Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.07.2014, 14:51   #11
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od makso68 Pokaži Post
Vidim dole,ispod nicka,da imaš Roland E 80,Yamaha Tyros 2 i Roland Fantom G 6.Što će ti onda plastikaner tipa Korg PA 900.Koliko vidim,već si dobro naoružan instrumentima.Pozdrav!
ponekad se sjetim PA600 i žao mi je što je bio nedovršena klavijatura pa sam ga se morao riješiti. Jer krajem 1998. sam svirao oko sat vremena Korg iS-40 u jednoj muzičkoj radnji i toliko me je impresionirao da sam ga odmah kupio - i to još od moje prve plate ! Takve slatke stvari se ne zaboravljaju i stvarno mi je žao što nisam doživio isto sa PA600. Stoga me jako zanima da li je Korg otklonio probleme sa PA600 na PA900.

Inače sam ne naoružan nego "prenaoružan" klavijaturama - Roland E-80 sa svoje 22 kile me ubi i izgleda da ću ga morati prodati ili će mi njegova težina slomiti leđa A Roland Fantom G6, i pored toga što sam čitao njegovo uputstvo na našem jeziku, opet ću morati da ga čitam jedno dvaput. To je najsloženija klavijatura koju sam ikad imao ili probao a bilo ih je oko 50 do sada. Yamaha Tyros 2 se pokazao mnogo bolji nego što sam mislio i naravno da ga ne bio mijenjao za Korg-a PA900...
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Star 29.07.2014, 14:58   #12
bogy
Vredan član društva
 
bogy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.03.2006
Postovi: 143
Downloads: 634
Uploads: 1
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Korg Pa 600
bogy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
bogy pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja sam imao do skoro pa3x i sada imam pa600 i napravio sam jedan test uzeo sam pa2x i Razlas od mog druga stavio isti set u pa2x i pa600 izkjucio Master EQ na obe Klaviature i Limiter na pa600 prikjucio na miksetu obe Klaviature na 2 Stereo Kanala i vezali oci da se nevidi koja Klaviatura radi i pustili fajlove koji smo snimili na pa2x i na pa600 i da dodjem do kraja razlike u Soundu nismo mogli da nadjemo i to sam radio sa par Muzicarima i niko nije mogo 100% da nadje Razliku.
bogy je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio bogy za ovaj koristan post:
Todorgm (29.07.2014)
Star 29.07.2014, 18:05   #13
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od sxkn7 Pokaži Post
Evo 1 primjer: slab zvuk kad se PA600 priključi na ozvučenje - je li Korg taj problem otklonio u PA900 ?
Moj komsija ima Pa600 i ne zali se da mu je izlaz slab (Nisam licno uporedio), ali pa set mu je napucan do daske, ritmove, boje najcesce na 127. To i nije bas zdravi sound, fabricki ritmovi se gube kad ih uporedis. Mozda i tu je fora, izadje neko sa pa600 da svira sa neki drugi korgovac ko je digao svaki Volume na 127 i onda pa600 je tisi u odnosu na drugog jer nije maksimalno pojacan (a i ne treba da bude).
Kolega @Bogy je rekao da je testirao i rezultat koji je napisao je jedini razuman i tako treba da bude.

Inace mislim da je Pa600 fer ponuda u odnosu cena-performansi.
A ako ja biram, odabrao bih pa2x, razlog: 76 dirki, slajderi, Fill tasteri, kvalitetno kuciste, 4 izlaza....
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Ace za ovaj koristan post:
branoy (29.07.2014)
Star 29.07.2014, 18:33   #14
bogy
Vredan član društva
 
bogy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.03.2006
Postovi: 143
Downloads: 634
Uploads: 1
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Korg Pa 600
bogy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
bogy pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

I ja bi uzeo pa2x ili opet pa3x iz tih razloga sto je reko kolega @Ace, ali oda mislim Svirke ovde kod mene nema vise kau pre a klaviatura svuci za mene dobro, trenutno netreba mi druga Klaviatura
bogy je offline   Reply With Quote
Star 29.07.2014, 18:44   #15
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ja cu uzeti pa2x, meni vise ne treba nista 10 god. toliko
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2014, 00:05   #16
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Neradi mi Quote pa moram ovako...

1 -Evo 1 primjer: slab zvuk kad se PA600 priključi na ozvučenje - je li Korg taj problem otklonio u PA900 ? Ja sam i sam doživio taj i druge probleme sa PA600. Upute nekih forumaša kako riješiti gornji problem mi nisu pomogle i na kraju sam digao ruke od PA600...

2 -Nemam ništa protiv da se ti problemi zovu nedostaci - meni je to jedno te isto, čim Korg nije ništa uradio da ih otkloni iako sam bio i instalirao najnoviji update (1.10) - opet je sve ostalo isto.

3 -S druge strane su mnogi forumaši upoređivali PA600 i PA900 samo na osnovu slika i videa koje su vidjeli na internetu. A to nije prava stvar. Zato nema svrhe da na ovu temu odgovaraju oni koji se nisu dobro upoznali i sa PA600 i sa PA900...

1 -Jacinu klavijature - zvuka resio sam u 2 minuta podesavanjima, zvuk je savrsen.
2- Posle toliko klavijatura koje si posedovao ili posedujes, trebalo bi da znas da update nema veze sa generalnom jacinom na izlazu već sa softverskim poboljšanjima - funkcionalnost......
3- Forumasi jesu uporedjivali na osnovu slika u prvih 20 postova, i bili su veoma umereni i dosledni sa kritikama. Vlasnci novih aranzera su kasnije argumentovano pravili porejdenja sa kojim su se uglavnom svi slozili. Detaljno procitaj temu Pa600 jer postovi nisu rekla kazala, već su zasnovani na činjenicama i ličnim mišljenjima VLASNIKA Pa600


Ova tema neide nikud. Setio si se jedne mane, bez ljutnje to nije njegova realna mana jer zvuk izlazi fantastično i jako. Trebao si koristiti Limiter i Master EQ... ja cu ti nabrojati 5 u startu... Strat stop, Fill, zvucnici ( očajni), dirke, 1 sekvencer, Balance,....i mnogo toga još.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2014, 02:43   #17
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
postovi nisu rekla kazala, već su zasnovani na činjenicama i ličnim mišljenjima VLASNIKA Pa600
Zbog cinjenica ja nisam postao vlasnik pa600, a ni pa900. Neki ljudi su emitivno vezani za instrument koju poseduju (ili bi voleli da ga poseduju), tako da je nekima dzabe pricati. Ja sam na ovom forumu izneo svoje licno misljenje kao kupac koji je probao obe klavijature, u isto vreme na istom stalku, i dobio sam odgovor da gresim, da sam u zabludi... Kao da ne znam sta je dobra dirka, kvalitetan taster, kvalitetan siber, dobro kuciste, dobar ekran, sistem bez gresaka, operativnost, mogucnosti... Da se ne ponavljam, pisao sam o tome u drugoj temi o PA600 pa ko zeli neka potrazi.

PA600 je sve samo ne "profesionalni aranzer" kako ga Korg zove. To je entry level i kraj, i sama cena vam kaze koliko vredi. Instrument za amatere i ne previse zahtevne korisnike.


Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
zvuk je savrsen.
Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
zvuk izlazi fantastično
Izvini prijatelju, nemoj se naci uvredjenim, ali znas li ti za gradaciju ?

Katastrofa-lose-prosecno-dobro-odlicno-savreno-ultra mega giga go go Power Rangers ?

Gde se nalazi tu PA600 ? Pisu se bajke kao da je Bogom dan, kraj sveta, posle njega potop...
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.

Promijenjeno od milepsr (30.07.2014 u 02:44 sati)
milepsr je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio milepsr za ovaj koristan post:
GALA (01.03.2018)
Star 30.07.2014, 04:25   #18
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

od korga ti je jedino PRO 1, 2 i 3. ostalo buranija. amateri. itd haahhaha. al ozbiljno. zna se sta je od korga pro . a sta izbacuju ko kokice.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2014, 05:10   #19
vadexfly
Ovaj baš voli da kuca
 
vadexfly's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.01.2012
Mjesto: Zrenjanin (okolina)
Godina: 29
Postovi: 312
Downloads: 197
Uploads: 3
Rekao HVALA: 149
Zahvalili mu 69 puta u 66 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
Interesi: Muzika, Biciklizam
vadexfly ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
vadexfly pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od milepsr Pokaži Post
PA600 je sve samo ne "profesionalni aranzer" kako ga Korg zove. To je entry level i kraj, i sama cena vam kaze koliko vredi. Instrument za amatere i ne previse zahtevne korisnike.
Dobro mozda to i jeste tako ali razumite ljude koji npr. nemaju para za pax3 a voleli bi da imaju, njima ne preostaje nista drugo nego da kupe pa600 koji ce raditi posao, naravno ne kao pa3x ali opet bolje ista nego nista..
vadexfly je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2014, 06:23   #20
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od milepsr Pokaži Post
Zbog cinjenica ja nisam postao vlasnik pa600, a ni pa900. Neki ljudi su emitivno vezani za instrument koju poseduju (ili bi voleli da ga poseduju), tako da je nekima dzabe pricati. ........ dobio sam odgovor da gresim, da sam u zabludi... Kao da ne znam sta je dobra dirka, kvalitetan taster, kvalitetan siber, dobro kuciste, dobar ekran, sistem bez gresaka, operativnost, mogucnosti... Da se ne ponavljam, pisao sam o tome u drugoj temi o PA600 pa ko zeli neka potrazi.

PA600 je sve samo ne "profesionalni aranzer" kako ga Korg zove. To je entry level i kraj, i sama cena vam kaze koliko vredi. Instrument za amatere i ne previse zahtevne korisnike.

Izvini prijatelju, nemoj se naci uvredjenim, ali znas li ti za gradaciju ?

Katastrofa-lose-prosecno-dobro-odlicno-savreno-ultra mega giga go go Power Rangers ?

Gde se nalazi tu PA600 ? Pisu se bajke kao da je Bogom dan, kraj sveta, posle njega potop...

Pa600 ima kvalitetan taster u smislu da ne otkazuje sa radom kao recimo na Tyrosu čiji tasteri pucaju i upadaju, a sa druge strane je 50 puta bolji za rad nego na Pa600,900.... Što se tiče kućišta i tu je korg u prednosti , sponenuo sam farbu koja se brže skida pod prstima nego na korgu, a kućište konkretno pa600 je grubo, čvrsto i ni malo naivno, čak što više kvalitetno. Ekran ( pokretni) yamahi je mana, korgu ne. Da me ne razumes pogresno, sve gore sto sam poredio ne znaci da je korg kvalitetnija klavijatura, daleko od toga, već da nije toliko loš kako ga mnogi predstavljaju. Na kraju krajeva za 1000 EUR koju Yamahu možemo kupiti i da je koristimo profesionalno ( live nastupe)... Nijednu do toliko novca. Od rolanda recimo BK5. Neozbiljo je reci da je Pa600 instrument za amatere, u tu grupu bih pre svrstao CASIO, FUJITON, AKAI i slične.

Što se gradacije tiče, imao sam u vidu kada sam napisao. Raspravljalo se o jačini izlaznog signala na Pa600 za koji se tvrdilo da je slab. Ja sam napisao da zvuk sa nje odlično izlazi. Stojim iza toga. 3 godine sam vlasnik Pa600 i ako iko moze da da sud o tome, i iznese svoje misljenje onda sam to ja.

Pa600 JESTE Bogom dan za 1000 evra kolika mu je cena. Nema konkurencije na tržištu. Kratko i jasno. Još nisam sreo kolegu koji je izašao na svirku sa drugim aranzerom u toj vrednosti što se yamahe tiče. Roland da,.... čak je i on skuplji ( BK5).... A od yamahe mozemo da se opredelimo za Yamaha PSR-S750, koja je 1150 - 1200 evra, opet skuplja... I ako uporedimo od sempler memorije do svega, opet napominjem Pa600 nema konkurenciju.

Nisam vlasnik korgovih aranzera zato što je bolji od svih ostalih već je više ponudio u njemu nego drugi proizvodjači. To je činjenica koja je kod mene presudila. Mogu da kupim Pa900 bez problema, e to već ne bi imalo smisla.... Pa600 ima i više mana nego što se polemiše o tome. Softver ne. Funkcionalnost da. Ali kada sve saberem i oduzmem, još uvek će biti aranžer koji ću vući na svirke po potrebi... za sada.
Dodato:
.
.
.Danas-sutra verovatno je moguće da ću kupiti polovnu T2 ili Pa2xPro li BK9, ali ne zato što je Pa600 loš već što je to viša klasa klavijatura, i naravno i bolja i kvalitetnija u svakom smislu. Ali a sada do 1000 eur, nemam izbora.
Dodato:
Čak je kako tema kaže Pa600/Pa900 - Korg Pa600 Bogom dan spram Pa900 u odnosu Cena-Funkcionalnost. Pa600 opremljen maksimalno za taj novac, Pa900 precenjena klavijatura.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (30.07.2014 u 06:29 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije