Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.01.2016, 18:08   #571
lagunabend
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.10.2008
Mjesto: GB
Postovi: 119
Downloads: 2312
Uploads: 20
Rekao HVALA: 27
Zahvalili mu 28 puta u 26 Postova
Instrumenti: mipotXD
Interesi: mipotXD
lagunabend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
lagunabend pošalji poruku preko ICQ messengera lagunabend pošalji poruku preko AIM messengera lagunabend pošalji poruku preko Yahoo! messengera lagunabend pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne koristim terce ,desava se sa semplovanim bubnjem ,i na dosta ritmova, i uopste ne mogu da provalim sto na nekima sve radi ok a neki pobrljave totalno,i da bubanj je na rhy 2 na redovnom kanalu
lagunabend je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2016, 22:34   #572
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jedna od mogucnosti da su ti ritmovi pravljeni ili editovani u klavijaturi koja je imala povezano MIDI in-MIDI out sa MIDI kablom.

Jednostavno dodje do zabune u sysex komandama.Nebi bilo lose da posaljes jedan takav ritam cika Casperu u "labaratoriju "" pa da ga on pregleda...

Takodje zna doc do ovakvog problema ukoliko kopiramo element ili varijaciju sa ritmova koji dolaze sa starih PSR aranzera (po pravilu takvi imaju samo A , B varijaciju) ....


Imao sam problem slicne prirode ali nazalost nikad nisam odgonetnuo u cemu je problem.
Medjutim sigurana sam ukoliko ga pregleda Casper da bi se mogao pronac neki odgovor
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2016, 03:16   #573
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Postavi par komada da pogledam, možda mi padne neka ideja. Možeš izbrisati dijelove acmp i postaviti ih u zip formatu unutar posta.
casper je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2016, 11:16   #574
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@lagunaband - vrtim po glavi ovaj tvoj problem u vezi bubnja koji u stylu pobrljavi. S obzirom da se radi o Tyros 3, moguće je da taj problematičan Style izrađen na Tyros 2. Tyros 2 je imao određeno ograničenje u vezi unosa CUSTOM DRUMa. Ljudi su se dosjetili kako taj problem zaobići pa su bubanj upisivali na neke trake koje nisu za njega namjenjene, poput ACMP, PHR1,2. I možda baš u tom grmu leži zec, jer takvi stylovi ne rade ispravno na klavijaturama novije generacije (Ty3 i Ty4).
casper je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2016, 05:46   #575
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Što se tiče onog mog problema oko fore da volume pedala uključena u Tyros3 ujedno kontrolira i volume boja na Tyrosu3 i preko MIDI-a i na Fantom G7. Ovako sam riješio problem.
Baš kad sam pokušavao Casperov prijedlog preko multi-padova, palo mi je rješenje na pamet. Glavni problem je bio taj da nisam nikako mogao napraviti da mi volume pedala iz Tyrosa transmitira više od 3-4 kanala prema Fantomu. Taj sam problem riješio tako što sam u opcijama za foot control namjestio da volume pedala kontrolira i SONG-ove, a kako SONG ima u MIDI opcijama u sekciji transmit 16 kanala - tako sam ih stavio na kanale 1-8, jer je na Fantomu moguće imat 8 boja u jednom performansu, tako da ih pedala može sve kontrolirati. Naravno, te se postavke za foot control, moraju namjestit po registracijama.
Povezivanje preko SONG-a rješava još jedan problem koji me mučio, a koji mi je uštedio vrijeme koje bi potrošio da za svaki performans na Fantomu i za svaki od 8 kanala odštikliram volume change. Naime, ako se to radi preko uppera (right 1, 2 i 3), onda kada god prebacite registraciju, ako su vam u trenutnoj registraciji right 1, 2 i 3 npr. redom velocitya (90, 127, 105), to vam se isto preko MIDI-a prenosi na Fantom i prenosi te vrijednosti velocitya na prva 3 kanala trenutnog performansa na Fantomu. Taj problem ne postoji ako se transmit radi preko SONG-ova.
Dakle, najbitnije je podesit za sve registracije koje se koriste u svirci da volume pedala kontrolira i SONG i naravno u MIDI opcijama obavezno odštiklirati PP (program change) za svih 8 transmit kanala.
Eto najjednostavnijeg rješenja ako neko poželi pomoću jedne volume pedale kontrolirat i aranžer (konkretno Tyros) i solo klavijaturu.
__________________
I'm the one who knocks...



Promijenjeno od Dell (21.01.2016 u 05:50 sati)
Dell je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2016, 11:26   #576
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 837
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nije lose to preko songova imas velikih mogucnosti. Nego nije mi jasno ako bi hteo samo expresion pedalu da koristis na obe klavojature istovremeno, zar nije lakse podesiti u Tyrosu da salje sa nekog midi kanala preko UPEER patata samo kontrole. Isti taj midi kanal stavis na G7 da ti bude globalni. I expresoon pedala treba da radi isto kao da smo direktno ukljucili u G7.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2016, 14:12   #577
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U tom i jeste caka što sam i napisao.
Prvo i prvo, preko uppera možeš poslat 3-4, možda maksimum 5 kanala, a na Fantomu imaš recimo performanse od nekih terca koje imaju po 6 kanala, tako da ti expression ne smanjuje njih sve, ali bitnije je problem taj što pod control change u Tyrosu spada i volume change. To je ono što sam napisao, kad mijenjaš registracije na Tyrosu, na primjer na nekoj banci imaš pod brojem 1 neki strings i recimo da ti je na right 1 neki fabrički strings koji je pojačan na recimo 105, na right 2 recimo neki sampl string pojačan na 90 i recimo na right 3 da imaš neki fabrički pad pojačan na 115. Kad prebaciš na Tyrosu na tu registraciju broj 1, na Fantomu ti automatski u trenutnoj performansi stavi prva tri kanala od tvog performansa volumen 105 na prvi, 90 na drugi i 115 na treći kanal, kako je i na Tyrosu, zato sam radio preko songova.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2016, 14:57   #578
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 837
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ali imas u midi podesavsnjima UPER, (pri tom ne mislim na Right 1,3,3) na njemu dodelis midi kanal koji je globalni na G7. Obicno bude midi canal 1.
Tako ja godinama radim sa Tyrosom i imao sam vise korgovih workstationa. Do duse nisam imao nikad Rolandov workstation, pa me interesuje kako funkcionise transpose da li ti radi kad direktno promenis iz T3 da promeni i na Fantomu. T2 ne salje taj midi podatak sto je meni velika mana pa moram rucno da transponujem dve klavinature sto uporava svirku

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2016, 15:48   #579
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E vidiš, nisam znao na Fantomu nać postavku gdje da namjestim da bude globalni kanal. Što se tiče transpozea, svakako ga ne koristim, ali gledajući i probavajući čini mi se da ne može ni na T3, jedino što vidim u opcijama je recieve transpoze, možda jedino da se po performansima u Fantomu negdje to da naštelovat.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2016, 16:01   #580
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 837
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega iz okoline ima kombinaciju Pa3x i fantom G6. I povezao je da mu ide iz korga i expresion podatak i transpose. Tako jedino njega da pitam gde se podesava glonalni midi kanal. Na Korgu je to bilo jako prosto.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije