Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 14.12.2014, 00:25   #61
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bez izuzetka, svaka klavijatura (pa i Korg) će raditi dobro ako se iza nje nalazi majstor koji zna. Prvi dokaz nam je ispred nosa, dovoljno je poslušati demo našeg Vex-a.

Kaže narod, rđavom k***u i dlaka smeta.
casper je offline  
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
nesaband (14.12.2014), sale_band (14.12.2014)
Star 14.12.2014, 00:33   #62
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jooj Casper,kakve izrekeeeeeeeee
NordX je offline  
Star 14.12.2014, 00:40   #63
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

He, he, he, zar misliš da bi ja ovako fin to sam izmislio? To je stara narodna, vrlo slikovita i istinita.
casper je offline  
Star 14.12.2014, 06:30   #64
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vi sto ste pomislili da je cika Casper nesto prostacki napisao varate se.
Zabagovala mu je tipkovnica, pa mu zvjezdice ispisalo, inace je napisao:" Hrdjavom KUPCU i dlaka smeta", ta ne primamo mi svakog kod nas u upravu foruma
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline  
Star 14.12.2014, 07:10   #65
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim, Dell... Dokle ces da mesas cirilicu i latinicu???
sale_band je offline  
Sledeći član vam se zahvalio sale_band za ovaj koristan post:
Belmo (14.12.2014)
Star 14.12.2014, 12:52   #66
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od sale_band Pokaži Post
...Sinoc sam bas zbog ove teme testirao digitalni i analogni izlaz naizmenicno preko 1818VSL i nema skoro nikakve razlike. Ima mozda 3% u korist digitalnog snimka jer fakticki se signal ne konvertuje u samom 1818VSL AD konverteru pa je samim tim malko "cisci" ali to se, verujem, na ozvucenju ne bi ni primetilo...
Nisam siguran da se ne bi primetilo na ozvucenje, cak mislim suprotno! Pisem iz licnog iskustva jer sam od 1998. do 2010. godine koristio Korgove aranzere (is50, i30, pa80, Pa1x Pro) i kao i mnogi muzicari koji ih koriste sam bio prezadovoljan operativnoscu i mogucnostima klavijature ali nazalost, zvukom na svirci sam bio vrlo retko zadovoljan!

Potrosio sam mnogo vremena za tih 12 godina namestajuci klavijature i podesavajuci boje i ritmove kako bi sto bolje zazvucali na svirci ali avaj! Ishod je uvek bio isti - u sobi kada isprobavam klavijaturu sve zvuci fantasticno, sve se cuje, svaka cinelica, gitarica i svaki drugi ton odsviran u ritmu ali kad isti taj ritam ukljucim na svirci nista se od toga ne cuje, samo neko mumlanje! Usput, nisam nikada radio na losa ozvucenja i motane kutije. Zato i kazem da nisam siguran da je takvo poredjenje DA konvertera merodavno za svirku uzivo!
Sale, spomenuo si u ranijim postovima da se koriscenjem digitalnog izlaza iz PAx klavijatura gube neke funkcije, zar taj izlaz ne ide posle svega (efekti, ekvilajzeri i ostalo) u klavijaturi a pre DA konvertora?

Do 2010. godine sam koristio samo Korg aranzere i nikada nisam koristio Yamahu ali sam imao priliku da cujem Tyros na nekoliko svirki i svaki put mu je zvuk bio na nivou zadatka pa sam se tada odlucio za promenu brenda iako nikakvih dodirnih tacaka nisam imao sa Yamahom (a potpuno razlicito funkcionise od Korga po pitanju pravljenja ritmova). Tada sam promenio brend i nisam se ni najmanje pokajao jer i pored nenaviknutosti na zvuk nove sprave i nepoznavanja njenih mogucnosti, prvi snimljeni ritam je na svirci opravdao ulozeni trud jer se culo sve sto sam zeleo da se cuje bez ikakvog muljanja! Izlazi kod Yamahe su, kao sto je neko vec pisao, veoma dobri i zvuk je veoma konkretan i jasan!

Neko je takodje pisao da su ROM boje na Korgu dobre, sa tim se slazem i verujem da u tom moru boja ima dosta onih koje su lepse uradjene od onih koje imam na Tyrosu 3 ali sve je to uzalud kada te boje na Korgu ne mogu na svirci da se cuju kako treba jer je kompletan zvuk MUTAN a to nije do "majstora" kao sto mnogi tvrde jer u mom slucaju isti "majstor" je bio i iza Korga i iza Yamahe!

Nebitno za temu ali da spomenem i to da sam od Korgovih aranzera najzadovoljniji bio sa i30!

Promijenjeno od Akordeonista (14.12.2014 u 12:56 sati)
Akordeonista je offline  
Star 14.12.2014, 13:31   #67
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da, gubi se master volume, maxx audio i ne znam sta jos.

Nisam uporedjivao samo "na uvo" mada je i tako skoro neprimetba razlika. Uporedjivao sam spektar frekvencija na snimku pa sam po tome zakljucio.

Inace, to sto se namesta "u sobi" moze dosta da zeza ako je soba nije dobro akusticna i ako su zvucnici na lojima se slusa losi.
Ja iskljucivo koristim monitore (yamaha hs70) i soba mi je akusticno tretirana pa sam sa tonom uvek vrlo "blizu".

Ja, za razliku od tebe, nisam imao problema da ono sto cujem u sobi ne cujem na ozvucenju, osim ako neko drugi podesava ozvucenje.
Dodato:
A ovo za ozvucenje smo vec pisali opsirno u drugim tama.

Cinjenica je da pri namestanju ozvucenja 95% muzicara nema pojma sta radi

Promijenjeno od sale_band (14.12.2014 u 13:34 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
sale_band je offline  
Sledeći član vam se zahvalio sale_band za ovaj koristan post:
Alekso (15.12.2014)
Star 14.12.2014, 15:12   #68
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nemam los monitoring kod kuce da bi se to sve lose culo u sobi ali to nije ni bila poenta moje price - uz isto znanje i na istoj opremi Yamaha zvuci bolje od Korga i uz daleko manje truda se dobija rezultat kome teze ljudi a to je da imaju zdrav ton, bez muljanja i brljanja koje u slucaju Korga izaziva sama klavijatura!

Uostalom, ko ne veruje neka sam proba da potpuno isti sempl nekog instrumenta stavi u PA1,2,3x i Tyros 2,3,4,5 pa neka onda sudi o tome da li ima ili nema razlike u zvuku. O Pa800 i slicnim spravama i da ne govorim! Ja sam probao i znam o cemu pisem!
Postavlja se pitanje da li su i svi koji tvrde da kod Korga sama klavijatura ne degradira zvuk uradili slicnu stvar pa pisu iz licnog iskustva ili pisu napamet?!

Cini mi se da na tu temu pasionirani korgovci pisu prilicno subjektivno ali je cinjenica da Korg kad se stavi pored Yamahe i drugih brendova zvuci mutnije i "uzeg" zvuka (kao mono signal u odnosu na stereo).

Citat:
Cinjenica je da pri namestanju ozvucenja 95% muzicara nema pojma sta radi
Cinjenica je Sale da najveci problem ljudi imaju upravo kada sviraju Korg aranzere, priznavao ti to ili ne!

Da ne budem pogresno shvacen, ne velicam niti kudim nijedan brend jer mi to nije dedovina pa da se kunem u nju i vadim oci ljudima koji se "ocesu" o moju teritoriju, to je samo sredstvo za rad (gomila plastike i metala) koje ili me zadovoljava ili ne. Takodje, kad se jednom sutra pojavi neki Korg PA32x ili TransAudio ili sta vec i bude bio sredstvo na koje procenim da mogu da radim i zvucim bolje ja cu rado promeniti brend! Mislim da nema razloga da se ljudi toliko emotivno vezuju za aranzerske klavijature, ipak su to samo vise ili manje uspesne kopije onog pravog zvuka! Ja ih dozivljavam kao televizore ili slicnu aparaturu - danas jedno, za godinu-dve drugo i tako dalje dokle izdrzim!

Promijenjeno od Akordeonista (14.12.2014 u 15:15 sati)
Akordeonista je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Akordeonista za ovaj koristan post:
branoy (14.12.2014)
Star 14.12.2014, 15:45   #69
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sale, kakve veze ima hrdjav kurs sa svime ovime?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Dell za ovaj koristan post:
sale_band (14.12.2014)
Star 14.12.2014, 17:05   #70
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hahaha... Dobro si se izvadio
sale_band je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije