Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.05.2014, 16:41   #1
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard pomoc oko izbora...

Drugari,potrebna mi je vasa pomoc i misljenje...imam alen&heath zed12fx,4 komada ev-zx3 i crown cts3000,razmisljam oko kupovine dva bas bina,vasa preporuka i misljenje ce mi dobro doci...i vase misljenje oko mackie srs1500,aktivni 600w sa 15-icom,1komad,ili fbt jolly sub12,aktivni ,sa 12-icom u sebi snage 300w po komadu...
Dodato:
Bas nikog da komentarise...:-(

Promijenjeno od vane1 (19.05.2014 u 20:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 19.05.2014, 20:45   #2
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da sam na tvom mestu ja bih razmisljao u drugom pravcu.
Kupujes dodatne basove , pa dodatno pojacalo za njih , pa aktivna skretnica ,ili aktivni binovi ,sve to tebi dodatno komplikuje stvari ,da ne pricam kako bi to sve zajedno izgledalo sareno i ruzno ( 4 zx3 , pa tamo neki fbt ili mackie basovi...) pa transport toga...

Ako ti fali basa ,ono sto bih ja uradio da sam na tvom mestu jeste da bih prodao te sve 4 zx3 i kupio 4 zx5 ,imaces dosta vise basa a od ostale opreme ne menjas nista i lakse ces da povezes ,nosis i preteras 4 zx5 nego 4 zx3 + neki basovi.

Jos nesto ,4 zx3 i taj jedan ili dva mackie srs 1500 nece imati vise basa od 4 zx5 (to ce biti zvucno tu negde sa obzirom da imas crown cts 3000 koji bi ljudski poterao 4 komada zx5)

Promijenjeno od neshatomic (19.05.2014 u 20:50 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 19.05.2014, 21:07   #3
denza_
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.05.2013
Postovi: 102
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Interesi: Gitare,razglasi,sport
denza_ ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozz kolega, pošto imaš baš snažne satelite, sumnjam da bi išta od tih binova koje si naveo došlo do izražaja, ja ne bih išao ni sa čim ispod jedne 18'' na jedan satelit, al ako baš moraju bit dva, moja preporuka ide za aktivni Yorkville LS801P, koji bi se pošteno nosio sa tvojim satelitima.
Možda nije ni loša ideja od kolege Neshatomica, al mislim da je danas teško prodat bilo šta za novac, a kamoli 4 komada ZX3, jedino možda raspareno, komad po komad, al mislim da se to ne isplati. Pozz
denza_ je offline   Reply With Quote
Star 19.05.2014, 23:26   #4
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Drugari,ja radim tezgice do 300 ljudi najvise,meni ne treba to za koncerte ilk neke nastupe na otvorenom...ja sa tom opremom radim vec 2-3 godine...basove bih kupio da rasteretim zx da pevaci lakse isplivaju i da mi aranzer izadje malo masnije...pa sam stoga i mislio da ce mi od ovih binova koje sam naveo biti od koristi...i mislio sam da neko radi sa tim binovima pa me interesuje misljenje...
Dodato:
U svakom slucaju hvala na sugestijama...;-)

Promijenjeno od vane1 (19.05.2014 u 23:28 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 19.05.2014, 23:31   #5
denza_
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.05.2013
Postovi: 102
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Interesi: Gitare,razglasi,sport
denza_ ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da je onda bolje da uzmeš Mackie, snažniji je, veći woofer, i sigurno bolji ton, od Mackiea sam slušao SWA seriju koja me odluševila. Moj glas ide za Mackie.
denza_ je offline   Reply With Quote
Star 20.05.2014, 01:08   #6
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I ja mislim isto kao ti denza...ali s druge strane dva bina naspram jednog...mozda jedan iako je jaci ne moze da napoji prostor kao dva bina...inacd nikad nisam radio sa sistemima i bas binovima...
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2014, 01:38   #7
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ali ti Mackie koje gledas i nece nesto odraditi posao.Da gledas ove sto je Denza rekao swa18 su odlicni basovi..Ali su teski..Mozda bi ti najbolja kombinacija bila posto vec radis sa EV da vidis dva ELX18..Dosta su jeftini i za te pare nemas bolje.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2014, 11:52   #8
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

http://yu-midi.org/forum/showthread....#axzz32UNZ82tQ
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije