Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.06.2017, 16:30   #61
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Kombinacijom ova dva pristupa imam sve pod kontrolom al pod jednim uvjetom, moram znati gdje se što nalazi. Držim da svatko onaj tko je sam slagao repertoar i ko želi biti suveren na bini nema vremena buljiti ............

Tako je kolega Casperu

MORA se znati gdje se sta nalazi.

Uzmimo u obzir da jos uvjek ne sviraju svi aranzere nego da jos uvjek ima onih koji sviraju u orkestrima.
Sta cemo reci za njih,za nekog harmonikasa u orkestru,,bubnjara...ETC.ONI nemaju "Search" opciju nego jedan,dva,tri... iii ..opleti.

Kao sto uvjek kazem postujem svaciji nacin pristupa sviranja,,ali meni dok me iole pamcenje sluzi nece trebati NIKAD ama bas NIKAD "Search" funkcija na aranzeru.
Meni kad gost trazi neku pjesmu ja mu odmah kimnem glavom:MOZE ili NEMOZE to jest,poznajem li pjesmu ili ne a nikako imam li je u klavijaturi ili ne.

Pozdrav
tyros2 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tyros2 za ovaj koristan post:
romario (25.06.2017)
Star 25.06.2017, 17:43   #62
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Casper song i korgu pamti status svih traka kako su u tom momentu podesene ne moras kopirati style kao nov da bi upamtio novo podesavanje

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Dodato:
Izvinjavam ti se sto sam rekao da si napisao glupost samo sam se iznervirao jer search stvarno radi posao jako efikasno,ne koristi se uvek to je opcija koja je jako korisna,nisam pristrasan jer sam presao prvi na yamahu bio jer mi se svidela i mislim da bi bio super aranzer da dodaju stvari koje korg ima,sto se tice music findera neupotrebljiv je jer ots vuce efekte registracije i ostala podesavanja i sto ots change opcija ostake upaljena posle svakog ulaska u music finder aprednost music findera je 2 search-a ali dzabe kad ima ovih nedostataka navedenih

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Dodato:
Ti ako numericki pozivas pesmu iz songbooka to je neverovatna brzina onda pozivom jednog brpja direkt sve dpbijas

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Dodato:
Evo vam primer s foruma moj prijatelj dobbar Dmacak koji je na yamahi isto dugo i voli taj sound i kraj ali koji upoznao i korga dosta tj skroz imao je pa3 dugo uz tyros2 kog je prodao jer se nije navikao na sound ni on ni kolege,ali i on i opet razmislja da se opet vrati na korga zbog raznih prednosti u koriscenju,nek sam kaze Macak izvini sto sam te prozvao

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!

Promijenjeno od mimiki (25.06.2017 u 18:04 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 25.06.2017, 19:26   #63
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od romario
Te dugmice nisam skuzio...tu se može napraviti 4 loop-a iz midija ?


Svaki song može imati 4 pozicije od kuda se taktovi mogu ponavljati u loopu. Predhodno ih moraš kreirati i spremiti zajedno s pjesmom, a nakon toga ih tijekom reprodukcije aktiviraš ili ne. Ako si dovoljno vičan, ovakve loopove možeš odrađivati i u real time.

@mimiki
1. Nisi shvatio poantu, a to je da song i style kod yamahe mogu svirati istovremeno. Tim više, uz njih možeš puštati multipad i audio player i sve to međusobno mixati u realnom vremenu. Pitanje je koliko to ima sve ima upotrebnu vrijednost ali u nekim slučajevima se itekako isplati kombinirati ove opcije.
2. Music finder je mogućnost sama za sebe i to što nije dobro vezana uz OTS ne umanjuje njezinu upotrebnu vrijednost. Treba ju bolje upoznati i može itekako poslužiti, pogotovo kada postoji par tisuća pjesama složenim po stylovima, žanru, tempu, mjeri ... Pored toga, itekako je korisna svim "midi player sviračima" jer isto tako može kategorizirati i pretraživati pohranjene midije u klavijaturi. Siguran sam da mnogi svirači Yamahe nemaju pojima da se ovo može. Al tko im je kriv, neka kupe Korga, tamo ima search opcija.
3. I na Tyrosu možeš numerički birati banke registracija.
4. Promjena brenda (Yamaha - Korg) je stvar svakog pojedinca. Na forumu ima i surotnih primjera od onog kojeg spominješ i takvi slučajevi ne znače automatski da je neki brend bolji. To govori više o osobnim potrebama, načinu svirke i želji da li se želi uložiti vrijeme u shvaćanju drugačije logike novog instrumenta.
casper je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2017, 01:22   #64
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vrtimo se u krug,opet kazem ja sam predlozio to da se u yamahu ubaci par korgovih fora radi kompletnijeg rukovanja,ovde opet stavljate ispred funkcije yamahe koje i nisu prakticne toliko za koriscenje sto ne znaci da ne mogu biti mocne za poznavaoce i ljude koji imaju snage i volje i vremena da usklade sve to i da zvuce kao studio neki i to stavljate ispred nekih prostih stvari koje su neophodnije za prostiji rad i isto u korgu imas multipad koji mozes koristiti ovako ili onako ali sustina je da se uvede u yamahu princpip songbook-a sa sts-ovima i uopste da ots pamti sva podesavanja i da se uvede pretraga svega i da se uvede promena oktave svakog instrumenta na jedan klik u ritmu i da opcija sync ostaje upaljena i drum edit kao na korgu i user scale ...jel hocete da kazete da je sve ovo visak i da nije potrebno ili bi novog tyrosa gurnulo u vrh? Ili da izadje jos jedam tyros 4 ili tyros 5 ? Sta se ocekuje od ove tema? Sta treba ocekivati? Sta treba dodati? Treba izgleda izbeci sve sto ima korg ne bi li se ljudi koji sviraku yamahu uvredili jer yamaha vec ima bolji sistem?

Evo prvo sto bih ja uveo na korga sa yamahe na korga koja je mene odusevila na T4,a to je da kad udjem u ritmu u bubanj uzivo slusam bubanj koji svira i menjam npr dobos i cujem odmah kako to meni radi u ritmu a ne ko na korgu udjem u sound pa promenim elemente pa sacuvam pa se vratim u style play pa onda pustam ritam i slusam sto je mnogo losiji nacin nego yamahe

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Dodato:
I recite jel ne bi voleli touch screen ? Sad u doba smart telefona gde su svi uverzirani i svi mnogo brzo rade na istim i nalaze u sekundi sve na mnogo manjim ekranima?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!

Promijenjeno od mimiki (26.06.2017 u 01:24 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2017, 01:49   #65
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od mimiki Pokaži Post
opet kazem ja sam predlozio to da se u yamahu ali sustina je da se uvede u yamahu princpip songbook-a sa sts-ovima i uopste da ots pamti sva podesavanja i da se
Evo vidim da si pomenuo ovo paar puta u nekoliko postova pa da ti kazem da to vec ima u Yamahi,,samo malo na drugaciji nacin.

U song booku na Korgu moras napraviti sve STS-ove I onda sejvas Song book.
Kod Yamahe napravis OTS-ve I sejvas Ritam I onda ga sejvas u Registar Memory.
I tako svaki ritam posebno jer Yamaha poznato je da vuce direktno sa HD ritmove od pamtivjeka I za takve ima mjesta do beskonacnosti.
Kao takve pozivas ih preko Registracija pod odredjenim imenom,bas kao I sto pozivas odredjeni naziv u song Booku.
POTPUNO ISTO.
Dobro prokontaj ovo sto sam napisao posto si imao Tyros4 I bice ti jasno da Pozivom Neke Pjesme u Song Booku na KORGUu sve tako isto u konacnici pozivas preko registracije na Yamahi.
Ali sve ovo je nepotrebno posto je TS skracena verzija I ima samo 4 mjesta za SOLO dok je Stvar koja vec ima u Yamahi :REGISTRATIONS BANK bolja I ona ima 8 mjesta I plus ona 4 OTS-a to je dvanaest.
Kazi mi zasto bi ja spao na samo 4 TS-a od 12 mogucih 12 pri svakom pozivu pjesme.
Znaci to bi bila DEGRADACIJA.

OVIM nebi zelio da se raspravljam ni u kom slucaju,APSULUTNO NE,,,, ali zelim samo da I drugi ljudi vide u cemu je rijec.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od mimiki Pokaži Post
opet kazem ja sam predlozio to da se u yamahu ubaci par korgovih fora radi kompletnijeg rukovanja,


I recite jel ne bi voleli touch screen ? Sad u doba smart telefona gde su svi uverzirani i svi mnogo brzo rade na istim i nalaze u sekundi sve na mnogo manjim ekranima?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Ja licno nemam nista protiv da se sve to sto si naveo ubaci u novu YAMAHU ali niposto da se nedira ono sto je vec u njoj.

Recimo promjena octave na elementima u style editoru na KORGU je po meni odlicna stvar I dobro rjesenje.
Touch screem je OK takodje I tu se slazem sa tobom,,neka ga.

PORTAMENTO na korgu je odlican I to treba uvesti u novi GENOS ili kako ce se vec zvati,,jer vec su ga uveli uPSR-A3000 I on radi savrseno.

Ja sam licno za: DA se ovakve stvari uvedu u novi aranzer.......

Promijenjeno od tyros2 (26.06.2017 u 01:55 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2017, 01:59   #66
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Brate sve je meni to jasno i opet kazem isto po stoti put znam kako funkcionise to u yamahi i sta ne valja opet ponavljam..sacuvam registraciju sa ritmom i 4 ots-a i sva 4 ots-a mi vuku efekte te jedne registracije,a ja na sts 1 stavim dve oktave distorziju sa efektima za distorziju a druga dva uppera mi sviraju fresh air sa svojim efektima na druge dve oktave,pa sts2 terca sa totalno nepovazanim podesavanjem boje i jacine i svega...4 ots-a da zavise od jedne registracije e to ne vrsi posao to je sustina

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Dodato:
Ali vrsi degradaciju meni to ne smeta, ali mi reci iskreno da li ti je potrebno u nekoj pesmi vise od sts-a totalno nezavisna od bilo cega?ja da bi koristio 4 stsa moram imati registraciju koja savrseno odgovara sve 4 boje na tim ots i moram upaliti freeze da bi menjao boje po registracijama i ako cemo tako kako ti pricas,ja cu na korgu pustiti song i imati 4 stsa i umesto dugmeta freeze pysticu banku performance npr e.piano gde imam osam performance i imacu isto 12 boja sa sve tercama kojih nema na yamahi i po zavrsetku oesme necu morati da iskljuvim freeze?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Dodato:
I pritom ce svih 12 performance raditi nezavisno od svega

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!

Promijenjeno od mimiki (26.06.2017 u 02:06 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2017, 02:21   #67
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od mimiki Pokaži Post
Brate sve je meni to jasno i opet kazem isto po stoti put znam kako funkcionise to u yamahi i sta ne valja opet ponavljam..sacuvam registraciju sa ritmom i 4 ots-a i sva 4 ots-a mi vuku efekte te jedne registracije,a ja na sts 1 stavim dve oktave distorziju sa efektima za distorziju a druga dva uppera mi sviraju fresh air sa svojim efektima na druge dve oktave,pa sts2 terca sa totalno nepovazanim podesavanjem boje i jacine i svega...4 ots-a da zavise od jedne registracije e to ne vrsi posao to je sustina

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Dodato:
Ti jarane debelo negdje grijesis.OTS ne zavisi od registracije.Onakve kakve si ih sejvao u taj ritam,,takve ce I da budu.
Kad pozoves ritam putem registracija mozes sa njim da sviras samo sa OTS-ovima I bice onakvi bas kakve si ih postavio za taj ritam.
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2017, 02:27   #68
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nece da povuce efekat na upperima koji je upaljen na registraciji ?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Dodato:
Ako je tako kako ti pricas onda mi je tyros bio neispravan

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Dodato:
Npr sustain mi radi na klaviru na ots1 i hoces da kazes da ce se sustain nor ugasiti na ots 2 na stringsu?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!

Promijenjeno od mimiki (26.06.2017 u 02:30 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2017, 02:44   #69
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Neznam ti na to odgovoriti jer ne koristim sustain.

Ne koristim ni OTS nikad ama bas nikad ali vidim da na internim ritmovima one funkcionisu bas onako kako su sejvane.

U svakom slucaju samo ti uzivaj u onome sto ti je dobro I sto mislis da tebi radi odlicno.

Meni su Registrations BANK nesto sto je TOP,,sto me do sada mam bas nikad nije izdalo.

Eto bas zbog tebe zelim da Yamaha napravi u sledecoj klavijaturi sve sto mislis da je za tebe nedostatak.

Samo nek nedira ovo sto ima vec u njoj I sto je po meni odlicno.


Budi mi pozdravljen.
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2017, 02:50   #70
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vidis da ti nisi ipak upoznao ots a svi navrzli na mene

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Dodato:
Jer da 4 otsa vuku efekte sa jedne registracije i kolicinu efekta i ostala podesavanja je totalno besmisleno i usaglasavsnje sa tim sistemo je sporo i bolno

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!

Promijenjeno od mimiki (26.06.2017 u 02:52 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mimiki je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije