Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.12.2018, 00:30   #1
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Synthesia - da li se moze smatrati "prevarom"?

Pozdrav, da se ne zbunite u naslovu nisam mislio da je sam program Synthesia prevara vec oni koji ga koriste (npr. ja), hteo sam pitati. Dakle mislim da vecina vas zna sta je Synthesia program ko ne zna evo ga video pa pogledajte https://www.youtube.com/watch?v=fb6na6GlmyU


Ja sam isao na casove klavijature jedno 2-3 casa posle sam prestao jer mi je sva ta teorija, da ucim akorde, skale itd. nije me zanimala i posle nekog vremena sam naisao na ovaj program. Posto mi je klavijatura tu ionako stajala skinuo sam ga i reko sto da ne probam. Ovde se ne zahteva poznavanje nikakve teorije vec se ovo polako "spusta" ka klavijaturi kao sto vidite i vi trebate samo na vreme odsvirati sve, dakle stvar brzine a ne poznavanja.


I sada sam ja hteo pitati kada bih se ja u potpunosti izvestio u ovom i mogao da bilo koju pesmu "pohvatam", da li bih uopste mogao reci da znam da sviram klavijaturu i da sam klavijaturista? Jer osecam se sa jedne strane kao prevarant jer ovo deluje slicno nekoj igrici, kao guitar hero, i ne bih nista znao da odsviram bez tog programa i bez racunara/laptopa pri sebi, a sa druge strane, dosta njih cita note dok svira pa nije li ovo slicna stvar?


Zanima me vase misljenje o ovom programu kao i o onim koji ga upraznjavaju, jer deluje da mnogo olaksava situaciju a s druge strane je i praktican ako negde odete da svirate i imate mali laptop kraj sebe, samo ga postavite ispred klavijature i tu se ne predstavlja problem.
kem je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2018, 13:48   #2
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Interesantan program,dosta dobro pomagalo....ali osnove teorije glazbe je potrebno savladati da ne lutaš u magli...ne da bi stekao epitet klavijaturiste već da bi samom sebi otvorio nove vidike.Čovjek je postavio oglas u novinama .... daje satove klavijature...ja se javim..imao sam 28 godina....kaže ajd pokaži šta znaš....ne znam ništa..pa valjda znaš di je nota C....ne znam.Kada mi ja objasnio ,između ostalog, kada sviram u C duru zašto se redovito sviraju akordi F i G dur, ko da sam Ameriku otkrio.Zato učiti,učiti..........
Landison je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2018, 15:56   #3
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja koliko poznam, romski klavijaturisti ne znaju nikakve note niti teoriju ikakvi a po meni sviraju bolje od 99% ostalih.
kem je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2018, 16:44   #4
grico
Vredan član društva
 
grico's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.03.2018
Mjesto: Omiš
Postovi: 141
Downloads: 381
Uploads: 7
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PSR S970
grico ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

note mozda i ne..al teoriju moraju...a ovo ostalo se slazem..bio vidio čak i probao..čudo su...al ipak kako ko !?
grico je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2018, 17:49   #5
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od kem Pokaži Post
Ja koliko poznam, romski klavijaturisti ne znaju nikakve note niti teoriju ikakvi a po meni sviraju bolje od 99% ostalih.
Koliko romskih klavijaturista poznajes a koliko ne romskih ?
Koliko si uopce kvalificiran da vrednujes tko je bolji i tko koliko zna.
Ne troši energiju na to.
Ako želiš nesto naučiti uhvati se knjige,programa,instrukcija. Svega .
I mi koji sviramo jako dugo dan danas učimo i sretni smo kad nesto novo naucimo.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio romario za ovaj koristan post:
grico (24.12.2018)
Star 25.12.2018, 00:39   #6
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@romario
Ja se ne bavim klavijaturom poslovno vec sam hobista i to pocetnik, i kazem na dve osnove, pre svega na osnovu onog sto vidim na raznim proslavama a i na internetu, da ovi "obicni" sviraju po sablonu i "rukuju" sa klavijaturom dok se romski izvodjaci sa njom "igraju", i uvek postignu sjajan rezultat ako ne (a cesto) i bolji. Ona im dodje kao produzetak ruke, i ne ustrucavaju se da izmene nesto u melodiji a to nikad ne ispadne lose. Nisam mislio da uvredim ikog. Kao drugo, meni je cak profesor klavijature rekao da su Romi dosta nadareni i da neko od njih ko krene da svira klavijaturu odmah ima start prednost u odnosu na ostale jer su izuzetni sluhisti.


@grico
Aha, jasno... A sta vi podrazumevate u muzicku teoriju?

Promijenjeno od kem (25.12.2018 u 00:41 sati)
kem je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije