Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.06.2006, 03:38   #11
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Kreso, hvala na komplimentima brale i uvek sam tu sta god treba, a naravno budi i ti kad meni treba, treba mi uvek i cesto.
Sto se tice MUZIKE i TEORIJE i TERCE i HARMONIJE i NOTE i TOGA ja ti ne znam mnogo i blage nemam mozda.
A sto se tice tih STAKATORSKIH SHTEKOVA i PACOVA a i sto AMERI kazu STUDIO NERDS naravno, tu sam uvek.

Pozdrav

Citat:
Originalno postovano od TritonLe
Cao Alena,

Ja mislim da je Extreme slican LE samo ima malo bolje funkcije, mislim vise funkcija. Ja sam sviro na njemu
i super je po mom ukusu ali je tesak, i samo je dobar za soliste, ja bi ti preporucio TR ili LE.

Pozdrav
Kazes da je dobar za SOLISTE, za cega je onda LE? Za neku vecu funkciju? Studio?
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2006, 07:35   #12
triton_Extreme
Banovan!
 
triton_Extreme's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.09.2005
Postovi: 225
Downloads: 47
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
triton_Extreme befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Caos,

ja sam mislio da je dobar za ljude koji samo soliraju, a le je isto dobar za soliste ali se vecinom koristi uz Kombinaciju sa Arranzerom, Extreme jeste bolji ja sam sviro
na njemu skoro, meni je pretesak, a sto se tice masine ona je prava, Sampling je super, memorija itd...

pozdrav
triton_Extreme je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2006, 09:08   #13
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

S mog stajališta EXTREME je ne sigurno nego 100 % bolji workstation od LE-a u svakom pogledu.
Ipak se radi o TOP brendu od KORG-ovih workstationa. Dobro, jedan mali Prophecy se može staviti u tu kategoriju kao Mercedes SLK kod KORG-a 8) (Neka mi kolege ne zamjere što radim usporedbu klavijatura s automobilima).

Extreme se može dobro upotrijebiti i u studiu i na live svirkama ... Ma u svakom pogledu.

LE, je dosta slabija inačica. Već samim tim što nema USB priključka ili FD-a pokazuje koliko je KORG ozbiljno mislio na tržišnom probitku u pogledu ovog workstationa. A i kvaliteta izrade je stvarno mizerna. Nekako mi je preplastičan, tipke su užasne, a i svaki put očitavanje samplova koje traju po 5-6 minuta nije pohvalno.
S druge strane iako ovdje neki članovi podržavaju koncepciju napajanja klavijature van kučišta, meni je tekav KORG-ov pristup neozbiljan, jer me naponski ispravljač van kučišta klavijature užasno podsjeća na igračke. A i postoji velika šansa da nehotično staneš na ispravljač, a čovjek od 100 Kg ga garant lomi.
A kako i kaže ona stara "Koliko para, toliko muzike". LE košta kojih 800-900 EUR-a, dok je EXTREME duplo skuplji. Na ovo pokušajte gledati kroz prizmu odnosa Škoda Octavia naspram VW Pasata. Kažu, ista je mašina, ista je majka, ali opet Škoda je Škoda, a Pasat je Pasat. Tako je isto i slučaj između LE-a naspram Extreme-a. Engine je isti, konjaža je jača u korist Extreme, a i limarija je puno bolja. Ostalo nije važno.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 27.06.2006, 09:09   #14
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

extreme je po mom mišljenju jedan od najboljih korgovih klavijatura stvarno je jak a što se tiče tipki super je svirao sam na takvom i mogu vam reci da je najbolji.
klavijaturista je offline   Reply With Quote
Star 28.06.2006, 03:30   #15
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od klavijaturista
extreme je po mom mišljenju jedan od najboljih korgovih klavijatura stvarno je jak a što se tiče tipki super je svirao sam na takvom i mogu vam reci da je najbolji.
Nije najbolji SAMO po tvom mislenju i nije JEDAN OD NAJBOLJIH nego KORG TRITON EXTREME je NAJBOLJA I NAJMOCNIJA KORGova masina momentalno, naravno posle OASYSa.

pOZDRAV
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 15.01.2009, 01:39   #16
redbul
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.10.2005
Mjesto: ----
Postovi: 39
Downloads: 207
Uploads: 1
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: pa serija
redbul befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ok sve slazem se, a sta mislite dal' je bolji korg m3 sa radijusom od tritona extreme sa moss-boardom, bas me interesuje, nemam ni jedno ni drugo, ali nesto od ovoga cu nabaviti, pozdrav
redbul je offline   Reply With Quote
Star 15.01.2009, 01:56   #17
dalabu
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 02.03.2006
Postovi: 339
Downloads: 156
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
dalabu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalabu pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

a sta je "radijus" objasni nam , (dvije ipo godine je star post)
dalabu je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2009, 04:48   #18
korg_man
Vredan član društva
 
korg_man's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.07.2008
Mjesto: Vukovar
Godina: 33
Postovi: 115
Downloads: 199
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 16 puta u 11 Postova
Instrumenti: Korg Kronos 73 (semi-weighted keys), Kurzweil PC3K8, Yamaha MO6, Roland D-50
Interesi: Sviranje
korg_man befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I samo ću dodat:
Triton LE i TR spadaju u jedan koš, a Triton Classic, Studio i Extreme spadaju u drugi koš (ne koš za smeće, naravno). Dalje...
Korg Le i Tr su ISTE dvije stvari osim što TR ima dodatna 32 Mb ROM memorije.
Triton Classic ima 32 Mb ROM-a i 2 ulaza za exb kartice, ali ako se onaj tko ga je kupio nije potrudio i nabavio kartice, nećeš ih ni imati (ako nekupiš)
Triton Studio ima 96 (ako se nevaram) Mb ROM-a i svih 8 mogućih ulaza za exb kartice i takodjer vrrijedi da ako ih nitko prije nije kupio, nećeš ih imati (ako ne kupi)
Triton Extreme ima (gore je napisano koliko ROM), 8 ulaza za karice a SVI ulazi su popunjeni sa SVIM karticama tvorničik (da nebi se čudio zašto je puno skuplji od Studia ili Classica), ima Valve tube force lampu.
Extreme je po meni bolja klavijatura od same M3 (koja je meni komplicirana užasno). Uz to... Triton Extreme je DRUGA na svijetu orkestralna mašina.
Mali ispravak... Triton Extreme može bez ikakvih problema čitati zvukove od Le i TR-a jer prvenstveno koristi LE-ov ROM od prvih 32 Mb, a za TR-a mislim da se moraš malo potruditi i naći semplove u Extremu. Le i Tr NEMOGU čitati zvukove od Extreme-a ako nisu sastavljeni od PRVIH 32 Mb Extremovog ROM-a.

Pozdrav!
korg_man je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2009, 04:54   #19
korg_man
Vredan član društva
 
korg_man's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.07.2008
Mjesto: Vukovar
Godina: 33
Postovi: 115
Downloads: 199
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 16 puta u 11 Postova
Instrumenti: Korg Kronos 73 (semi-weighted keys), Kurzweil PC3K8, Yamaha MO6, Roland D-50
Interesi: Sviranje
korg_man befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nije radijus nego radias. Razlika izmedju radiasa i mossa je sljedeća:

MOSS sadrži virtualnu akustiku i virtualnu analogiju, ima 6 (8) glasova polifonije.
Radias sadrži virtualnu analogiju i vocoder, ima 24 glasa polifonije.
korg_man je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2009, 07:13   #20
KORGMASTER
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.12.2008
Postovi: 2
Downloads: 47
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG EXTREME
KORGMASTER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od blatusan Pokaži Post
Vozdra raja, evo jedno pitanje od mene. Neki dan sam sviro na malom koncertu kod druga. Eh on ima Roland va-76 i korg triton extreme. Taj triton extrem mi se svidio strasno. Pa reko da se malo informisem o tom korgu sta je kakv je i sta sve pruza za pretezno narodnu muziku. Pa ako mozete da mi javite dali je to sranje sto bi napravio ili ce se isplatit?
Hvala unaprijed.
Pozdrav, Alen.
Pozdrav,

Evo ovako, promjenio sam jako puno klavijatura od toga i nekoliko Korgova. Za sigurno jedini koji sam zadrzao je Korg Extreme.
O ukusima je tesko raspravljati a ponekad nije ni pametno. Ali se ovdje ne radi o ukusu vec o namjeni.
Prvo moras znati za koju namjenu trazis klavijaturu a onda koja je naj bolja marka i model da to zadovolji.
Extreme nije aranzer i mislim da to vec znas. Ali je u svojoj klasi ne zamjenjiv.

Pozdrav
KORGMASTER je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
extreme, korg, pitanje, triton

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije