Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.12.2015, 15:44   #561
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Compresor će isto kao i maser EQ djelovati na cjelokupan signal koji izlazi na MAIN OUT, tj. style, desna ruka, vocalist, multipad ili song će biti pod utjecajem compresora.
Ako usporedimo neki tvornički style, njegove volumene po kanalima i dinamiku odsviranih kanala s nekim vlastito urađenim stylom koji može imati potpuno drugačije postavke (uobičajeno su jači, ponekad i dvostruko) onda je potpuno jasno da compresor ne može pravilno odraditi posao na dva različita uzorka. U praksi se događa da će compresor pravilno reagirati na neki srednji level signala ali kada dobije dvosturuko veći nivo on će ga jednsotavno sabiti. To mu i jest osnovna namjena. Zbog toga dolazi do ovakvog efekta o kojem govoriš i čini se kao da postoji gušenje, da signal slabi.
Spominješ registracije. Da, i one mogu utjecati na to da se događaju isti "problemi". Kada direktno pozovemo Style, volumeni kanala, DSP efekti i ostale postavke vezane uz Style će se postaviti na onaj nivo koji je i određen u samom Stylu. Ako sada dodano podignemo ili promjenimo ovaj "Style setup" i kao takvog ga pohranimo u registraciju, dogodit će se da jedan te isti style zvuči prilično drugačije. Uobičajeno je to mnogo jači signal jer mnogi muzičari iz nekog "čudno ljudskog razloga" poimanje zvuka doživljavaju po obrascu, glasnije je bolje.

Da bi pronašao gdje "leži problem" napravi neke testove kod kuće. Postavi neki preset COMPRESORA i probaj uz njega svirati. Onda podigni GAIN na neku višu vrijednost, 7-8 i dalje sviraj, čut ćeš što će se dogoditi.
Da bi eliminirao problem (ako on leži u ovom što ja samo nagađam), "jednostavno" treba iznivelirati sve postavke klavijature ne isti/sličan nivo i onda podestiti compresor da taj isti nivo pravilno "obrađuje".
Malo se raspisah ali vjerujem da će pomoći i ostalima koji imaju sličnih problema i nepoznanica.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (30.12.2015)
Star 30.12.2015, 16:14   #562
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Iskreno,glava me više boli od ovog sviranja,namestanja,zujanja,sve ću to razj....ti i luzeti mik u ruke i živi bili!!!!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 09.01.2016, 15:02   #563
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo završi se i moje mučenje muke (nadam se) sa flat kablom.
Kako se taj kabal još k tome i folijski i 23 pina rijetko gdje koristi osim kako vidjeh u yamahinoj elektronici, bilo ga je problem nać i našao ga je ovaj elektroničar u nekoj firmi u Njemačkoj, ali košta 20 i nešto dolara. Sreća naiđoh slučajno na nekog lika koji mi je moj postojeći kabal prepravio za nekih 5 eura. Odnesem kabal i Tyrosa kod elektroničara, jer nema šanse da me zmija ujede, pa da opet sam to čeprkam. On mi to utakao i sad za sad šljaka k'o sat. Nadam se da neće doć do komplikacija, pa da mi počne prekidat.
Pouka svega ovoga. Čuvajte instrument ko oči u glavi. Sav ovaj problem vučem još od osmog mjeseca kad mi je na svirci palo kiše po dirkama i kad su krenule da brljave, da bi ih kad sam sve posušio određene brljavile s dinamikom, pa kako ih god udariš one sviraju na najjači velocity. Uspio sam kako tako posušit ploču, tako da su mi brljavile samo najdonje dvije. Srećom Casper mi dade serviserski naziv te ploče za dirke i čekao sam je možda mjesec dana.
Oko tih ploča nikad ništa sami ne dirajte ako morate rastavljat, samo kod elektroničara.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2016, 23:57   #564
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pitanje za Caspera i ostale.
Ona fora sa MIDI transmitom da mi Yamaha FC7 pedala kontrolira ujedno i Tyros3 i V50 mi nije uspjela, valjda što je V50 starija klavijatura.
Sad pokušavam istu foru sa Fantom G7 i ono radi, ali ima jedan problem. Uspio sam sa RIGHT 1, 2, 3, UPPER i LOWER kanalom zahvatit prvih 5 kanala da rade, ali problem je što pod CC reagiraju i dugmad od registracija koje isto spadaju pod CC, tako da kad promijenim registraciju, on mi pobrka performansu na Fantomu, tako da mi je jedina opcija UPPER i LOWER, ali to je svega 2 kanala, što mi nije dosta, jer na Fantomu ima boja naročito gdje su terce, gdje ima i po 4-5 kanala zauzeto u jednoj performansi.
Mogu li ikako ukloniti djelovanje registracijskih gumbova na transmit CC-a?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2016, 02:15   #565
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Probaj to odraditi preko MULTIPADova, sistem je jednostavan, unos podataka malo zahtjeva vremena ali mislim da je to najbolje rješenje.
casper je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2016, 19:03   #566
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vidjeh da je dmmacak u toj temi napisao da je na Tyrosu nemoguće filtrirati control change podatke.
Shvatio sam da mi pritiskom na registracije na Yamahi na Fantomu mijenja volume performansi. Našao sam način kako tome doskočit na Fantomu, a to je da se na MIDI RX filteru odznači recieve volume change, ali je problem što to moram radit za svaku performansu ponaosob...
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2016, 19:53   #567
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A da ipak pokušaš preko MULTIPADA kontrolirati fantoma. MULTIPADU možeš dodjeliti bio koji midi kanal i onda filtrirati koje podatke želiš poslati.


Sent from my iPad using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2016, 22:28   #568
lagunabend
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.10.2008
Mjesto: GB
Postovi: 119
Downloads: 2312
Uploads: 20
Rekao HVALA: 27
Zahvalili mu 28 puta u 26 Postova
Instrumenti: mipotXD
Interesi: mipotXD
lagunabend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
lagunabend pošalji poruku preko ICQ messengera lagunabend pošalji poruku preko AIM messengera lagunabend pošalji poruku preko Yahoo! messengera lagunabend pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da ne otvaram novu temu ,kolege jel znate sta moze da bude tyros 3 je u pitanju, ritam se u editu cuje kako treba a kad pustim ritam nestane noga ili dobos
lagunabend je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2016, 00:13   #569
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Interesantni simptomi
Ne pada mi ništa na pamet. Da li se radi o tvorničkom bubnju, da li se bubanj nalazi u RHY1 ili u obe trake i da li je to događa samo kod jednog ritma ili na više njih?
casper je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2016, 00:16   #570
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od lagunabend Pokaži Post
Da ne otvaram novu temu ,kolege jel znate sta moze da bude tyros 3 je u pitanju, ritam se u editu cuje kako treba a kad pustim ritam nestane noga ili dobos

Da li koristis Terce preko midi kabla?
tyros2 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:24


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije