Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.11.2019, 19:18   #1
b.o.Y.c.h. ČK
Odomaćeni član
 
b.o.Y.c.h. ČK's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.04.2007
Mjesto: Međimurje, Bayern
Godina: 36
Postovi: 503
Downloads: 685
Uploads: 13
Rekao HVALA: 120
Zahvalili mu 43 puta u 43 Postova
Instrumenti: Genos, Scandalli, Bugari Gold
Interesi: Skupljanje salveta
b.o.Y.c.h. ČK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko MSN messengera b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Tema o spajanju klavijature i mixera!?

Pozdrav,

Nedavno sam citao kako slati signal pratecih vokala na mixer i kako zasebno pojacavati na mixeru. Bile su dvije, tri rasprave na tu temu i ne mogu ih nikako pronaci :/

Naime, htio bio isprobati spojiti Genos i mixer, tako da koristim efekt od mixera a pratece vokale od Genosa. I dali to uopce normalno funkcionira ili nije bas nesto!? Hvala!
__________________
https://www.youtube.com/user/bcirkvencic/videos
b.o.Y.c.h. ČK je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2019, 19:45   #2
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vjeruj mi, iz osobnog iskustva nije mi niti jedan vokalist iz klavijature kojeg sam probao radio bolje od vanjskog. Sve nekako tanko, filtrirano... Sad radim na Boss VE-500 i prezadovoljan sam.
Tomy je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Tomy za ovaj koristan post:
b.o.Y.c.h. ČK (27.11.2019)
Star 25.11.2019, 21:02   #3
Va-7
Vredan član društva
 
Va-7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Mjesto: Čakovec, Međimurje
Godina: 42
Postovi: 227
Downloads: 178
Uploads: 15
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Roland G 70, E-A7, Triton LE
Va-7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

https://www.yu-midi.org/forum/showth...008#post309008

Ovdje smo pisali o tome
Va-7 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Va-7 za ovaj koristan post:
b.o.Y.c.h. ČK (27.11.2019)
Star 26.11.2019, 00:37   #4
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam probao nesto od fabrickih postava na Genosovom vocoderu i iskreno meni, a pogotovo za te pare koje kosta, skoro da nije upotrebljiv. E sad, Dr.Casper verovatno zna kako da se urade neka finija podesavanja i da li u opste moze da se nesto uradi. I moram da priznam ja inace nikad nisam ni koristio vocaist niti znam kako to ide, probao sam par puta na Genosu i ako uhvatim dobar akord nesto se i desi (nista posebno, hehehe) ali kad promasim akord katastrofa, e sad da li moze da se namesti da prati glas, ili desnu ruku...ili mozda akorde iz midi fajla...da li moze da se neka skala ili preset napravi..tu temu i ja cekam.
psr je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio psr za ovaj koristan post:
b.o.Y.c.h. ČK (27.11.2019)
Star 27.11.2019, 10:48   #5
b.o.Y.c.h. ČK
Odomaćeni član
 
b.o.Y.c.h. ČK's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.04.2007
Mjesto: Međimurje, Bayern
Godina: 36
Postovi: 503
Downloads: 685
Uploads: 13
Rekao HVALA: 120
Zahvalili mu 43 puta u 43 Postova
Instrumenti: Genos, Scandalli, Bugari Gold
Interesi: Skupljanje salveta
b.o.Y.c.h. ČK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko MSN messengera b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Taj Ve500 je i dosta skup, jel vrijedi te pare? Ako bih ga usporedivao sa Voicelive2 ili opcenito sa Heliconom jel bolji, tocniji, prirodniji zvuk? Sad si mi malo pobrkao planove sa ovim Boss-om
Ja bih rekao da Vh2 ima prirodniji zvuk od helicona koji je malo vise robotski, ali VH2 nije tocan, treba se jako truditi na yamahama da pjevanje sa vocal harmony ispadne tocno.
__________________
https://www.youtube.com/user/bcirkvencic/videos
b.o.Y.c.h. ČK je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2019, 11:06   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od b.o.Y.c.h. ČK Pokaži Post
Pozdrav,

Nedavno sam citao kako slati signal pratecih vokala na mixer i kako zasebno pojacavati na mixeru. Bile su dvije, tri rasprave na tu temu i ne mogu ih nikako pronaci :/

Naime, htio bio isprobati spojiti Genos i mixer, tako da koristim efekt od mixera a pratece vokale od Genosa. I dali to uopce normalno funkcionira ili nije bas nesto!? Hvala!
Ovdje je tema na koju si mislio.
https://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31579
VH2 radi odlično, kad se dobro postavi nema problema s točnošću.

@psr - možeš podesiti da VH2 pjeva uz akord iz lijeve ruke, ono što sviraš u desnoj/lijevoj ruci kao melodiju, da prati uz MIDI fajl ili da pjeva terce neovisno bez da išta sviraš.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
b.o.Y.c.h. ČK (27.11.2019)
Star 27.11.2019, 11:08   #7
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E, moj kolega ti dobro znaš da ja pomno biram u što ću uložit svoj krvavo zarađen novac... Nisam napamet uzeo Boss. Vjeruj mi, nema boljeg i prirodnijeg vokala od bossa čak i njegova SCALE2 pjeva 98% točne terce bez bilo kakve druge dorade ili programiranja a to je i cilj. Čim jednostavnije, a da ne govorim koje mogućnosti programiranja ima preko PC programa... Neću više o tome ovdje jer to nije tema.
Tomy je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Tomy za ovaj koristan post:
b.o.Y.c.h. ČK (27.11.2019)
Star 29.11.2019, 16:59   #8
palas
Vredan član društva
 
palas's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.12.2007
Mjesto: Niš
Postovi: 260
Downloads: 101
Uploads: 2
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5
palas befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tyros ima vrhunski prosecor za glas. Ali, ko kako to podesava i koliko je se bavio time, i na koji nacin...je druga stvar.
Doneo je skoro covek boss ve-20 pa smo i tu zajedno konstatovali da je na tyrosu sve izlazilo bolje.
palas je offline   Reply With Quote
Star 02.12.2019, 01:56   #9
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@psr - možeš podesiti da VH2 pjeva uz akord iz lijeve ruke, ono što sviraš u desnoj/lijevoj ruci kao melodiju, da prati uz MIDI fajl ili da pjeva terce neovisno bez da išta sviraš.[/quote]

Verujem druze da je tako ali dzabe sve kad ja to ne znam kako da namestim. Ja uvek kad pevac/ica peva sve vreme sviram harmoniku (tiho naravno) uz solo deonice i tad bi mogo da podesim da VH2 prati desnu ruku, ali kad ja pevam onda nekako ne mogu da sviram solo u isto vreme i tad ne bi vredelo, a opet ako podesim (ako mi pojasnis kako, hehee) da prati neki kanal MIDI fajla ne znam da li je ista osim bubnja (10) uvek i na svakom MIDI fajlu na istom mestu. Jeste bas gitara na drugom kanalu kod vecine ali pretpostavljam da mora da prati ritam gitaru ili nesto drugo. I sad mi pade na pamet 16 kanal je skoro kod svih ona solo deonica koja se peva kao melodija. Mozda da taj kanal prati? Ili mozda moze ako postoji ta opcija da se kanali zamene (lupam, ne znam) pa da eto sam postavim ritam gitaru svuda, na svakom MIDI fajlu na npr kanal 8.
Dodato:
Evo ja nocas cackao i naso sam kako da snimim na MIDI kanal (bilo koji) nesto sto ja odsviram, npr one deonice koje se pevaju, ili makar refrene i onda ako bi VH2 podesio da to prati moglo bi da bude dobro? Samo sto ja nisam naso kako da ide melodija dok ja u isto vreme sviram jer ovako samo da sviram nikako ne mogu da se uklopim u tajming, ne cujem kad je prelaz i kad treba da pocne pevanje ili deo koji treba da odsviram kao dodatak MIDIju.
Dodato:
I sad po peti put citam i tek sad vidim Dr.Casper napisao moze da svira terce i bez da sviras. Kako? To znaci da samo glas pevaca (moj) prati? To ako moze to bi bilo najbolje moguce resenje
Dodato:
I sad po peti put citam i tek sad vidim Dr.Casper napisao moze da "peva" terce i bez da sviras. Kako? To znaci da samo glas pevaca (moj) prati? To ako moze to bi bilo najbolje moguce resenje

Promijenjeno od psr (02.12.2019 u 14:06 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
psr je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije