to, sa flash memorije cita veoma brzo. HD jeste dobra opcija, ali ne znam cemu tolika memorija.
caka012 je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2009, 23:10   #50
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard HD-Smart?

Ne nema potrebe sigurno za desetine gigabajta, ali kao alternativno resenje umesto
smart card-a kod modela 3000 posto su se Kolege zalile kako je tesko-do nemoguce naci 3v smart karticu .
A model S 900 ima funkciju snimanja kao Tyros 2 sto je samo sa HD moguce.
Dodato:
psr s900 kao i Tyros2 i 3 ima opciju recording-a (snimas sve stoizlazi na out incl.vocal harmony sto je nemoguce sa USB vec samo sa Hard diskom .

Promijenjeno od gega (17.02.2009 u 23:41 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
gega je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
psr3000, yamaha


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije