Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.06.2017, 20:03   #41
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pa da je bilo ovakvih stvari ostao bih na yamahi

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Dodato:
nemoj ironiju ubacivati bzv meni je jasno da ste vi taj sistem prihvatili sto ne znaci da ne fali gomila stvari u u os-u koje konkurentne firme imaju odavno,to je cinjenicno stanje i kad se radi o ovoj temi ovo nije odstupanje o iste,kad se prica o tome sta treba ubaciti,treba ubaciti ono ato korg ima na slican nacin jer se pokazao prakticno i drum edit,user scale,songbook,preseti za vokoder,search,touch....

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!

Promijenjeno od mimiki (24.06.2017 u 20:08 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2017, 20:28   #42
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Trenutno koristim na Tyros-5 ili A3000 otprilike 600 REGISTAR BANK-i.

Svaka Banka =pjemsa.

Svaku sam licno isprogramirao I svaku znam tacno gdje se nalazi.Nikad me nisu cekali da predjem iz pjesme u pjesmu.

Imao sam Korgove: PA900,PA800 I PA50, I veoma dobro baratam sa njima.Koristio Song Book I perfomenance,,koje sam licno isprogramirao.

Bez uzdizanja ili ponizavanja: Registration memory BANK na Yamahi je za sada po meni nesto sto jos nema ni jedna klavijatura (Mozda Roland E-A7 nisam probao ali sam citao u manual)I u mom slucaju nista brze I tacnije za baratanje I saltanje pjesama.

Korg ima nekih drugih prednosti na osnovu Yamahe I tu se slazem.,Ali da bi se poredio "Song Book" I Registracije na Yamahi mora se znati koristiti maximalno I jedne I druge I baratati sa njima znalacki maksimalno.

Search opciju nisam koristio nikad niti na Korgu niti na Yamahi.


Amin.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od mimiki Pokaži Post
ko je koristio prednosti o kojima pricamo zna o cemu se radi,necu da pricam u prazno

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Dodato:
necu da se raspravljam,evo samo cu pokazati na sta mislim i da pokazem da nije nista komplikovano i da samo olaksava rad,da je na efikasnosti,naravno u kombinaciji sa songbook i search pesama koje imam priprmljene sa sve namenskim bojama koristim i user ritmove na koje ulazim na jedan dodir koje naravno da znam gde mi stoje kao i sve performance koje su slozene za pesme koje nema u songbooku,dodir na neku od pesama mi vuce sve 4 stsa ,ritam,tempo sa svim ostalim podesavanjima ritma,vokoder,tekst daje dosta luksuza za opustanje moga na ispasu .Pada mi telefon konstantno na snimku pa ga pridrzavam levom rukom,stavio sam pesme random na listu

https://www.youtube.com/watch?v=OO44...ature=youtu.be
Ovo kolega sto si ti naveo ,,upravo rade Registrations memory BANK na Yamahi.Ovako nesto slicno na videu Ja radim na Live nastupima,,cak je I preglednost slicna.Mada je razlika sto ja ne koristim STS na Yamahi (Naravno koristio STS na Korgu jer nema bolje),jer BANKa ti daje 8 mogucnosti na osnovu 4 .

Promijenjeno od tyros2 (24.06.2017 u 20:43 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2017, 20:51   #43
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Daje ti 8 ako se te pesme uklapaju sa bojama,ali s obzirom da preko 4 ne moze da ti treba i da ne moras da palis freeze i ne moras da saltas stranice da trazis pesmu? Sta ima korisno za live sto ima registracija a nema song?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Dodato:
I npr listu kad hocu da napravim bukvalno pred svirku kad snimim ekipu i procenim sta bi islo ppslazem pedesetak pesama za cas da mi idu po redu samo selektujem za cas

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!

Promijenjeno od mimiki (24.06.2017 u 20:55 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2017, 21:01   #44
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Upravo sam gore I rekao da sam sve registracije sredio saam I naravno da ce se svaka uklapati sa bojama.

Takodje ,,nazalost I ja sam jedan od onih koji koriste transpozu,,Vucem ponekad odjednom Bas I ritam gitaru sa MIDI fajla a Bubanj ,string I sve ostalo sa ritma(sto KORG naravno moze da sanja).
Ponekad odjednom MP3 I MIDI djelove I ritam djelove ,....

Bez ljutnje,ja vidim da si ti puno vise proveo vremena sa Korgom,i neka si,,da si ziv I zdrav.

Poznavajuci dobro obadva proizvodjaca mogao bih da pricam podugo koje su prednosti na Yamahinoj strani,,ali isto tako I na Korgovoj,,stoga ponavljam opet:

POTREBNO JE ZNATI KLAVIJATURE duboko u srz da bi se pisalo o prednostima I Manama,koja je bolja i ciji je veci.

Zelim vam svima puno zdravlja I KORGadzijama I Yamahovcima I onima ostalima

Pozdrav
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2017, 21:06   #45
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To jeste kome sta odgovara,meni nikad nece odgovarati da pamtim 500 registracija i da ih trazim

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2017, 21:20   #46
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Uz duzno postovanje tu sam te cekao:

"Kome sta odgovara"

Tu se slazem sa tobom 100%

ALI NEMOZEMO govoriti da jedna klavijatura ima prednosti na osnovu druge a da ih nismo obadvije savladali podjednako.

Pricamo o brzini,saltanja,pronalazenja pjesama a jasam I naveo da nikad me nisu cekali da predjem iz pjesme u pjesmu.Ali ja sam savladao svih 600 BANK-I I tu je prica zavrsena.

U ovom slucaju ti se koristis nekim drugim metodama I to je sasvim u redu ,, Ali vjeruj mi,,da si se samo malo vise potrudio oko Yamahe video bi kakvo je to cudo u pozitivnom smislu.

Vjeruj ,gledajuci onaj "Serach video" dok neko ukuca onu pjesmu od Stoje,,Ja pronaso pjesmu na Yamahi pa otisao iz nje u drugu jer narod htjeo da igra a Prva bila spora..

Pozdrav!

Promijenjeno od tyros2 (24.06.2017 u 21:21 sati)
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2017, 22:12   #47
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@tyros2 ,da smo blize bircuzu platio bih pice🍺👍. Ja sam starija generacija muzicara i imam svoj nacin rada kao i svatko bez obzira dali je mladji ili stariji.Ne osporavam niciji pristup i nacin rada.Pokusavam da izvucem iz synta da zvuci kao live band,i sa mojim nacinom rada mogu svirati satima bez prestanka( ako ima para naravno).U 6-7 banki registracija imam samo soundove i one nemaju nikakve veze sa ritmovima.Na ritmovima ( 70-tak) imam sredjenje ots-ove koji odgovaraju za izabrani ritam.Druge kolege rade drugacije, jedna registracija-jedna pjesma,ili registracija- drugi ritam u kojemu su sredjeni ots-ovi i R1-R-3 kod Tyros modela.Nema pravila ,zakona niti sto je bolje ili gore tako da se tema moze nastaviti u nedogled.Tako da je ipak najveci faktor-MUZICAR,njegov talenat,znanje,repertoar itd itd.U svojih 40-tak godina sviranja imao sam prilike svirati ili cuti razne muzicare i cesto se imao prilike uvjeriti da skupi synt neznaci nista ako iza njega stoji tele,a isto tako jeftini stari synt zvuci super ako iza njega stoji majstor.
Na kraju neka smo mi svi skupa zivi,zdravi i zadovoljni sa svojim strojevima.🍺

Promijenjeno od ffb (24.06.2017 u 22:14 sati)
ffb je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2017, 22:35   #48
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

oko ffb onda zatvarajte temu onda sto uopste i razgovaramo o opcijama na klavijaturi

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Dodato:
to sto pricas da gledas da zvucis live to je normalno svi tome teze o tome ne treba diskutovati,pa80 je radio posao to sve stoji,vremenom se ljudi razmaze raznim dodatnim opcijama,a ono o cemu ja sve vreme pricam je bolja kontrola u live,ja ne kazem da je ti nemas na yamahi,jednostavno ove neke opcije olaksavaju posao i povevavaju brzinu i raznovrsnost svirke...

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Dodato:
uvek mogu da odradim posao bez icega par dezurnih ritmova i boja i udri

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Dodato:
jos nesto samo sto je kasper pricao da je komplikovano kucati dva tri slova,mozes svakoj pesmi dodeliti broj i numericki birati pesmu,kao sto si morao da pamtis boje na Tr-u na kom su broj,ti ako znas broj pesme ona je tu za pola sekunde
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!

Promijenjeno od mimiki (24.06.2017 u 22:55 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2017, 23:05   #49
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema potrebe zatvarati temu ali takodjer nema potrebe neki model deklasirati zato sto ga nismo dovoljno proucili i upoznali sve mogucnosti.Druga stvar je sto nitko neslusa nase zelje bez obzira sto mi ovdje pisali.Mi smo sitna riba za sve proizvodjace klavijatura.Sistem uzmi ili ostavi.Kao sto vecina Njemackih OMB zvuci na Tyrosima jednako zato sto koriste midi fajlove od istog proizvodjaca tako i vecina muzicara iz ex-Yu zvuci isto na Korgovim aranzerima sluzeci se namjenskim ritmovima koji se godinama prepakuju iz modela u model.Gdje je tu onda napredak u muzici?Ni jedan bubnjar nesvira 60 rumbi,60 sa-sa i svih mogucih narodnjackih ili zabavnjackih ritmova.U mom slucaju se ne radi o " dezurnim" ritmovima i soundovima,vec o ritmovima u kojima radi svaka varijacija,break ...Moju zelju sam vec napisao na pocetku teme ali nista od te puste zelje.

Promijenjeno od ffb (24.06.2017 u 23:08 sati)
ffb je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2017, 23:11   #50
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja ne znam sta mi je nejasno oko sistema yamahinog i registracija...mozda mislite da nisam upoznao yamih sistem....

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije