Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Yu-Midi Info > Komentari i Pitanja

Komentari i Pitanja Ovde možete postovati Vaše komentare, sugestije i pitanja vezana za ovu stranicu.

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 03.02.2014, 11:52   #531
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala na lepim recima @acakasper Ne svadjamo se mi, bar ja tako gledam na stvari...
sale_band je offline  
Star 03.02.2014, 12:48   #532
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Šta meni lično smeta na ovom forumu i to mi smeta već skoro 10 godina od kako sam aktivni član a ne neko ko će na brzinu sakupiti dovoljno postova i aktivnosti (zna se dobro i zasto) je to da postavim konkretno pitanje, malo zahtjevnije i malo teže za odgovor ali pitanje koje spada u rang malo teže materije i po običaju dobijem ili jedan ili ni jedan odgovor. Ne govorim za moje zadnje teme nego uopšteno govorim o ozbiljnim temema tehničke prirode, ne moje nego teme mnogih članova koje su bile samo pogledane i kraj... Imam predosjećaj da forum polako ali sigurno prerasta u "dječiji" forum gdje teme tipa "Da li će moje nove patike,teretana,novi džemper itd. uticati na kvalitet svirke" ili "Koja je bolja klavijatura, ko je najbolji klavijaturista,harmonikaš, drombuljaš" i slične teme privući ogromnu pažnju i masu odgovora. Opet da me pogrešno ne shvatite, nisam protiv tih tema ali na žalost kada pogledate svaki dan šta se pojavljuje i o čemu se raspravlja, meni lično postaje smiješno šta se i u kojem broju piše i što je najžalivije to i privlači ogromnu pažnju, diskusije i puno vrijednije postove potiskuje vrlo brzo prema dnu a poslije i u zaborav. Ima toliko dobrih tema u kojima se trebalo raspravljati i koje bi bile strašno poučne i edukativne za mnoge pocetnike ali i one koji su jos malo pa u "muzickoj penziji" ali su te teme zbog glupih stvari potisnute i zaboravljene. Ne kažem da treba zabraniti ove dječijije postove i MOLIM VAS nemoj te me pogrešno shvatiti. Pozdrav!
DinO74 je offline  
Ćlan 3 Vam se zahvalio, DinO74, za koristan post:
Arter (03.02.2014), sale_band (03.02.2014), srdjan motif (03.02.2014)
Star 03.02.2014, 16:30   #533
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja bih ipak voleo da čujem kakvo mišljenje o ovim optužbama ima @vaxter ili neko drugi iz administracije. Voleo bih da znam koje su to moje privilegije i zašto, ako već postoje, mi nisu poznate.

Što više razmišljam o pisanju kolege @nedaband sve više sam ubeđen da je način, nastup i odnos prema određenom broju članova (ajde meni, manje-više) ponižavajući i nerespektabilan.

Smatram da pisanja tipa "da sam ja moderator, forum bi bio čistiji" ili kolege @vingula "očistio bih one koji ne znaju sastaviti rečenicu" ne da ne doprinose zajednici već je, naprotiv, podrivaju!
Svakom bi trebalo biti jasno da postoje ljudi kojima srpski/hrvatski nije maternji i koji se trude da se izraze sto bolje znaju, ovakav nastup ne verujem da ostavlja pozitivan utisak na te članove, a ja bih ga nazvao diskriminacijom.

Takođe postoje i oni koji iz nekih razloga nisu naučili gramatiku ali, isto tako bi trebala postojati ravnopravnost jer nije niko došao na lingvističku sekciju. Možda je u redu skrenuti pažnju na greške ali na način da se niko ne uvredi ili ponizi.

Na kraju, ukoliko moja pisanja zaista nisu pametna i korisna, pa ne moram ni da pišem, nisam pod ugovorom.

Hvala i nadam se odgovoru.



Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline  
Star 03.02.2014, 16:48   #534
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Potpuno sam indiferentam prema ovakvim diskusijama.
Ranije sam se nervirao i na kraju shvatio onu narodnu:"Svijetu se ne može ugoditi" na sopstvenoj koži.
Mojih 10 godina iskustva u vođenju ovog foruma govore da će uvek biti:
  • Starijih kojima smetaju klinci
  • Klinaca koji se mešaju u svaku temu jer su u tim godinama
  • Redovnih koji sebi daju malo više za pravo
  • Neredovnih i novajlija bi da se ogrebu za nešto po svaku cenu
  • Onih koji misle da ih moderatori mrze (kao da nemam dovoljno svoga posla)
  • Onih koji žele da budu moderatori i smatraju da bi bili dobri u tome
  • Onih koji ne žele da budu moderatori, ali smatraju da znaju bolje
  • ...
Poslednjih 10 godina se na svakih x y vode jedne te iste rasprave i postoje jedni te isti problemi.
Samo se promeni postava, jer kako vreme ide menjaju se i redovni posetioci foruma.
To je normalno.
Ljudi imaju svoje probleme i nemaju vremena za forume.
Stariji i ozbiljniji naročito.
Umesto njih se pojavljuju klinci koji nerviraju ono starijih što je preostalo.
Kasnije ti klinci polako postaju stariji pa sve u krug.
Sećate li se Della, skoricnika, harepa50, EmirTotica i ostalih od pre nekoliko godina?
Glavni predmeti za zanimaciju starijih i mirođije u svakoj čorbi, pa i u onoj za koju zaista ne ide mirođija.
Nervirali su i oni tadašnje "redovne".
Sada polako oni postaju ti koji pomažu drugima i postaju vrhunski muzičari.
Cikličnost ljudske prirode.
Takvo je stanje i ovde, te me zato ova tema više zaista ne dotiče.
Ostavljam je otvorenu za raspravu jer ljudi treba da reše probleme među sobom, kako bi funkcionisali zajedno.
Najlakše mi je da postove, kao i većinu onih koji potpuno skreću sa teme, pobrišem i tako zatvorim raspravu.
Tačnije, slobodno bih mogao i celu ovu temu da uklonim jer većina žalbi su na nemogućost downloada i slično.
Eto, to je moje mišljenje.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Vaxter, za koristan post:
acakasper (03.02.2014), harepa50 (05.02.2014)
Star 03.02.2014, 16:52   #535
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Diplomatski, nema šta... Hvala!

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline  
Star 03.02.2014, 16:57   #536
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pravo zboriš ...
romario je offline  
Star 03.02.2014, 17:27   #537
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Sale_band

Citat:
Takođe postoje i oni koji iz nekih razloga nisu naučili gramatiku ali, isto tako bi trebala postojati ravnopravnost jer nije niko došao na lingvističku sekciju. Možda je u redu skrenuti pažnju na greške ali na način da se niko ne uvredi ili ponizi.
Druze nisi ni ti bas konzistentan u ono sto pises. Sa ovome si me potsetio na temu od pre godinu dve o gramatici na foruma. Mozes je i sam naci. Tada ti smetalo to sto neki ne znaju gramatiku srpskog jezika a sad govoris suprotno.
Da me ne razumes pogresno ja ne stajem na niciju stranu. Nisam bas ni imao namere da se ukljucim u temu. Smatram da dzaba neke stvare raspravljate.
Sa obzirom da sam i ja ucestvovao ranije neki period u uredjivanje foruma znam na kakve sve probleme moze se naici.... Vaxter je veoma realno opsiao situaciju. I tu administracija nema sta da pomogne a da svi budu zadovoljni.
Bolje i da ne pricam vise, jer ovakve teme vode ka svadju a ja to ne zelim. Vec sam imao nedavno iskustvno koje necu da se ponovi, jer to lose doprinosi foruma.

Pozdrav
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline  
Star 03.02.2014, 17:56   #538
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znam na šta misliš, sad sam pregledao temu i ne vidim ništa loše u njoj, čak bi bilo dobro da se povremeno provuče poneka replika, mnogima bi bilo od koristi.

Mislim da nije isto ako neko nekome ukaže na gramatičke greške i ako bi neko nekoga zbog tih grešaka izbacio sa foruma. Slažeš li se?

Ja živim 15 godina u stranoj zemlji i još uvek me ponekad dobronamerni ljudi isprave kad grešim i ja sam im zahvalan jer ću naučiti i izbeći tu grešku u budućnosti.
Oni licemerni ne kažu ništa, ali se podsmevaju iza leđa, e tu je razlika, moj Ace...

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline  
Star 03.02.2014, 18:03   #539
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slazem se sa tobom oko gorenavedenog mada niko do sada nije bio banovan zbog gramatike. Poentirao sam samo na tome da nekome licno smeta netacna gramatika nekome ne. Neko nije ni voljan da uci gramatiku i ne dolazi na forum zbog toga. U ostalom nije ni toliko bitno da raspravljamo sad i to pitanje, dzaba sirimo temu. 300 ljudi, 300 cudi, to govori dovoljno, nemozemo se svi sloziti, samo treba toleranciju.
Mislim da i Nesa je o tome govorio, samo vas dvoje iznosite svoje stavove na razlicite frekvencije pa nemozete se suglasiti. Kako da je, to je medju vama ....
Toliko od mene
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline  
Star 03.02.2014, 18:11   #540
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hehe, zar nije ovo baš isto što sam i ja rekao???
A sto se tiče Neše, zaista nemam ništa protiv njega ali ovo što sam rekao važi isto za bilo koga ko se tako postavlja

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Ace Pokaži Post
Slazem se sa tobom oko gorenavedenog mada niko do sada nije bio banovan zbog gramatike...
Zato jer neki nemaju tu ban(alnu) moć...


Sent from my HTC One XL using Tapatalk

Promijenjeno od sale_band (03.02.2014 u 18:13 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
sale_band je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije