Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.02.2009, 01:40   #1
harmonika
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.01.2009
Postovi: 15
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
harmonika befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Unglücklich Pa-800,Pa-2x-Kontrolisanje preko kompjutera!!!

Da li neko zna kako da kontrolisem Pa-800 sa kompjutera tj. seqvencera.(Cubase,Sonar itd)?
U upustvu na kraju pise da se STYLOVI i PERFORMANS mogu startovati
pomocu MIDI-poruka (START, STOP, FILL-in,VARIATION itd.)!
Ja sam probao-ali nisam uspio. Sto se tice PROGRAM-a ("BOJA" ili "FARBI") to nije nikakav problem, ali nikako ne uspijevam da odgonetnem kako da kontrolisem STYLE-ove!?
Molio bih ako neko zna odgovor bilo bi mi od velike pomoci, ili ako ima na forumu o toj temi da mi javi gdje stoji.
Unaprijed hvala svima!
Dodato:
sta je ljudi moji?!
zar niko nezna nista o ovoj temi!!!!!!!!

Promijenjeno od harmonika (16.02.2009 u 20:48 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
harmonika je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2009, 01:35   #2
crni4
Drugar foruma
 
crni4's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.01.2006
Mjesto: Okolica SL. Broda
Postovi: 71
Downloads: 429
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: pa1x, pa800, pa2x
crni4 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
crni4 pošalji poruku preko MSN messengera crni4 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo ovako, da ti objasnim za Sonar, prvo moras da povezes klavijaturu sa USB kablom (ovo ti je jedan primjer) instaliras drajvere sa sluzbene Korgove stranice (da ti ne pisem link do nje) a zovu se KORG_UBS-MIDI_Driver_Win_v.1.11.zip .

Kad si to instaliro, onda ides Start/Programi/KORG/Install KORG USB-MIDI Device (sve vrijeme ti je klavijatura upaljena i povezana USB kablom.

Sonar najvjerovatnije imas instaliran. Pokrenes Sonar (kod mene je Sonar 7), odes u Options/MIDI Devices i tu ti mora pisat Korg Pa800, u Inputsu i Outputu stavi kavacice, sve ostale iskljuci.

Toliko za sada, ovo ti je samo za spajanje, u pitanju nisi napiso sta bi htio da radis pa neznam sta mislis da radis sa Sonarom i Korgom Pa800.
crni4 je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2009, 10:47   #3
harmonika
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.01.2009
Postovi: 15
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
harmonika befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Frage Za CRNI4

Prijatelju moj ja sam to vec uradio i kao sto sam napisao ja mogu da biram PROGRAM (boje )sa SONAR-a preko Instrument definition ili
MSB,LSB i to radi bez problema (znaci za svaku MIDI traku ja mogu odabrati boju koju ja zelim).
Ali me interesuje kako da startam-kontrolisem STYLE ELEMENT sa SONAR-a,tj. KAKO DA MIJENJAM STYLE (START,STOP,FILL-IN,FILL-OUT,INTRO)?
U upustvu pise da se to moze putem PROGRAM Change ali kako...???
Tu pise takodje da se to treba raditi na CONTROL CHANEL (MIDI:MIDI In Chanels) i kako sam ja razumio u GLOBALU pod MIDI,In Chanels treba odrediti jedan Control Chanel gdje treba slati te poruke tj. Program Change. U knjizi stoji da je Program Change za style elements sledeci:
Program Change: Function:
80 INTRO 1
85 VARIATION 3
81 INTRO 2
87 ILL 1
I tako dalje da nepisem dalje-znaci moze se kontolisati komplet STYLE preko MIDI-poruka samo je problem oko setovanja Pa i SONARA. Javi mi ako bilo sta znas oko ove teme jer bi mi bilo od velike koristi. U SVAKOM SLUCAJU HVALA TI. TI SI IZGLEDA JEDINI KOJI POZNAJE OVU TEMATIKU!!!!!
PS. ovo kontrolisanj ja sam davno probao (prije 6-7 god.) sa G-1000
i sve je islo kako treba ali jebg.-ostarilo se pa se zaboravilo!
harmonika je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2009, 21:42   #4
saki
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.10.2004
Postovi: 136
Downloads: 692
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
saki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
saki pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Evo ja nesto da dodam vezi toga,dobro bi bilo tako sam i ja radio kad sam imao g800 povezo sa midi ukljucio cubase podesio sve trake midi trake i kad sam stisno record na g800 ubacivo sam traku po traku kad sam radio ritmove svoje tako bi bilo i za korg pa800 da se uradi ako zna neko da objasni kako da se od radi bilo nama svima lakse,hvala
saki je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:23


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije