Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Pojačala

Pojačala Ono što vam je potrebno da dobijete snagu

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.01.2013, 10:10   #31
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To sto si cuo npr powersoft u sava centru na EAW apsolutno nije merodavno ,prvo ne znas kakvo je bilo stelovanje na mixeti ,drugo eaw radi u bi amp ,pa ne mozes nikakve predstave da imas kako to pojacalo radi u full range.

Pod merodavno misljenje podrazumevam samo licno koriscenje i plus A B test.

Sto se tice 10000q ,vrlo interesantno pojacalo ,ali imaj u vidu da je to najgore pojacalo koje je LAB napravio.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od sinisa kg Pokaži Post
meni su 5 kom.Lab Gruppena 10 000 fp+ dovoljna u reku do daljnjeg...
Blago tebi uspeo si u zivotu...

Promijenjeno od neshatomic (28.01.2013 u 10:16 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
neshatomic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio neshatomic za ovaj koristan post:
sinisa kg (28.01.2013)
Star 28.01.2013, 11:58   #32
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sa obzirom da si do sada izneo par ozbiljnih neistina i posle toga se ponasao kao da nisu izrecene nije mi jasno sta mozes sa svojim kredibilitetom da tvrdis ovde-10 000 fp+ najgore pojacalo koje Lab pravi?I sta je bilo kad si se probudio?Kojom cinjenicom ces to potvrditi?Onom kojom tvrdis da je TD klasa u stvari AB u osnovi-a to nije tacno,da nisam probao Camco D i Q,da je P serija Cresta bolja od svih pojacala D klase-pa onda ispade da je Powersoft ipak "tu negde",da Lab nije D klasa vec nesto drugo?Da C serija Laba ili mozda FP koju ti toliko trazis da kupis su bolji od FP+ koju si video osim kod nas samo na slici-i cuo takodje i sad sa "tolikim iskustvom"dajes strucne ocene....Sta reci-sve sto si napisao si u pravu-hvala na lekciji profesore-ja sam zadovoljan svojim uspehom(ili neuspehom kako ti je volja)-a ti meni navedi iz fp+ serije koje pojacalo je bolje i zasto-ali cinjenice a ne rekla kazala internetska prepisivanja tudjih postova-izvoli.....
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2013, 14:16   #33
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jos jednom procitaj naziv teme

KLASS D POJACALA


LAB gruppen nije D nego TD to znaju i male bebe, ko ne zna neka procita u brosuri ,tako da kada si ovde pisao o LABU ti si u stvari unosio neistinu i pometnju u temu ,a ne ja!

I posto lab definitivno ne spada u klasu D ,dakle svako njegovo dalje komentarisanje u ovoj temi bi bilo skretanje sa teme ,te smatram da je svako dalje komentarisanje istog i raspravljanje sa tobom aposolutno nepotrebno.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od sinisa kg Pokaži Post
'' sta mozes sa svojim kredibilitetom da tvrdis ovde''

''I sta je bilo kad si se probudio?''


''FP+ koju si video osim kod nas samo na slici-i cuo takodje i sad sa "tolikim iskustvom"dajes strucne ocene....
Ako mislis da si jedini koji ima LABa ,onda zivis u velikoj zabludi ,zaboravio si jos neke nase prijatelje koji ih imaju i kod kojih sam ih mozda video i slusao ,a od nekih mozda i uzimao na probu (sale , nemanja , laske , gaca ... )


Ali u svakom slucaju ove gore uvrede ti stavljam na cast!

To sam verovatno zasluzio zato sto sam kupio od tebe 100 stvari i pomagao ti da prodas mnoge druge ,ili mozda zato sto sam ti namestio tezgu u Batocini gde si uzeo 1350ev a nisi ni znao da kazes hvala,a kamoli castis koka kolu.
Dodato:
P.S. Izvinjavam se kolegi koji je osnovao ovu temu sto sam skenuo sa teme ovog puta i obecavam da necu da komentarisem dalje.

Pozdrav svima!

Promijenjeno od neshatomic (28.01.2013 u 15:51 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2013, 17:28   #34
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Turbo diesel nije diesel-zar ne?To je tvoje objasnjenje za Laba-a nisam primetio da si mi objasnio kako je 10 000 fp+ najgori od svih labova,kako je to AB klasa i da nenavodim dalje sta si sve izjavio neargumentovano a onako usput neki od navedenih ljudi su i kupili od mene Labove-nazalost i dalje nema strucnih objasnjenja za tvoje tvrdnje-osim da si mi "nabacio tezgu"-naravno da kada si trebao nesto da vidis i cujes nisi dolazio kod nas i nismo ti davali da probu te iste i nismo te vodili na Exit festival kao clana tima-hvala na svemu i da si mi ziv i zdrav-pa kad porastes i argumentujes svoje tvrdnje mozemo razgovarati-sto nece biti skorije....A za koka kolu nije problem-bilo je i toga ali si zaboravio....
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2013, 18:15   #35
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se tice objasnjenja TD klase ,odnosno Laba 10000Q dobices u drugoj temi a ne u ovoj ,jer nema veze sa temom.A ako ne od mene informisi se od coveka koji je proslog meseca servisirao jedan takav model,znas na kog coveka mislim ,pa neka ti on objasni ako te interesuje.



Citat:
Originalno postovano od sinisa kg Pokaži Post
kada si trebao nesto da vidis i cujes dolazio si kod nas i mi smo ti davali da probu te iste
Jeste ,ali zaboravljas da nista od toga nisam ja trazio da mi se da da probam ,vec si mi sam nudio jer je bilo na prodaju i 90% toga sto sam probao sam i kupio od tebe ,tako da nista nisam dobio nego kupio.

Molio bih te da prekinemo ovu raspravu jer je mnogo glupa pa cak i smesna!
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2013, 18:31   #36
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da je 10000Q najgore Labguppen pojacalo ikad je cinjenica.
Sto ga necini losim pojacalom ali je u uporedbi sa ostalim modelima u FP+ grupi ipak najgore.
Napajanje mu nije dovoljno veliko da moze realno da da tih 10000W. Mozda za par milisekundi.
Plus evo posto ga Sinisa ima neka lepo pogleda sta pise od pozadi koji mu je maksimum power consumption. Tj maksimalna potrosnja. Lepo pise pozadi 2500W. E sad vi meni objasnite kako pojacalo na koje ulazi 2500w maksimum moze da ima 10000W.
Ako lepo uzmete da procitate informacije na sajtu Labgruppen videcete da tamo lepo pise u specifikaciji da je pojacalo 10000W "PIK".
Dakle nema tu nista od silnih 10KW.
Da ne bi ispalo kako ja pricam napamet samo da podelim informaciju da je moja firma koristila u Kanadi 8 komada tih pojacala uz Linex line array i prodali ih jer nam se nisu svidela.
Tako da svako ima svoj ukus, svoje razloge za ovaj ili onav proizvod. Sve je u zivoti kompromis pa i pojacala.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2013, 18:32   #37
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Naravno-neumesno je i ovoliko razvlaciti price koje nisu za siroki auditorijum-ja sam te zvao danas-ovo treba resiti licno-ja cu da platim koka kolu-ako zelis....A za Marjana pitanje dali je C serija bolja od FP+ i dali si ti licno koristio ovo pojacalo i na cemu pa tvrdis da je to cinjenica-izmerio izlazni stepen pri opterecenju-ili izvrsio bilo koji test da potvrdi takvu cinjenicu?Kako objasnjavas PLM 20 000 koji ima 4400w po kanalu na 8 oma i 5000w na 2,6 oma i to na sva 4 kanala a potrosnja struje 16a ili 16x220v=3520w?A tvrdnje "tvoje"firme iz Kanade nisu bas pouzdane-nikako ni njene proizvode da vidimo iako vec 2 godine cekamo...Onako usput-na 2 oma 10 000 fp+ trosi 16,8a na 4 oma 13,2a sto nije 2500w..

Promijenjeno od sinisa kg (28.01.2013 u 18:41 sati)
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2013, 18:53   #38
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

C serija? Mislis na instalacisku seriju Labgruppen? Nemam pojma. Nisam imao prilike da koristim C seriju,a 10000Q su ovde iznakupovali i suto i rogato tako da sam se iz prve ruke sretao veoma cesto.
Nemojte da brkate stvari i molim vas shvatite ih onako kako su recene i ne izvlacite stvari iz konteksta.
10000Q je super pojacalo ali je u svojoj grupi najgore. Sto ga (opet ponavljam) ne cini losim pojacalom.

Sto se tice snage eto ti lepo objasnjavas da je potrosnja takva kakva jeste.
Dakle 16,8Ax220V=3696W i 13,2Ax220V=2640W

Ovo govori da snagu to pojacalo vuce iz rezerve u kondenzatorima a ne iz napajanja.

E sad ovo nije slucaj samo sa tim pojacalom, manje vise sva SMPS pojacala izrazavaju snagu u kratkim burst signalima gde ona mogu da daju te snage.

Uporedjivati H klasu koja moze da da maksimum snage na manje vise neograniceno vreme (ako je hladjenje dobro izvedenoi napajanje adekvatne snage), D klasa, TD-klasa to nemogu.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2013, 21:42   #39
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve u svemu isuvise duboko smo zasli u temu koja je neinteresantna drugim kolegama ovde-zato cemo da probamo sve kad doneses Bold kutije ovde da probamo...Kod Nese i kod nas-pa ciji rostilj bude bolji taj je u pravu-dali se slazete prijatelji?
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2013, 00:18   #40
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tako je :-)
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije