Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.03.2014, 02:24   #31
elmar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.11.2006
Postovi: 27
Downloads: 538
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
elmar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovako. Dva behringer monitora na outputs na pozadini audio box. Imam nt1-A u prvom input mic/instrument I klavijaturu korg oa3x u drugom .main nikad neide preko 3/4 Oba gaina za mic I klavijaturu su na pola. Imam slusalice koje koristim pri snimanju vokala. Sada snimio sam jednu pjesmu u multitrack sa klavijaturom. Svaku track posebno. Bubanj bas gitare solo terce strings itd. Ne po tom redosljedu al uglavnom gotova pjesma. To sve kad mi je mixer dugme okrenuto na inputs. Medjutim kad zelim da poslusam to isto moram da okrenem mixer na VSL da bi culo. Isto tako sa vokalom mada nemam kontrolu u slusalicama kad mikser okrenem na inputs. Znaci cujem svoj glas a ne muziku. Kad stavim na VSL onda cujem muziku a ne glas. Glas je suh bez ikakvog efekta. To se moze popraviti u audio box mikseti ali nevidim svrhu jer ga moram stimati svakako staviti oroeq compresor itd. Kako sad da imam da mi je mixer na inputs a da cujem I glas I nuziku u isto vrijeme. Dali je to uopste noguce ? Nadam se da sam vise jasan sad. Hvala unaprjed.
elmar je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2014, 03:13   #32
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovako nece ici, momce. Ne zelim na taj nacin da ti pomazem jer "ja u klin, ti u plocu" bar hiljadu puta sam na forumu, a i tebi u vezi sa 22VSL ponovio da se ne moze i ne smije snimati citav aranzman sa aranzera u mono audio tehnici, a ti svoje, pa svoje, Jednostavno ne zelim da te vodim totalno pogresnim putem. Za to sve postoji sasvim drugi nacin ali samo onda kada shvatis neka osnovna pravila audio tehnike, od kojih ne smije i ne moze biti odstupanja. Bar od mene, a ni od jednog drugog audio inzenjera (naravno profesionalnog jer danas se svako i svasta naziva ton-majstorom i audio inzenjerom) neces cuti nista drugo, osim ovoga sto sam ti do sada napisao. Radi se o osnovnim pravilima koja se ne smiju prekrsiti. Ko te savjetuje drugacije taj je u ovom poslu autodidakta i to totalno neuki i neuspjesni. Ti u sustini imas sve sto je potrebno za jedan pristojan snimak naravno u stereo tehnici u nivou Home-Recordinga, pa i miks ako cemo biti iskreni ali neces i ne zelis da shvatis da je sasvim drugaciji put do toga od onog koji si sam sebi zacrtao u glavi. Procitaj ponovo sve postove u ovoj temi, a i u vezi sa 1818VSL (jer je to na kraju krajeva potpuno isti postupak) i razmisli malo o svemu tome a onda napisi sta nisi razumio. Tako cemo najlakse stici do cilja. Znas i sam da rado i nasiroko i veoma detaljno, pomazem kolegama na forumu ali oni citaju pazljivo te postove i veoma brzo dodju do rjesenja svog problema.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2014, 03:57   #33
elmar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.11.2006
Postovi: 27
Downloads: 538
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
elmar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tranzit ja sam pocetnik sa ovim radom tj recordingom I to sam naveo. Ja neznam gdje si u kojim mojim rjecima nasao uvredjen jer tako mi zvucis. Ja snimam sa vise klavijatura a ne aranzerom nego sviram sve pojedinacno tj od samog pocetka drums do zavrsnog djela korekcija harmonski dodataka itd. Neznam na sta ti mislis. Rekao sam ti da bilo koji instument prukljucim na mixer kad je na inputs nema mi playback sa programa tek kad ga pojacam ba VSL tu je ali nemam mogucnost da cujem bilo sta sto je ukljuceno u boxu niti instrument niti vocal. Moj problem koji sam zelio rjesiti jest to I nista vise. Ja nisam profisionalac niti cu biti nego zelim da radim svoje covers razliciti zanrova pjesama. Tebi zaista hvala na trudu I svemu napisanom kao da si mi I rjesio problem. Pogledacu malo po youtube I citacu sta nadjem . Valjda cu pronaci rijesenje. Hvala jos jednom
elmar je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2014, 04:07   #34
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na Youtube ces vrlo malo naci o tome sto te interesuje, a i na ostalim mjestima na netu nece biti puno vise od toga. Yu-midi je pomalo jedinstveno mjesto po tom pitanju. Nisam se ja nasao uvrijedjen jer znam da si pocetnik ali upravo zato si uspio, sto je zaista rijetko, da me malo naljutis jer ne poslusas sta ti se napise. Dakle, nema rijeci ni o kakvoj uvredi samo je rijec o tome da poslusas sta ti se savjetuje, a ja imam veoma nogo strpljenja ali s tim da me se poslusa, odnosno ucini ono sto napisem kada nekoga savjetujem.

Ti imas 22VSL kojim si u stanju snimiti sami dvije audio trake istovremeno. To je ono prvo sto treba i mora da znas. Posto imas taj mikser sve ostale instrumente koje snimas moras u tvom slucaju ukljuciti u taj mikser. Kod klavijatura obrati uvijek paznju na to da bilo koja da je u pitanju i bilo koliko da ih imas, ukljucis uvijek u dva kanala miksera gdje ce panorame na tim kanalima biti ekstremno suprotno podesene ili ukoliko na mikseru imas stereo kanale onda u te kanale a tu panorama mora da ostane u sredini. Ti ne treba da snimas audio signal sa klavijatura, ni u kom slucaju, vec iskljucivo midi signal na Instrument trake Studio One. Dakle o njima dalje ne treba da brines. kao monitoring, posto 22VSL nema dodatne izlaze vec samo dva Main izlaza, moras koristiti isti mikser, pa ces izlaze sa 22VSL ukljuciti takodje u dva kanala miksera gdje ces takodje panorame postaviti ekstremno suprotno. Spojit ces Midi Out klavijature sa MJidi In-om 22VSL. Je li do sada sve jasno ? Uradi tako, pa da nastavimo dalje. Zaboravi na sve ostalo, uradi samo ovo sto sam ti ovdje napisao.

Promijenjeno od tranzit (06.03.2014 u 04:11 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2014, 04:17   #35
elmar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.11.2006
Postovi: 27
Downloads: 538
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
elmar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ok cim dodjem kuci sa posla radim tako pa ti javim. Hvala.
Dodato:
transit uradio sam kako si napisao sta ide dalje??

Promijenjeno od elmar (07.03.2014 u 09:24 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
elmar je offline   Reply With Quote
Star 16.03.2014, 04:01   #36
Alčak
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.03.2014
Mjesto: Chicago
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Gitara
Alčak ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav,

Evo danas sam bas postavio Presonus Studion one. Interseujeme koji VST instrumenti vi koristite sa ovim programom ili inace? Volio bi da uradim neke midi fjalove, pa me zanima VST instrumenti posebno, klavir, bubanj, bass, violina.

Hvala u naprjed.
Alčak je offline   Reply With Quote
Star 16.03.2014, 04:11   #37
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Preopsirno i neprecizno pitanje, na koje mozes da ne dobijes nijedan odgovor ili pak, da dobijes stotinak odgovora u kojima su sasvim razliciti savjeti. Idi na KVR pa pogledaj na miru sta sve postoji od VST instrumenata, a tu ti je i kratki opis, kao i komentar. koji se moze u globalu uzeti kao relevantan. Inace, sam Audio Interface nema nikakve posebne veze sa nekim odredjenim Plugin-ovima.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 16.03.2014, 11:44   #38
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da ne otvaram novu temu, koje su razlike izmedju Studio One 1 i 2? Takodje me interesuju razlike izmedju Studio One Artist 1 i 2, moze li neko ukratko da objasni?
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 16.03.2014, 16:18   #39
Alčak
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.03.2014
Mjesto: Chicago
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Gitara
Alčak ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Preopsirno i neprecizno pitanje, na koje mozes da ne dobijes nijedan odgovor ili pak, da dobijes stotinak odgovora u kojima su sasvim razliciti savjeti. Idi na KVR pa pogledaj na miru sta sve postoji od VST instrumenata, a tu ti je i kratki opis, kao i komentar. koji se moze u globalu uzeti kao relevantan. Inace, sam Audio Interface nema nikakve posebne veze sa nekim odredjenim Plugin-ovima.
tranzit, moram priznat da nemam bas puno iskustva oko VST instruments itd. usvakom slucaju mislim da sam nasao ono sto sam trazio, to jest instrumenti od Native Instruments. NI nudi pakete za klavir, bubanj itd.

Pozdrav
Alčak je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2014, 02:56   #40
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

NI Kontakt je jedini software instrument koji ima status "industrijskog standarda" sto dovoljno govori o njegovim osobinama i mogucnostima. Za svaku je preporuku kao software instrument, kako radi svog kvalteta, tako i zbog ogromnog broja dostupnih Libraryja za njega. Danasnja produkcija je zaista vrlo tesko izvodljiva bez NI Kontakta, a pogotovo ona koja se u najvecem svom dijelu oslanja na software instrumente. To bi i za tebe bio odlican izbor, medjutim kvalitetni instrumenti za Kontakt imaju i adekvatnu cijenu, pa to treba imati na umu. Postoje veliki Libraryji koji pokrivaju veoma siroko polje razlicitih muzickih instrumenata u visokom kvalitetu, a postoje i oni koji su striktno specijalizirani za pojedine instrumente ili rodove instrumenata. Kako sam vec napomenuo, izbor je veliki i sigurno ces naci ono sto ti treba i odgovara medju silnim Contentima za Kontakt. Za Kontakt postoji i pozamasan broj instrumenata koji se bave Drum i Percussion soundima, koji su veoma bitni u muzickoj produkciji i imaju posebnu tezinu ali za ove instrumente postoje i druge platforme, osim Kontakta, koje su vrlo kvalitetne. EZ Toontrack je jedna od firmi koje se bave prevashodno udaraljkama, pa i to mozes pogledati. I na ovom polju, dakle Drum i Percussion sounda, postoji veliki izbor. Bilo bi dobro da se ipak informises malo podrobnije na adresi koju sam ti pomenuo (KVR), a onda, aukoliko imas neko posebno pitanje u vezi sa nekim konkretnim software instrumentom, mozes pitati ovdje i siguran sam da ces dobiti misljenja i savjete kolega. Ovako je to veoma, veoma siroko polje, pa samo nabrojati sve te instrumente bi zauzelo puno prostora i vremena.
Dodato:
@Akordeonista

Studio One 1 se vise ne proizvodi, to je bila samo prva verzija tog DAW-a. Postoje cetiri zvanicne verzije Studio One i to Free, Artist, Producer i Professional. Razlika medju pojedinim verzijama je dosta, pa je najbolje da pogledas tabelu Presonusa o tome: http://www.presonus.com/products/stu...rt-free-go-pro

Promijenjeno od tranzit (17.03.2014 u 03:08 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije