Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.04.2017, 22:39   #1
I v a n
Drugar foruma
 
I v a n's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2011
Mjesto: Kraljevo
Postovi: 74
Downloads: 129
Uploads: 3
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA500,X5D
I v a n befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard CisumPro prazne kutije- Iskustvo

Pozdrav svima,zeleo bih da podelim sa vama iskustvo vezano za plasticne kutije koje pravi firma CisumPro iz Beograda,po uzoru na sx200.
Imao sam drvene kutije koje su kod mene preko 10god,i stvarno su radile ko zmaj,nikad ni jedan jedini problem i zvuk koji mi je bio odlican,necu pisati o komponentama jer je u pitanju Grcka firma manje poznata na nasim prostorima...sve u svemu problem je bila jedino tezina i gabarit...
Onda sam na oglasima video oglas gore navetene firme,cena jedne kutije je 35eur,sto mi je bilo ok,uzeo sam 3 kom,i bio vrlo zadovoljan time dok nisam poceo prepakivanje...e sad idu lose strane:
1.Svestan sam da plastika zveci,ali ove zvece sa medalju,dva dana smo proveli da odredimo kolicinu damping materijala da dobijemo bar priblizan zvuk kao sa starim kutijama,plastika je tanka i loseg kvaliteta...
2.Odlivci su mnogo losi,deo gde se postavlja visokotonac sam morao da obradjujem na 2 od 3 kom,i posle toga i dalje ne naleze dobro jer je ploca kriva...najveci problem je mesto za bass zvucnik jer nije bilo ravno,pa se na dve kutije zvucnik kad polozim na mesto klackao,i kad stegnem srafove onda se bukvalno membrana rascentrira i kaci o magnet,pa sa podmetao podloske ispod korpe zvucnika da bi iznivelisao...Na trecoj kutiji donji deo je bio za pola broja veci,pa falc nikako nije hteo da se uklopi i morala je da radi fiberka u cosku da skinem falc u tom uglu...
3.Isto vazi iza metalne mrezice,koje mora da se vrate pre nego sto se kutija spoji,jer posle toga nema sanse da se ista namontira jer se kutija skroz uprede i bez prepravke ne moze da se postavi...

Sve u svemu kutije su KRS nevidjeni,namucio sam se 3-4 dana da ih dovedem u pristojno stanje i ok zvuk i samo mi zbog toga zao da sve vracam na staro,ali za sve vas kojima je tesko da nose drvo i razmisljaju o ovome sto sam ja uradio imam samo da kazem NE RADITE TO...bar ne sa ovim kutijama,ne prodaju dzabe polovne originale po 60-70eur komad...
Eto toliko...
__________________
I bicemo mozda stari za neke stvari,pred nama samo prazni kalendari,al niiikada stari za zagrljal...
I v a n je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:33


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije