Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.06.2017, 03:36   #71
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam obracao paznju na Tyros3 I nize klavijature dok sam imao jer nisam OTS ni koristio ali evo sad sam probao na Tyros5 I mogu ti reci da se Efekti ne ostaju sa registracije nego se mjenjaju onako kako ih sejvas na OTS.

Kod OTS ce vuci samo jedan DSP po boji ali ako zelis da ti vise efekata svira na jednoj boji u OTS I da ih svaki puta povuce kod pozivanja OTS-a onda ces prilikom pravljenja ritma u Gornja dva bloka postaviti efekte koje zelis npr Phaser I oni ce svi da sviraju.

Taj jedan DSP npr, DELAY koji si sejvao u OTS ce svirati dok automatski neutralise ostale efekte,,govorim npr o R1.


Freeze mora biti ugasen prilikom saltanja izmedju OTS I same Registracije.
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2017, 06:07   #72
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja bih volio da novi Yamahin model bude crne boje i ne skuplji od 3000€
ffb je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2017, 09:25   #73
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Stiže Tyros 6 i Tyros ORIENTAL?

Boja je potpuno nebitna ali ova cijena bi i meni odgovarala. :-)

Dobro je primjmetio tyros2, a vezano uz STS vs. OTS. Dodatno ću pojasniti kako funkcionira OTS i nadam se da će mimiki shvatiti kako je ovu mogućnost loše svladao i koristio na potpuno pogrešan način.
One Touch Setting (OTS) je isključivo vezan uz strukturu Styla. OTS kao sastavni dio styla u sebe pohranjuje 4 različite kombinacije zvukova za desnu ruku. Svaka kombinacija pamti SVE parametre koji su vezani za pojedini PART SELECT (RIGHT1, RIGHT2, RIGHT4, LEFT). Isto tako pamti i njihov status, tj. da li su uključeni (aktivni) ili ne. Tako će za svaki sound u part select upamtiti volumen, panoramu, EQ, filter, DSP efect, status za Harmony, mono, variation. Ne pamti SUSTAIN kontrolu i tako je logično. Sustain se kontrolira nožnom pedalom, a ne uključujemo je ručno.
Dakle, kada pozovemo Style imamo na raspolaganju 4 OTS. Pozivanjem Styla automatski ne aktiviramo OTS (osim ako nije uključen OTS LINK funkcija) ali možemo birati neki od 4 ponuđena. Matematički gledano, uz jedan Style nam se nudi 16 različitih soundova sa svim parametrima koje smo predhodno dodjelili.
I sve ovo nema nikakve veze s registracijama. Direktno pozivanje Stylova i njima pridruženih OTS-ova je neovisna radnja koju koristimo samostalno. Kao što sam već opisao u postu od jučer, upravo takvim pristupom ja izvodim većinu univerzalnog repertoara. Kada znamo da je kod Yamahe moguće kreirati nebrojeno vlastiti ritmova i kada svakome od njih možemo dodjeliti novi setup OTS-a, jasno je da samo ovakvim načinom možemo raditi bez ikakvih problema cjelokupnu svirku. Primjer, jedan te isti estam nazovemo imenom pjesme i dodamo mu željeni OTS. Dakle, imamo 30 identičnih ritmova ali drugačijeg naziva i s drugačijim OTS-om.

Da ponovim još jednom, registracije, a niti opcija freeze nemaju nikakve veze s OTSom.


Sent from my iPad using Tapatalk

Promijenjeno od casper (26.06.2017 u 09:28 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2017, 11:37   #74
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Eto to mi je bilo bzv sto si spomenuo na yamahi ja moram da kopiram svaki put style kad hocu drugu kombinaciju ots- u jednom ritmu,a u korgu bez kopiranja imas neogranicen broj pesama i kombinacija na sts-u koji mozes da sacuvas,ja i dalje mislim da se ne razumemo oko Ots siguran sam da je bilo na t4 lod mene npr izaberem style sa ots i sve ots bpje su mi vukle efekte i cak oktavu mislim od registracije

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2017, 11:40   #75
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne razumijete se ,ali polako....

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2017, 12:11   #76
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sad ćemo mi, dobro zborš, samo polako. :-)
Registracija nema veze s OTSom.
Kad kreiraš jednu registraciju i čekiraš STYLE i VOICE, njome tada pozivaš specifični Style i soundove u desnoj ruci. Ovi soundovi nemaju nikakve veze s OTS-om pozvanog styla. Njih shvati jednostavno kao soundove memorirane u registraciji. Oni su nastali zbog toga što smo čekirali opciju VOICE i ona je "povukla" njihov status. .

Ja ne mislim, nego sam siguran da se ti i ja "ne razumijemo" jer nisi dobro svladao ovaj dio kod yamahe. Ovo su osnove i bez toga se ne može pravilno iskoristiti klavijaturu.


Sent from my iPad using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2017, 12:33   #77
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Onda cu ovako da se izrazim da se razumemo hocu na ots da sacuvam boju da mi bude kao registracija na ots u smislu svih podesavanja koje mozes imati na jednoj farbi i da mi sva cetiri ots-a budu totalno razlicita,da li to moze?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2017, 12:40   #78
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Može, to i jest namjena OTS-a.
casper je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2017, 12:41   #79
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

evo i jedna informacija koju niste znali verovatno i korg je nesto usvojio korisno od yamahe po principu registracija ko je navikao na takav sistem
samo sto imas rasporedjeno 12 registracija upali se dugme set list i onda je svako dugme na performance jedna pesma i pritiskom na taster 1-12 poziva se redni broj pesme sa stranice,a kao sto se vidi na snimku iza naziva pesma stoji veliki broj u pozadini kao i broj ispod dugmeta za performance

https://www.youtube.com/watch?v=OHum...ature=youtu.be
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2017, 12:51   #80
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo vam primer s foruma moj prijatelj dobbar Dmacak koji je na yamahi isto dugo i voli taj sound i kraj ali koji upoznao i korga dosta tj skroz imao je pa3 dugo uz tyros2 kog je prodao jer se nije navikao na sound ni on ni kolege,ali i on i opet razmislja da se opet vrati na korga zbog raznih prednosti u koriscenju,nek sam kaze Macak izvini sto sam te prozvao 

Nemas se sta izvinjavati. Pratim ovu "da kazemo raspravu" ali ne znam sta bi dodao ili oduzeo. Jednostavno sto kaze Romario ne razumete se a i tesko i da se moze razumeti. Nacin koriscenja klavijature zavisi od nacina rada. Rekao sam ranije, neko radi sam neko sa pevacima neko sa celim bendom. Neko radi stalno sa istom ekipom a neko sa vise ekipa. Posto sam ja "svastara" razumem sve sta hoce da kazu. Da je bolje da novi Tyros ima pretrazivac registracija to stoji da je bolje. Onima kojima nije potrebno ne moraju da ga koriste. Da trebaju User skale i portamento to je sigurno da treba ko svira folk i orijent muziku a ko svira samo zabavnu ne mora da koristi. Meni treba i manual bas i voleo bih da ima novi model. To sve vec ima u Korgu i plus sto je manjih dimenzija i jeftiniji. Ali kad naviknes na Yamahinu produkciju na taj ton, tesko se mozes navici na Korgov. I dinamiku u stylu koju jos ne mogu da ubace u Korg. I zato cekam da izadje novi model Tyrosa u kome ce biti ubaceno nekih inovacija.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije