Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.06.2009, 23:52   #1
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Electro Voice ZX5

Da bi racionalno resili "problematiku" EV ZX5 i napajanje, obavio sam kratke konsultacije sa EV Supportom, pa evo sta EV na to kaze:

EV Web Submission - Tech Support, Hallstein Peter (ST-CO/PRM3)


Hallo Herr Alexander J.,
Sie liegen da nicht falsch, im Gegenteil, sehr rational!
Die Box ist im Passivbetrieb mit 600W / 8 Ohm Dauerleistung gespect.
Etwas mehr Leistung in Sachen Headroom kann da nicht schaden (wenn der Headroom nicht zur Dauerleistung wird...)
P3000 geht gut , kann ich aus eigener Erfahrung sagen.
In der heutigen Zeit kommt etvl. auch noch ein Amp aus unserer neuen Q-Serie in Frage :
Q1212 (2 x 1200/4 Ohm, 2 x 750/8 Ohm) - die liegt preislich sehr attraktiv.
oder optimale Versorgung:
EV CP4000 S(2 x 1500W/4 Ohm, 2 x 900W/8 Ohm)- selbstverständlich besser, aber auch entsprechend teuerer!

Die Frage lautet : wird die ZX5 Fullrange betrieben oder mit zusätzlichen Subs ?
Im Fullrange-Betrieb ist auf jeden Fall ein ordentlich dimensionierter Amp (s.o.) zu empfehlen.
Wird sie hauptsächlich als Top genutzt, könnte man die Endstufe auch etwas kleiner dimensionieren (2 x 500-600W/8 Ohm)
denn die Hauptleistung wird im Bereich < 100 Hz "aufgefressen".

Mit freundlichen Grüßen / Best regards

Peter Hallstein

Bosch
Sicherheitssysteme GmbH
Hirschberger Ring 45
94315 Straubing


Kratak prevod:

Halo Gdine Alexander,
uposte niste na pogresnom pravcu, dobro i racionalno razmisljanje!
Kutija u pasivnom modu ima sledece specifikacije:600W 8ohm RMS
Malo vise snage kad je hedrum u pitanje,ne skodi ali samo ako headroom ne bude konstantno napajanje...P3000 je dobro,mogu vam reci iz vlastitog iskustva.Pojacala iz danasnje serije koje dolaze u obzir su:
Q1212 sa atraktivnom cenom ili optimalno napajanje ili EV CP4000, svakako bolja varijanta ali i skuplja.
Fullrange i sa Subovima:
U fullrangeu obavezno sa gorepomenutim pojacalom, u hi-mid modu mozete slobodno snagu napajanja smanjiti (500-600W RMS),jer glavna snaga pojacala se "pojede" u frekfencijama oko 100Hz.

Izvinjavam se redakciji za ovako dugacak post, ali mislim da smo sa ovim rascitili jednu veliku dilemu.

Sa postovanjem
Aleksandar
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 10.06.2009, 00:08   #2
dalabu
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 02.03.2006
Postovi: 339
Downloads: 156
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
dalabu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalabu pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Jedino je jos dikutabilno iskustvo tog inzenjera koji proba EV jer cisto sumnjam da on koristi za probu ove lose uradjene semplove pa raznorazne piste zujalice zurle surle i ostale zajebancije.Mislim da bi i on dosao u razmisljanje da sve to sto mi stavljamo koristimo i deremo sa tim isproba.Jedna stvar je teorija i specifikacije ali ja sam ipak za praksu,pa makar testiranje bilo i u sobi!!! Jest da nisam inzenjer ali je ev zx5 kao balkanski sindrom prenafaljen definitivno i 80% nas ga ne koristi ispravno!!!!Mislim nemoj se ljutite!!!
dalabu je offline   Reply With Quote
Star 10.06.2009, 00:28   #3
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Bez ljutnje, ja iz tvoga posta ama bas nista nisam konstatirao....jel to mozda onaj nas balkanski sindrom, da mi znamo najbolje??
Ja sam za konstruktivnu diskusiju....praksa nam kaze da mi "sa balkana" (tu spadam i ja)imamo problem sa ovim kutijama a fizika i matematika nam daju odgovor....ili?
Ako nije praksa jedno najmanje 400-500 sati reprodukcije na ovim kutijama pod optimalnim uslovima,onda....povlacim se
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 10.06.2009, 00:42   #4
dalabu
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 02.03.2006
Postovi: 339
Downloads: 156
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
dalabu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalabu pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Evo druze da ti fizikom matematikom praksom i filozofijom probam pojasniti samo sa jednim pitanjem a ti daj odgovor i zakljuci.Koji ce to inzenjer iz bilo koje fabrike muzicke opreme,automobila ,hljeba ,mlijeka itd odgovoriti da njegov proizvod ne valja????????
dalabu je offline   Reply With Quote
Star 10.06.2009, 01:01   #5
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa dragi prijatelju, nisam novu temu otvorio da diskutiramo o tome jel valja ZX5 kao proizvod ili ne, to je vec prepusteno "potrosacu" nego da optimisemo rad ove kutije u pasivnom amping modu.Mozda si me pogresno razumeo??
Kao sto si i sam naglasio, tema je otvorena da pomognemo onim 80% procenti(mada nije bas tako,mozda obrnuto 20%)koje nepravilno koriste ZX5.
I njavaznije:
Support(inzenjer) firme nije zaduzen za marketing, to rade drugi koji nemaju ama bas uposte pojma sa matematikom i fizikom....e tu je ona filozofija koju ti pominjes
Gopsodin Hallstein iz EVsa nije uopste govorio sa strane marketinga, nego samo je pokusao da nam objasni pod kojim optimalnim uslovima dobijamo najbolje rezultate za njihovim proizvodima, u nasem slucaju ZX5...i zato sam mu puno zahvalan.Potvrdio samo moju konstataciju koja bazira na praksu,fiziku i matematiku.
Ako gresim, ispravi me.

Pozz
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 10.06.2009, 01:28   #6
dalabu
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 02.03.2006
Postovi: 339
Downloads: 156
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
dalabu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalabu pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ma u pravu si ti sli eto ja opet neznam sta si ti htio nama objasniti odnosno sta je htio taj gopsodin inzenjer iz Bosch-a tebi da odgovori kad on zivi od takvih kao ja i ti.Ja ti opet kazem u bilo koju firmu posalji meil i svi ce svoje hvaliti.Ali eto ja sad shvatih da i ti testujes te kutije u optimalnim uslovima i prostorima i stojim opet iza toga da nas 80% ima sasvim druge uslove da proba kutiju.A opet cu dodati i to da ti pitas tog inzenjera(koji nije za marketing zaduzen) jel on povezao nekog tritona ili fantoma na tu kutiju u optimalnim uslovima sa nasim semplovima pa onda sjeo i napravio matematiku.Ja ti iz zivotnog iskustva mogu reci samo to da se ne prave vise instrumenti kao ni kutije ili auta kao nekada da to ima kvalitet.Sve je danas kraceg zivota pa i EV zx5.Usput da dodam da ne volim ovdje puno pametovati i nemoj da sta zamjeris jer sam ja jako dobronamjerno konstatovao a ti si ipak neko ko je dosta nacitan o soundu!!!
dalabu je offline   Reply With Quote
Star 15.06.2009, 23:22   #7
minimax
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.01.2006
Postovi: 3
Downloads: 278
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
minimax befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znate onu narodnu,:svaki cigo svoga konja hvali;,nijedan prodavac nece reci nista lose o proizvodu koji prodaje,mada je u praksi se pokazalo:koliko para ,toliko muzike.Ima mnogo boljih zvucnika kod drugih proizvodjaca samo treba imati mogucnosti da se probaju neke druge marke.Mada svako ko proizvodi profesionalne zvucnike nece ih ponuditi po niskim cijenama,jer materijal koji je ugradjen u te kutije takodje nije jeftin.
minimax je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2009, 17:11   #8
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

60x60 ja mislim ih kod nema kod nas,nit je kad bilo...A i koji će ti đavo...
Evo sad sam u Subotu radio na otvorenom i da mi nije bilo monitora po onom jadnom bass-u bez pozadine zvučalo bi ko tranzistor...Poslije svirke na stadionu otišli smo u kafanu kod Semira i kad sam ih okačio ko i uvjek,svegami ko da nisu to te kutije...A i mislim da većina "plastičnih đavola" bes bass bina ne mogu da odrade poso-govorim za bolesnike na bass kao što sam i ja...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 17.06.2009, 14:21   #9
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

....60x60 ja mislim ih kod nema kod nas,nit je kad bilo...A i koji će ti đavo...

U tome je jedan od problema prijatelju!
Coverage 60x60° je predvidjen za velike prostorije i outdoor sviranje!
Inace ne bi ni postojao.Cak Line Array,najcesce koriscena varijanta za Live outdoor ide sa coverageom od 100x15°ili 90x15°!
Mi hocemo sa jednom postavom svirati vani, unutra, satore,kafane....ko zna jos sta??
Takva kutija sa tom dispezijom ne postoji!
Ja razumem ako mi neko kaze ne svidja mi se ton ZX5, to je vec stvar ukusa i tu nema daljne diskusije ili bar uporedi sa istom klasom i kaze X brand model x je bolji od ZX5….i to je OK…prihvatam ako je objektivni razlog.
Ali…ako neko kaci ZX5 na 2x300W pojacalo i ton je kanta,onda je korisnik odgovoran za neuspeh sistema.Ili jos gore,kaciti ZX5 na powermate,najveca zabluda,ton je tvrd,ne samo tvrd nego i bezvezan,bez ikakve dinamike.
ZX5 je u mnogim stvarima dobar izbor, ali samo ako ih pumpate pojacalom koje je EV planirao da se koristi sa njima. Znaci, koristeci powermiksere, vi svakako dobijate "nesto" od kutije, ali nikako ono sto je proizvodjac predvideo. Pojacalo, kablovi... sve su to veoma bitne stvari koje uticu na rad same kutije.

Pozdrav
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2009, 17:44   #10
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

kupite pojacalo sa najmanje 2x900w na 8 oma,ja imam 2x1250w na 8 oma,pa cete vidjet kakve su zx5 ice
ella 85 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije