Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.01.2013, 01:28   #21
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Naravno da si odustao...Jeste druze da ti se cini da sam ga mozda ishvalio, ali nemoj da te to prevari pa dajes G1000 za G600 i kao sto rece kolega @Sejox, predjes sa konja na magarca....Isto kao naprimer imas Mercedes E klasu 2012 najnoviju i neko ti ishvali E klasu iz 2000 godine i ti predjes na E klasu iz 2000....Mislim van pameti....Znaci nikako nemoj da prelazis....Kod tebe je koliko vidim problem da izvuces sve iz klavijature, treba da ti se pokaze malo da tek tad vidis sta znaci kada se dobro sredi Roland i kako zvuci....Znaci, ostavi ti sebi taj G1000 i na konju si, i posto rece da za sebe sviras, nista ti drugo vise i ne treba.....Uostalom, sto bi menjao G1000 i za sta bi ga zamenio po tvome?Ja ne vidim razlog da ga menjas i sto trebas da ga menjas?Sta ti to smeta zbog cega bi ga zamenio?Kao sto rekoh gore, verovatno nemas neki dobar set, i mozda ti sve to lose zvuci, ali veruj mi, radi Roland kao sat, samo da se sredi, ali posto vidim da ti sredjivanje nije jaca strana, moraces da nadjes dobar set i da ubacis (imas ovde i sa sajta) pa ces tek tad da vidis sta sve moze ta sprava....Nemoj da ga prodajes iz nekog glupog razloga, i kao sto rekoh i opet ponavljam, ne vidim razliku preci sa G1000....Ostavi ti sebi njega, samo nabaci dobar set i uzivaj....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]

Promijenjeno od AcaG600 (24.01.2013 u 01:31 sati)
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2013, 08:45   #22
obradbb
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.02.2012
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 52
Downloads: 140
Uploads: 10
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland G1000
obradbb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala @AcaG600 i ako bih ga menja to bi bila ona prica koju si mi ranije predlozio da dodam malo para pa da uzmem nesto malo bolje... Nego sada se malo nerviram, crkao mi Hdd i sve sto je bilo na njemu a imalo je dosta toga, pa sam mislio da sam nasao Hdd ali on ne radi, pa sada trazim drugi, a i kada ga nadjem treba mi dosta "materijala" da to sve ponovo vratim, ovde jos uvek nemam pravo na download a video sam da ima dobrih stvari... Sto bi se reklo sve mi se skupilo... A dobar je G1000 jedino sto je puuuuno veiki i tezak... Ali ne pomeram ga bas nesto cesto tako da ni to ne smeta punooo... Polako sredicu ga da valja...
obradbb je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2013, 12:57   #23
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kada ti stigne HDD, javi se na pp, pa cu ti poslati ja neki moj materijal da ti radi posao dok se ne snadjes malo...Velicina jeste problem, ali ako hoces u istom rangu, uzmi EM2000...On ti je samo sa 5 oktava i manji i laksi, ili imas i VA seriju ako oces malo novije, bolje,...(VA5/7 naprimer)...Samo kazi jos razlog zbog cega bi ga zamenio?Pozdrav
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2013, 16:39   #24
obradbb
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.02.2012
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 52
Downloads: 140
Uploads: 10
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland G1000
obradbb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Boga mi izgleda da je komplikovano naci ispravan SCSI Hdd... To su ljudi uglavnom pobacali a i ko ima to je sve jako staro pa i ne radi... Valjda cu naci ispravan uskoro pa javljam...
obradbb je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2013, 17:44   #25
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ugradnja HDD-a u G1000 je samo jedna opcija koju su proizvodjaci
omogucili,ali ne i obavezali svoje kupce da to moraju da rade.
On nije fabricka postavka ove klavijature i bez njega se moze,a bez
njega rade ljudi u najvecem broju slucajeva.
Zasto mora HDD.?......Da se u njega ubaci nekoliko hiljada ritmova,
a u najvecem broju slucajeva se ubacuje veliki broj midi fajlova.
Ljudi odrade bilo kakvu svirku a upotrijebe mozda 20-30 ritmova.
Postoji ZIP disketa,a postoji i floppy za njega.
HDD jeste bolje rjesenje,ali eto i on je sklon kvarovima.Staro je to sve.
Nije to problem da boli glava,ako je sve ostalo ispravno.
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2013, 19:15   #26
obradbb
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.02.2012
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 52
Downloads: 140
Uploads: 10
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland G1000
obradbb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Sejox slazem se da nije sad neki preveliki problem, ali nekako sam se navikao na Hdd jer dosta olaksava koriscenje... Zip takodje ne radi mislim da u njemu nije cak ni originalni Zip, verovatno je to neko izvadio kad je ugradio Hdd... Sada na njemu ima neki kilav set a svtalo je orislo zajedno sa Hdd... Ipak je malo lepse kad ima vise opcije koje možeš koristiti... Ali dobro nisamja sad neki profesionalac, preživeću nekako
obradbb je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
roland g800 ili korg i3


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:34


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije