Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.06.2012, 23:53   #1
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Triton Le.....problem ucitavanja kartice...

Kartici iz tritona ne vadim uopste i imam tu klavijaturu vec 6-7 godina i nikada nisam imao ovaj problem...kada je upalim idem na medija i onda idem na load selekt medjutim kada kliknem on me vrati opet na prethodni polozaj gde trebam opet odabrati opciju load i opet kliknem i opet me vrati nazad....i tako u krug ...da li je neko imao slican problem i u cemu je zapravo problem....
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 15.06.2012, 00:07   #2
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

moguce da je riknula smrt media,dosta su osetljive one,malo im treba...probaj da formatiras da vidisw hocce li,samo pazi,to ce ti izbrisati set,ako hoce...pozzz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 15.06.2012, 00:51   #3
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Probaj prvo karticu u nečiji drugi triton le da ubaciš, pa ćeš znati da li je riknula ili ne.
Ako je s karticom sve u redu, postoji šansa da je čitač stradao, jer se i to dešava. Kako god i u jednom i u drugom slučaju si "lakši" za najmanje 20-tak evra, ako ne i više.

Ajde prvo probaj da vidiš dal je do medije pa nam javi da vidimo šta dalje.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 15.06.2012, 00:55   #4
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Potrudicu se da sto pre probam i javljam prvom prilikom kako stoje stvari....
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 12.07.2012, 23:48   #5
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jedva sam se snasao i nasao citac kartice za karticu iz tritona le,kod fotografa,inace nigde da se kupi u Jagodini...karticu je komp video,kopirao sam sa je formatirao je i opet vratio svoj set na kartici...i po mom skromnom shvatanju kartica je ok...jesam li u pravu?
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 13.07.2012, 01:02   #6
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

brate ispade ko da je Jagodina na severnom polu, pa u svakoj komp radnji, knjižari ili kineskoj prodavnici ima takav čitač za male pare, moje mesto je manje 10x od Jagodine pa u sekundi znam gde mogu na 10 mesta da kupim taj čitač (za smartmedije) za par eura, a uvek možeš da naručiš sa neta sad bar kuriri donose sutradan za 200 dinara.

Ne razumem odlazak na svadbu bez onu stvar, to radi jedan broj članova na forumu, da ne ispadne da sviram qrcu za džaba ali ne mogu da razumem da neko odvoji 500-600 evra za klavijaturu, ili više zavisno kad je kupljena, a ne može da odvoji 3 evra za čitač kojim bi ovakav problem rešio za 5 minuta.

http://www.tehnomanija.rs/citaci-kartica

Izvini kolega ali ako se profesionalno baviš muzikom ovo ti je veliki minus ako danas nisi multimedijalan.


E sad pošto sam te iskritikovao, da se vratim na problem, da li si nekad otvarao triton le, ako je sa karticom sve u redu (pretpostavljam da si je formatirao u klavijaturi) onda bi bilo dobro da pogledaš kako naležu kontakti sa čitača koji je u klavijaturi na karticu, i da se po potrebi malo saviju prema dole, da bi bolje prianjali na karticu. Ako je i to kako treba, a klavijatura i dalje brljavi, probaj sa reistaliranjem operativnog sistema, i vraćanjem na fabričke resurse (pošto snimiš bekap tvog seta) ako ni to ne pomaže pravac servis.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.

Promijenjeno od nikadvisekorg (13.07.2012 u 01:07 sati)
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 13.07.2012, 01:09   #7
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nisam ocekivao ovakvu kritiku ali aj da je prihvatim...lepo sam napisao da citac kartice u Jagodini nigde nije imao po svim kompjuterskim radnjama i prodavnicama,cak sam i karticu poneo i ko god je video kaze da takvu karticu prvi put vidi...ja imam citac koji je tu istu karticu citao u pocetku mesec dva i onda jednostavno je ne vidi,medjutim nije mi pravila problem sto se klavijature tice....e sad javio se i taj problem da je klavijatura vidi i kada treba da se ucita tad me vraca za korak nazad,znaci da budem jasan klavijatura vidi karticu i kada treba da se ucita set onda me vraca nazad,tako da kontakt klavijatura kartica postoji...karticu sam jedino mogao da proverim u jednoj fotografskoj radnji i to sam i uradio pa sam sada zato zbunjen sta bi moglo biti...
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 13.07.2012, 14:30   #8
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od vane1 Pokaži Post
i ko god je video kaze da takvu karticu prvi put vidi...

jedino ako si pitao neke dunstere na ulici svaki fotograf zna da ti kaže kakva je to kartica, a ako postoji neki koji ne zna, slobodno nek menja profesiju, kao i oni prodavci kompjutera koji bi trebali takođe da budu upućeni.
Ali da ne idem više offtopic siapšće da te samo kritikujem

jesi probao sam resetovanjem na fabrikanu, pa ubacivanje o.s. od početka? I onda ponovo učitavanje tvog seta?
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 15.07.2012, 19:01   #9
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ako mi ne verujes,dodji do jagodine i prosetacemo zajedno do svih kompjuterskih radnji gde sam bio,ponecu moju karticu a ti ih pitaj...no ok je ako mi i ne verujes. A nisam probao sa resetovanjem,neznam kako se to radi,nadam se da to ima objasnjeno na sajtu,pokusacu da se snadjem,a ako i ne uspem eto me,obraticu se za pomoc...
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2012, 23:11   #10
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Triton Le proradio...iz cista mira,niti popravljan niti cackan...nista...upalio sam ga i pokusao da ucitam i vidim ucitava,sve je ok...ali kad li ce se ponoviti......
vane1 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije