Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.12.2020, 14:48   #1
tony88
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2014
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
tony88 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Synth Action-Klavijature/tastature koji su nam se svideli

Dobro veče svima,
Ja sam iz Grčke i prvi put pišem na forumu...Bavim se sa balkanskom muzikom i smatrao sam forum YU-MIDI kao pravim mestom za dobijanje saveta na tu temu…oprostite ako nisam pravilno napisao svoje pitanje, ali pokušao sam da prevedem svoje pitanje putem google translate... znam makedonski i razumem dosta srpskog, tako da možete normalno da odgovorite.
Kao što naslov sugerira, tražimo najbolje tastature u osećaj (synth action) u synth, workstations, aranzeri i midi kontrolerima, uglavnom za balkansku muziku.
Bavljenje sa temom započelo je poslednji put kada sam tražio klavijatura za kućni studio koji sam osnovao. Na osnovu onoga što sam pročitao na Internetu i na stranim forumima, došao sam do raznih vrsta tastature koji se smatraju najboljim (indikativno spominjem neke instrumente kod kojih se ti tipovi nalaze).
• Fatar TP8S: Roland A70/G70 – GEM S2/S3 – Kawai K5000 – Novation SuperNova
• Yamaha FS: Yamaha DX7/Motif ES – Korg 01/M1/Triton/Trinity/i30/Oasys
• Yamaha FSX: Yamaha Tyros 2-5/Motif XS-XF/Montage
• Fatar TP9S weighted: Kurzweil K2000/K2661 – Novation SL
• Matsushita SK61: Korg M3/Kronos – Technics WSA1
• Matsushita SK961: Roland Fantom S-X-G/V-Synth
Od onoga što sam do sada igrao, izdvajam Korg M3 (solidan, brz sa glatkim gazom). Naravno, pitanje osećaja tastera je takođe subjektivno, u zavisnosti od ukusa i stila igre svih, ali verujem da će se naći „zajedničko mesto“ ...
Pa neka svako navede svoja iskustva sa klavijature koje su svirali i da li im se svidelo ili ne i neka započnu diskusiju.
P.S. Informacije o tastaturim vrstama svakog instrumenta mogu se naći na sledećim stranicama:
https://www.yamahamusicians.com/foru...ic.php?t=11929
https://www.syntaur.com/
Nisam znao u kojoj kategoriji da otvorim temu, pa neka moderatori to pravilno postave.
Hvala svima!
tony88 je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2020, 10:43   #2
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1166
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imam Korg T3 i za mene je to najbolja dirka za soliranje. Međutim, ne dopada mi se osećaj pod prstima kada na njemu sviram piano/rhodes. Nekako mi fali dubine. S druge strane, imam i Yamahu Montage. Tu je priča obrnuta - fantastična dirka za piano, ali malo teška za solo. Međutim, za mene je to stvar navike, tako da sam se brzo prilagodio.
dekiciric je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio dekiciric za ovaj koristan post:
tony88 (20.12.2020)
Star 23.12.2020, 11:51   #3
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kada sam nabavio Fantom S, bio sam odusevljen dirkom i to je bila najbolja dirka za moj ukus. Znaci Matsushita SK961. Kako je krenula korona, odlucim da uzmem neki aranzer za svirku kod kuce i uzmem korg I30. E tad shvatim zasto 90 posto muzicara u svetu kaze da je Yamaha FS najbolja Synth dirka ikad napravljena. Jednostavno tu lakocu sviranja klavijature koju pruza korg I30 zbog te dirke, ne pronalazim kod Fantoma S. I30 nikad necu da prodam, zbog mnogo stvari, a jedna od njih je definitivno sama dirka.
Dodato:
Dodao bih u listu omiljenih i Fatar TP 8S koja se zmedju ostalih nalazi na G1000/G70/VA76. Ako bih birao, Yamaha FS bi bila moj izbor za E Piano, Rhodes, Organ, dok bi Fatar TP 8S birao za Synth i pogotovo virtuoznije izvodjenje muzike sa nasih prostora.

Promijenjeno od hadzidinic (23.12.2020 u 12:09 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio hadzidinic za ovaj koristan post:
tony88 (28.12.2020)
Star 28.12.2020, 15:08   #4
tony88
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2014
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
tony88 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala svima na odgovorima i želim vam srećne božićne praznike!!

Citat:
Dodao bih u listu omiljenih i Fatar TP 8S koja se zmedju ostalih nalazi na G1000/G70/VA76. Ako bih birao, Yamaha FS bi bila moj izbor za E Piano, Rhodes, Organ, dok bi Fatar TP 8S birao za Synth i pogotovo virtuoznije izvodjenje muzike sa nasih prostora.
znaci za brzu muziku Fatar TP 8S je bolji od Yamaha FS?interesno!!!kako se upoređuje sa korg m3 ili kronos?

Ima li neko ko je probao CME kontrolere(VX ili UF)?jer nisam našao nikakve informacije o modelu tastature koja koristi.
tony88 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, midi, roland, yamaha

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije