Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.06.2017, 23:23   #51
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od ffb Pokaži Post
@tyros2 ,da smo blize bircuzu platio bih pice����.
Nikad nije kasno,,takve namjere su uvjek dobro dosle.

Hvala!

Da kazem jos da je kod mene u igri svega 20-ak ritmova.

Namjenske uopste ne koristim(na KORG-u ih koristio sijaset)nego jednostavno koristim dar od Yamahe u mnogo navrata a to je da SONG I STYLE mogu zajedno svirati.
Tako da u mnogim slucajevima koristim Bas I Ritam gitare sa Fajla dok Drum sekciju,tarabuke I ostalo vucem sa Style.Desnom naravno soliram.
Registar BANK mi sluze za TRanspozu gdje treba, tercu,text,multipad,
ON -OF kanale sto nazalost nisam mogao imati na KORGu.

Promijenjeno od tyros2 (24.06.2017 u 23:24 sati)
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2017, 23:25   #52
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@mimiki,nisamnapisao da ti nisi upoznao Yamahin sistem vec onako opcenito- nikom posebno upuceno.Pokusavam biti realan ali na kraju krajeva svako kupi ono sto hoce.

Promijenjeno od ffb (24.06.2017 u 23:28 sati)
ffb je offline   Reply With Quote
Star 25.06.2017, 04:31   #53
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A sto se tice live zvuka tu nema sta da se prica korg zvuci zivlje,tako da mora da znate prvo svi vi sta zelite i da usaglasite sa tim sto pricate,fabricki ritmovi yamahe su vrh i produkcija vrh ali reci te mi je li to zvuci live? I naravno mogu posluziti za gomilu zabavnjaka a za ostatak repertoara za nase trziste moras da se otrlis da pruzis otpor konkurenciji..ja nikad npr nisam slusao kaspera ali pretpostsvljam da covek svira strance i zabavnjake i on sa korgom tu nema sta da trazi

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 25.06.2017, 08:13   #54
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bez usporedjivanja Yamahe i Korg koji je bolji ili gori to neka svatko sam odluci.Spominjes konkurenciju?Nisi dobro procitao moj post u kojemu sam napisao da Njemacki muzicari zvuce skoro svi isto zbog istih midi fajlova.Takodjer veliki broj muzicara sa nasih prostora koji koriste Korgove modele zvuce isto.Furaju namjenske ritmove u kojima su eventualno promjenuti soundovi i to je mozda jedina razlika u 5 dkg.Takodjer na intro se stavljaju npr. intro 1 - uvod pjesme,intro 2- strofa,intro 3-refren. Da ne zaboravim spomenuti cuvene i poznate Korg setove kojih ima na tone. To je realnost i moje misljenje bez namjere da bilo koga uvrijedim.Normalno da ima i muzicara koji koriste synt na drugi nacin.
Dakle ja bih volio ( zelio) da nova Yamaha ima mnogo audio ritmova koji zvuce super dobro LIVE i da uspijem pronaci dovoljan broj koji bi meni odgovarali.
Zatim bih volio da u sto brzem vremenu sredim synt za moju upotrebu bez vecernje skole haha
Ima tu jos nekih " sitnica" ali po starom obicaju strpljen-spasen.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 25.06.2017, 13:42   #55
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Znaci opet nisi u pravu slusaj sebe nema sta da je korgvovcima dosta manje vise par setova osnova i to je ok,a yamahovci svi koriste istu fabriku do jednog i svi zvuce preslikano i totalno isto

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Dodato:
Moguce da neko radi to sa intro 1 2 3,ali eto ja poznajem dosta ljudi u okolini i niko ne radi to

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!

Promijenjeno od mimiki (25.06.2017 u 13:43 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 25.06.2017, 14:14   #56
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Admire,kako misliš song i style zajedno,to nisam nikad probao.

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 25.06.2017, 14:23   #57
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovako nekako :-)
http://youtu.be/leQtgQ3-gT8


Sent from my iPad using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
romario (25.06.2017)
Star 25.06.2017, 14:35   #58
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od mimiki Pokaži Post
A sto se tice live zvuka tu nema sta da se prica korg zvuci zivlje,tako da mora da znate prvo svi vi sta zelite i da usaglasite sa tim sto pricate,fabricki ritmovi yamahe su vrh i produkcija vrh ali reci te mi je li to zvuci live? I naravno mogu posluziti za gomilu zabavnjaka a za ostatak repertoara za nase trziste moras da se otrlis da pruzis otpor konkurenciji..ja nikad npr nisam slusao kaspera ali pretpostsvljam da covek svira strance i zabavnjake i on sa korgom tu nema sta da trazi

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
I opet vidim da nisi Yamahu prokuzio do kraja I da nisi imao neki material u njoj,,To Jest da nisi od onih koji pakuju svoje setove.
Moje stvari koje imam u Tyros5 pakujem jos od PSR-9000,pa preko Tyros2 I Tyros3 I u T5.

18 godina rada I pakovanja I dodavanja,,I sve stane u T5 taa silna GB-jtaza (sto KORG naravno moze samo da sanja)

Ja sviram "tipicno" NARODNU-FOLK I IZVORNU muziku sa samo paar zabavnjaka u toku veceri.

Takodje 90% stvari koje koristim na bilo koji nacin su samplovi a ne INTERNO.

Zato vjeruj jarane,,bez uvrede,,slatko me nasmijavas ovih dana.... I hvala ti na tome.

pozdrav
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od romario Pokaži Post
Admire,kako misliš song i style zajedno,to nisam nikad probao.

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk
Evo kolega Casper je postavio video za objesnjenje.I to je naravno jedan od nacina.

Licno ja kontrolisem sve preko registracija,,

Recimo naprimjer pjesma "Tri Ruze" od Halida Beslica,,preko ON-OFF dugmica ja koristim Bas liniju I Ritam gitaru(obadvoje samplovano) a Bubanj traku I strings vucem sa Ritma.

Nema tog ritma koji ce da odradi tako zivo bas liniju I ritam gitaru,,I sva ta slika je nevjerovatna dobra.

Sila bozija

Ako hocu da mi svira samo style ja preko registracije iskljucim kanale na fajlu I jednostavno nastavim da sviram.
Takodje MIDI fajl na Yamahi ima 4 dugmica za Ponavljanje odredjenih dionica na fajlu pa recimo na tim djelovima ja too koristim za improvizacije,,jednostavno vracam midi za te taktove a improvizaciju sviram sa Style kompletno.

pozdrav

Promijenjeno od tyros2 (25.06.2017 u 14:49 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 25.06.2017, 15:16   #59
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Te dugmice nisam skuzio...tu se može napraviti 4 loop-a iz midija ?

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 25.06.2017, 15:51   #60
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, na videu je prikazano samo osnovni prikaz kako istovremeno može svirati song i style. Ali kominacije su nebrojene i ovise o razini kreativnosti i potrebama muzičara. Pravilo je ovakvo, kada se pokrene style, automatski se gase trake na songu od 9 do 16, ostale sviraju. Kao što je rekao @tyros2, cjelokupan status aktivnih traka u songu i stylu se pamti u registracijama i svatko po potrebi kombinira ono što mu treba.
Ako bismo se vratili na registracija kao alat, i na sve njihove mogućnosti, onda će svaka od njih pamtiti sve ostale statuse multipada, vocalista, pedala, outa ... Kada se pristupa radu kao što je slučaj kod @tyros2, jedna BANKA jedna pjesma, otvaraju se mnoge prednosti. Moram priznati da sam i sam bio začuđen kada je rekao da svira na taj način, mislim da je to pisao na jednoj od mnogobrojnih tema. Tek poslije, razmišljajući o tome sam vidio da ovakav pristup ima par prednosti. Prva je ta što se BANKA može pozivati i numerički. Osim toga, odmah je vidljivo o kojoj se pjesmi radi i ne moramo ulaziti u EDIT pregled da bismo vidjeli unutarnji sadržaj banke. Osam registracija unutar banke osigurava dovoljno mjesta da po vlastitoj logici posložimo sve što nam je potrebno za jednu pjesmu.

Komuniciram u živo s mnogim sviračima, i onima koji sviraju na Korgu, Ketronu, Rolandu, Yamahi. Pravilo je da nema pravila u pristupu aranžeru i radu s njim. Moj je zaključak da ljudi koriste samo ono što im je potrebno i na način na koji su navikli raditi u samom početku (ili na nekoj drugoj klavijauri). Nikada ne koriste sve dostupne mogućnosti, a u mnogim slučajevima ih niti ne poznaju. Iako poznam svaki detalj Yamahe, uopće ne koristim Music finder iako bi neka njegova svojstva bila korisna. Jednostavno mi je (za sada) dovoljno ono što trenutno koristim.
A koristim uglavnom dva pristupa.
Prvi je taj da jednim klikom (pomoću opcije FILE ACESS) pristupam nekom od univerzalnih ritmova i automatski imam 4 OTS-a (u svakom po 3 sounda sa svim postavkama) što mi je sasvim dovoljno za brzopotezno sviranje bilo koje pjesme kojoj znam tekst. Aktivacijom svakog OTS se automatski pokreće i multipad s kojim po potrebi mogu popuniti aranžman.
Drugi je pristup takav da unutar registracije imam pripremljeno sve za neku pjesmu od ritma, brzine, vocalista, texta, sounda ... Ponekad mi je za pjesmu dovoljna samo jedna registracija, a nekada i više njih.
Kombinacijom ova dva pristupa imam sve pod kontrolom al pod jednim uvjetom, moram znati gdje se što nalazi. Držim da svatko onaj tko je sam slagao repertoar i ko želi biti suveren na bini nema vremena buljiti u ekran upisivajući 5-6 slova da bi eventualno pronašao pjesmu koju želi svirati. Osim u slučaju ako traži jedan od milion midija za kojeg niti sam ne zna kako se zove i da li uopće postoji u hardu klaviajture.

I da, bez obzira što nije direktno vezano uz naslov teme, sve napisano ima smisla ali sve do onog trenutka dok se ne isključuju druga mišljenja i dok im se ne govori da pišu gluposti.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije