Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.10.2013, 09:50   #1
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Dell. Acer, HP....

Zdravo,

Otvaram blic temu a nadam se da će potrajati diskusija jer bi svakom bila od koristi. Nisam našao neka poređenja konkretno. Danas idem da kupim neki laptopić za mali novac ali shodno budžetu za ovu godinu koja je na izmaku Planiram da potrošim ne više od 32000 do 34000 dinara ( pretvarajte u evro...) Favorit mi je Dell ( pozdrav za njega ) Ispiron 3521-1017... E sada moj brat je pre godinu dana kupio MSI do 380 evra je platio, neznam oznaku. Ali pregrejava se iako redovno izduvava i čisti, tipke su očajne ( plastikica koja drži tipku), sam rad nije za pohvalu iako je sa dva jezgra i kao malo brzim procesorom i tako dalje. Ovo pričam kao LAIK jer se ne razumem previše. Zanima me konkretno da li neko ima dodira sa gore pomenutim dell-ovim modelom, i kakvi su recimo Acer, Asus, po pitanju pregrevanja, rada, kvaliteta izrade, kvarova...? HP jedino što bi mogao uzeti je HP 650 ili mislim da je tako neka oznaka.... sa 2 rama i hard 320 ( znam da je procesor izuzetno bitan ali se kao što sam napomenuo ne razumem).... Hvala
Dodato:
Izostavio sam veoma važan i zaspupljen proizvođač - Lenovo,... konkretno recimo LENOVO B590 ... i generalno dakle od svega toga šta bi bilo najpametnije uzeti... Ponoviću, bitan mi je kvalitet ( hardverski i izrada) naravno i preformanse ali su one na drugom mestu.... Samo da se ne kvari i da nisu neke loše serije...
Dodato:
Nađoh Vaxter što napisa - SVAKA ČAST... samo bi mi trebalo konkretnije da 2013 ako se išta promenilo u sadašnjim modelima

http://www.yu-midi.org/forum/showpos...#axzz2gjpOcREy
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (04.10.2013 u 10:09 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2013, 11:39   #2
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam sad, pre mesec dana kupio laptop i uzeo sam HP Probook 4540s. Dosad nemogu da se pozalim od nista. Ladenje je odlicno.
Dell meni nije usao medju top 3 jer ne svidja mi se njihova izrada (sto estetski, sto zbog kvaliteta). Ako ti je ProBook zanimljiva opcija mozes je naci i ti za 380e, ako ti dgovara cena. Ako sam razumeo tvoj post pricamo samo o kvalitet izrade, ne o performansima.
Acer ne preporucujem, drugar je pre maksimum pola godine uzeo, a evo vec jedan taster otkazao.
Ace je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Ace za ovaj koristan post:
rolandx (04.10.2013)
Star 04.10.2013, 14:29   #3
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam imao kontakt sa tim modelom.ja imam Dell A860 Vostro.Koristim ga nemilosrdno vec tri i po godine.Do sada sam cistio samo culer dva puta od prasine i onih sranja koja pokupi u toku rada.Dell daje garanciju od tri godine.Performanse sasvim dovoljne cak i za malo zahtevnije muzicke programe pa cak i za video produkciju.Recimo Program Vegas mi je radio bez problema i radi mi i Nuendo bez problema.
Ja sam uvek za onog proizvodjaca koji daje garanciju od tri godine,bilo koji brend da je u pitanju.Ne daju oni to bez veze.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2013, 15:02   #4
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Takođe na garanciju obraćam pažnju i to mi je da kažem najmerodavnije, ali po svim PC shopovima svi daju garanciju do 24 meseca u klasi u kojoj ja kupujem ( do 35000 din). Kao da su se dogovorili . Jedino Toshiba ima onaj sistem bez obzira na sve koji traje godinu dana ( dve godine redovna garancija ) i koji se može svake godine produžiti uplatom.... E sad, nisam pametan. Čuo sam se sa par drugara, koji su mi toplo preporučili IBM tj Lenovo. Što zbog karakteristika što zbog kvaliteta uopšte ( pa i spoljne plastike).... Hmmmmm
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2013, 16:08   #5
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard rolandx...

Vidis ovako, racunaj da za pare koje izdvajas dobijas priblizno slicnu konfiguraciju racunara koji god brand da kupis. Ja sam do sada imao HP, Toshiba, Acer (jos uvek imam), zena imala 3 Dell-a, i jednu Toshibu... utisci? Nemoj da kupujes lap-top ako ne moras, a ako bas moras nema tu neke bitne razlike u domenu para koje nameravas da potrosis. Ja sam u pocetku imao ova prva dva (HP i Toshiba, koji je bio neki malo pojacani "business" model) koji su bili u rangu $1200-1400... i jedan i drugi su mi trajali u proseku 2-2.5 godine, naravno nosenje na poslu, maltretiranje, komplikovanije racunske operacije itd itd). Na kraju mi je dosadilo da bacam pare, pa sam kupio Acer netbook, kako se zove, za otrlike toliko para koje si ti nameraio da das, 11 inch monitor, za pravi rad na poslu i kuic koristim desk-top dok mi ovaj sluzi kao "masina za kucanje", tacnije za neke manje zahtevne stvari. Tako da pogledaj koji ti lap-top najvise lezi, da ti odgovara tastatura (ne previse mala ako imas velike ruke :-)), ponekad mozda ucaris na RAM-u, jer ti neka kompanija daje malo vise za iste pare, ali u principu to je to i sve je tu negde. Zena, sa druge strane je samo jednom kao student imala Toshiba (trajala 2 godine), dok je posle uvek preko firme uzimala "business" verziju Dell-a i svi su bili preko $2000-$2500, i naravno, kao sto se i da ocekivati, bila je vise nego zadovoljna ovim racunarima, ali tako ti je to, koliko para-toliko muzike :-). Srecno sta god da odlucis.
Amater_svirac je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2013, 21:29   #6
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Shvati to ovako: Komponente poput procesora i grafike proizvode dvije tvrtke. Mreznu opremu 3-4,diskove 5-6,optiku isto 3-4.memoriju takoder. Svi ostali nisu na visini kao prvih nekoliko. Ostalo je sve politika firme hoce li napravit plasticno smece s osrednjim komponentama ili pravo kuciste s solidnim komponentama ili pak za brdo love cool laptop s vrhunskim dijelovima i materijalima. Koliko para,toliko muzike. Preferiram HP i Toshibu pa onda ostale.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2013, 21:30   #7
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala,.... cekamo jos koji utisak i savet
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2013, 23:03   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za sta tebi konkretno treba taj laptop, koja bi bila njegova prioritetna upotreba ? Mislim da ti je sasvim jasno da za taj novac, koji si namjerio da izdvojis za Laptop, neces dobiti uredjaj koji ce moci bilo sta ozbiljnije (a ni neozbiljnije) da uradi u audio domenu, pa o tome ne treba ni razmisljati. Ono sto je Vaxter naveo u postu koji si citarao i dalje je na snazi, nista se bitnije nije promijenilo. Tu i tamo se pojavi pokoji model koji se izdvaja iz sivila prosjecnosti ali taj odmah i kosta bar dvostruko. U sustini za taj novac, bilo koji, odnosno bilo ciji Laptop, ce ti pruziti veoma priblizne performanse. Lenovo ce sigurno biti onaj kojim ces dobiti najvise za taj novac (nesto vise RAMa, mozda cak i posebnu graficku kartu...), Dell i Toshiba ce ti u tom cjenovnom rangu dati svoj najnizi segment, Sony neces ni naci za taj novac, HP je mozda zaista najbolji izbor, ukoliko nadjes u tom domenu od njih nesto malo bolje. U svakom slucaju, gledaj da dobijes Laptop na bazi bar i3 procesora i bar 4GB RAM-a, pa koji god da je brend, sem MSI koji bi trebalo da zaobidjes u najsirem luku. Nikada nisu znalki da naprave ni maticnu plocu, a kamo li Laptop. Inace, velike razlike u tom segmentu nece biti.

Promijenjeno od tranzit (04.10.2013 u 23:10 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
rolandx (05.10.2013)
Star 05.10.2013, 01:00   #9
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam "imao" Acer TravelMate 8000 nekih 10 godina, maltetirao ga danonoćno, od muzike, igrica, programa...svega, radio je k'o sat, no međutim nakon 10 god. riknuo mi je grafički čip (ATI Radeon 9700 Pro), mada laptop i dalje radi bezprjekorno ali na vanjskom monitoru (mada mi sad samo sa chipseta čita 8 MB grafike, od bivših 128 MB RAM-a)
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.

Promijenjeno od vingula (05.10.2013 u 01:01 sati)
vingula je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio vingula za ovaj koristan post:
rolandx (05.10.2013)
Star 05.10.2013, 05:08   #10
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
koji god da je brend, sem MSI koji bi trebalo da zaobidjes u najsirem luku. Nikada nisu znalki da naprave ni maticnu plocu, a kamo li Laptop.
Tako je, laptop koji trenutno koristim je treci MSI u mom vlasnistvu

Ta tri komada, svaki je bio po 2-3 puta u servisu zbog razno-raznih problema. Ekran, sarke, lajsne koje drze ekran, cooler, termalna pasta, plasticna maska oko ekrana puca sama od sebe, optika ne radi posle 10 narezanih/ocitanih dvd-ova... U MSI-ovom servisu u Beogradu rade diletanti, koji niti su usluzni, niti su temeljni. Mozete misliti kada mi se jednom prilikom laptop vratio sa servisa u stanju u kakvom sam ga poslao I jos kazu: Pa sve je u redu, mi nismo otkrili problem...

Sto dalje od MSI-a, to bolje.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije