Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.06.2013, 13:40   #21
MikiB
Vredan član društva
 
MikiB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.10.2008
Mjesto: Vojvodina
Godina: 42
Postovi: 253
Downloads: 1416
Uploads: 55
Rekao HVALA: 77
Zahvalili mu 37 puta u 36 Postova
Instrumenti: Tyros 4 Black & Motif XF
Interesi: muzika
MikiB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MikiB pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Gledao sam i ja ta Ev ZLX15,i te kutije su isto interesantne,samo one su 250w,a Tittan 15 su 400w...mada nemora da znaci da ne rade bolje ZLX od Titan..one su 400 eur,sto i nije nesto puno vise...a titan su 350.Mozda neko ima ove kutije da nam prenese utiske.
__________________
Ženu dupe krasi...a tortu orasi...
MikiB je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2013, 15:21   #22
hammers
Vredan član društva
 
hammers's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.06.2008
Mjesto: Leskovac
Postovi: 200
Downloads: 1866
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Interesi: Audio i video tehnologije
hammers befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hammers pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
E ovo je netacno,pre 30 godina dok se uglavnom radilo na EV 15L, 15" ili bilo koji FBT ili RCF iz tog vremena je radio bolje nego bilo koji D lite i slicni u danasnje vreme.
Opet ponavljam, ruzno je da generalizujemo stvari, a pritom nismo probali nesto sto se zove kvalitetni zvucnik,kvalitetna kutija,kvalitetna skretnica,kvalitetni pojacavac. Manimo se predrasuda i proslih vremena, nauka i tehnika napreduju, a samim tim i zvuk generalno.
hammers je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2013, 15:32   #23
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema predrasuda,nema generalizovanja,postoje samo cinjenice,radjeno je dosta na svemu i svacemu ali ne slazem se da je napravljen neki revolucionarni napredak u proizvodnji zvucnika u poslednjih 30 godina.
Ako neko zna nesto sto ja ne znam o zvucnicima neka to i napise.Teorija je jedno a praksa nesto drugo,a radio sam na svemu i svacemu za ovih 34 godine profi sviranja,na otvorenem,zatvorenom,halama,i bio je po neki stadion,tako da imam pravo na svoje misljenje a ko hoce da veruje meni ili tebi to je njegova stvar,ali da se zna,ja nikada ne pisem o necemu sto ne znam i sto nije moj fah.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2013, 16:54   #24
hammers
Vredan član društva
 
hammers's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.06.2008
Mjesto: Leskovac
Postovi: 200
Downloads: 1866
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Interesi: Audio i video tehnologije
hammers befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hammers pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sto se tice generalno zvucnika, slazem se da se nije desilo nista revolucionarno u zadnjih 30 godina, zadrzali su uglavnom isti koncept, uz male dorade, na bolje naravno. Ali sto se tice ostalih komponenti, nikako se ne slazem sa tvrdnjom da se nije nista desilo revolucionarno..Mada sticem dojam da vodimo konverzaciju iz razlicitih uglova shvatanja i profesije.
hammers je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2013, 22:56   #25
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja se slazem sa tobom da mi pricamo iz raznih uglova gledanja.Sto se tice ostalih komponenti to i nije tema u kojoj smo trenutno.Ja to gledam sa prakticne strane a ne kao strucnjak za elektroniku ili slicno.Moj najbolji strucnjak je moj uho koje zna da slusha i da razlikuje dobar ton od loseg.Prilicno sam dobar i u pogledu samo mixa tako da sam postavljacu teme odgovorio sa najboljim namerama iz mog iskustva.Drago mi je da si korektan sagovornik,to mnogo govori o tebi kao coveku i vrlo rado cu sa tobom diskutovati na ovako pristojan nacin.Iz tvog nika vidim da si strucnjak za elektroniku pa cu rado nesto i nauciti od tebe.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2013, 23:45   #26
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Neso druze imas pravo jebo ti sve ove kutije,nista bez onog legendarnog EV trosistemca oni su bili strava i tuzno je dase takve kutije neprave vise.
__________________
NELE 1
nele1 je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2014, 02:44   #27
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Da malo ozivim temu, jer se spominjao EV zlx 15, a evo veceras sam radio na ZLX 15p, dakle aktivna kutija i mogu reci da su kutije blagi uzas, znaci katastrofa kako to lose radi...cistikrvni kinez, koji samo nozi znak ev...ni snage ni zvuka..aj snage djene djene, ali zvuka...auuuuuuuuu pa ono kao pod serpu da stanes, tako ruzno,metalno sirovo zvuci da je neverovatno da je izaslo od EV....znaci zaobidjite ovo cudo zvano "zvucnik" u sirokom luku...
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2014, 19:21   #28
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Mislim da mnogi grese i izvlace zakljucke prerano izostavljajuci ono glavno.
Naprimer ja koristim bheringer UB1831fx-pro miksetu i wharfedale SVP-15P 350W aktivne.
Od samog pocetka aranzer je podesen prema tom ozvucenju i svi se cude kako cisto izlazi. Medjutim problem sam imao kad sam igrom slucaja iznajmio ozvucenje,a sastojalo se od Dinakorda 2 16 kanala i JBL kutija ne znam tacno oznaku znam da su bile plasticne. Zvuk je bio katastrofa i nakakvo podesavanje nije pomagala,ni problizno onom sto izlazi iz mog ozvucenja. Sto bi naravno trebalo biti obrnuto ali jednostavno problem je bio u podesavanja aranzera.

Tako da po meni nije bas merodavno da ocenjujemo zvuk jednih kutija i kompletnog ozvucenja na osnovu aranzera koji je podesen prema nekom drugom ozvucenju.

Sto se tice samog wharfedale ja sam prezadovoljan kutijama i kod mene su vec nekih 7-8 godina bez i jednog kvara.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2014, 20:20   #29
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pa dobbro Sinisa u pravu si sto se toga tice, ali po meni aranzer ce izaci na svakoj kutiji nekako da moze da se zavrsi posao, naravno razlika ce biti drasticna od kutije do kutije, ali aranzer djene djene i mogu da ustelujem...Ali kad dodju na red vokali tu onda cujes o cemu se radi i sa cim imas posla...Ma vrti levo, vrti desno, gore dole, dodaj oduzimaj te ovako te onako, ama jednostavno losa kutija i to je....Mislim cim je ona aktivna 500 evra nova, jasno ti je sta da ocekujes od nje - nista dobro
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2014, 21:57   #30
Ivan KV
Drugar foruma
 
Ivan KV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.05.2011
Postovi: 95
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Ivan KV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Milan$ Pokaži Post
Da malo ozivim temu, jer se spominjao EV zlx 15, a evo veceras sam radio na ZLX 15p, dakle aktivna kutija i mogu reci da su kutije blagi uzas, znaci katastrofa kako to lose radi...cistikrvni kinez, koji samo nozi znak ev...ni snage ni zvuka..aj snage djene djene, ali zvuka...auuuuuuuuu pa ono kao pod serpu da stanes, tako ruzno,metalno sirovo zvuci da je neverovatno da je izaslo od EV....znaci zaobidjite ovo cudo zvano "zvucnik" u sirokom luku...
Ti si jedini koji se pozalio na tu kutiju.
Prosto se pitam dali si uopste uradio setup na kutiji koji treba,live,music,club,,dali je na stalku ili kao monitor,ja te kutije slusam po raznim klubovima gde je ziva svirka svaki vikend sa celim bendom u kombinaciji sa elx 118p basovima i svima je super.
No dobro svako ima svoje misljenje.

Za MikijaB.

Tema titan 15 22 kg, spl 97 db 50 Hz-18kHz
zlx 15 16 kg ,spl 96 db 44Hz-20kHz

Jeste da je izgleda titan 15 400W,1 db razlike.

Najbolje ti je da cujes i jednu i drugu pa sam da odlucis.

Promijenjeno od Ivan KV (07.09.2014 u 21:59 sati)
Ivan KV je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:37


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije