Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing

Nazad   YU-MIDI Muzi鑛i Portal - Muzi鑑rski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, 鑙规enja, izmena dirki, mikroprekida鑑, napajanja i sl.

Odgovor

Alati tema Display Modes
Star 10.10.2013, 13:21   #1
zdravkoco
Po鑕tnik forumacije!

zdravkoco's Avatar

Registrovan/a dana: 26.11.2009
Mjesto: BiH
Godina: 43
Downloads: 25
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 7 puta u 3 Postova
Instrumenti: Roland G800
zdravkoco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zdravkoco po筧lji poruku preko MSN messengera
Standard Roland G800 鑙规enje kontakta dirki -gumica-.

U ovom postu 鎢 vam objasniti kako rastaviti G800 i o鑙stiti gumice koje ako su zaprljane dovode do toga da neki tonovi sviraju glasnije.
Dakle ako to radite ku鎖 naj lak筫 je da klavijaturu stavite na krevet sa licem na dole (tako ne鎒te o箃etiti potenciometre ispod displeja) jer je jako te筴a 18 Kg.
Zatim odvrnete sve 筧rafe koje se nalaze na dnu klavijature.Ima ih dosta i svi su isti.
Neka vam neko pomogne da okrente klavijaturu i zatim otklopite gurnji dio kao na slici dva. Samo lagano prebacite gornju plo鑥 a kablove ne morate iskop鑑vati jer su dovoljne du緄ne da se mo緀 prebaciti.

Da bi skinuli dirke otkop鑑te crvene konektore sa mati鑞e plo鑕 ima ih dva.

Zatim odvrnete dva 筧rafa koja sa unutra筺je strane dr緀 komplet dirke.
Jedan je pored flopija drugi je desno pored d緀ka za slu筧lice.

Zatim skinete komplet dirke i ostaje vam samo 筧sija.
Iskoristite priliku i usisajte unutra筺jost jer je uvjek pra筺java.

Dolazi na red da sa sklopa dirki skinete 箃ampane plo鑕 sa gumicama, ima ih dve plo鑕.Zna鑙 okrenete dirke i poskidate sve 筧rafe 箃o dr緀 plo鑕.

Dolazite do veoma pra筺javih gumica.

Polako odvojite gumice od 箃ampane plo鑕 , krenete od jednog kraja.
Ja sam 鑙stio red po red da ne bih pomje筧o gumice, zna鑙 vra鎍o sam ih na isto mjesto gdje su i bile.Gumice na sebi imaju klinove koji ulaze u plo鑥 i to ih u stvari i dr緄, pra筰na se skupi na grafitnim kontaktima i brlja dinamiku , dovoljno je da o鑙stite pra筰nu 鑕tkicom, NE KORISTITI NIKAKVA SREDSTVA.Ja sam koristio obi鑞u 鑕tkicu za zube.

Kada se plo鑑 i gumice o鑙ste to izgleda ovako.

Vratite gumice na njihovo mjesto , iskoristite priliku da sa dolje strane dirki o鑙stite pra筰nu (usisiva鑕m) i polako za筧rafite plo鑕 na dirke i sastavite klavijaturu.

Iskoristio sam priliku da uslikam volume potenciometar koji se nalazi pri鑦r规en sa 4 筧rafa na 筧siju i priklju鑕n sa jednim konektorom .
U koliko vam je neispravan potenciometar morate ga odlemiti i zamjeniti novim.
Mo緀te skinuti pol鑥 sa potenciometrom i odnjeti elektoni鑑ru da vam zamjeni pa ju ponovo vratiti na klavijaturu , to govorim u slu鑑ju da je elktoni鑑r daleko te da ne nosite komplet klavijaturu.

Pozdrav.

zdravkoco je offline   Reply With Quote
苐an 4 Vam se zahvalio, zdravkoco, za koristan post:
Bokic (17.06.2016), Bucin Nikola (14.10.2013), Dell (10.10.2013), makso68 (10.10.2013)
Star 18.10.2013, 10:24   #2
don_matic
Po鑕tnik forumacije!

Registrovan/a dana: 30.05.2012
Mjesto: Beograd
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG LE, KORG PA60HD, HARMONIKA
Interesi: Muzika
don_matic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svaka cast na objasnjenju! Detaljno i jasno. To je ono : "slika govori vise od hiljadu reci". Nadam se da ces uskoro i neki korgov model da otvaras...
don_matic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Va筫 dozvole
Ne mo緀te postavljati Nove Teme
Ne mo緀te poslati Odgovora
Ne mo緀te postavili Privitke
Ne mo緀te ure餴vati va筰h Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled

Trenutno vrijeme na Forumu 22:40

Forum Yu-Midi.org pokre鎒 vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava za箃i鎒na od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista 鑜anovaLista 鑜anova FacebookFacebook DonacijeDonacije