Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.01.2016, 20:57   #1
korg_man
Vredan član društva
 
korg_man's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.07.2008
Mjesto: Vukovar
Godina: 33
Postovi: 117
Downloads: 199
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 17 puta u 12 Postova
Instrumenti: Korg Kronos 73 (semi-weighted keys), Kurzweil PC3K8, Yamaha MO6, Roland D-50
Interesi: Sviranje
korg_man befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Vađenje "čekića" (hammera) iz Kronosa

Pozdrav!

Evo pošto sam vjerovatno prvi koji se usudio ovako skup synth otvoriti na balkanu i malo šire; ne za mjenjanje baterije, stavljanje više RAM-a ili nadogradnje SSD-a, već za ni manje ni više nego "vađenje čekića".

Kad sam kupovao Kronos 73, došao sam već do tipa od kojeg sam ga kupio (300 km od mene), stavio ruke na tipke i rekao "Ovo se ne može svirati".

Da razjasnim. Inače svriram klavir i imam Kurzweil PC3K8 koji mi ima prekrasnu tipku, RH3 tehnologija na Kronosu mi je bila pre pre tvrda, a naročito u tom području da ga trebam koristiti kao solo synth!

Dosta sam češljao po internetu i tražio, pa sam na jednom site-u našao kako je zapravo netko već vadio hammere i da je to bilo uspješno.

Bacio sam se na posao odmah rano ujutro i nakon gotovo 5 sati posla, sve završio. Rezultati su bili brilijantni!

Naime. Otvorio sam Kronosa, izvadio tipke na X stalak i krenuo polako vaditi jednu po jednu skupa sa oprugama za čvrsto držanje tipke. Kako je RH3 hammer napravljen u duplo, morao sam odrezati jedan dio tog hammera, ali nikako cijeli hammer jer se tipka ne bi više vraćala nazad i morao bi to sve popravljati sa federima.
Nakon što sam odrezao svih 73 hammera (dremelom, jer se sa manjim flexom ne može prići da se ne ošteti drugi dio hammera), od spušve za podove na koju se inače montira laminat i tahea obostrano ljepljive spužve napravio sam idealnih 6 milimetara spusta svih tipki.

Sad je rezultat odličan! Pošto inače sviram na klavirskim tipkama, ne mogu sto posto reći kakav je osjećaš svirati nekakav pravi narodnjak na njima, pa ćete morati sačekati koji dan dok mi dođu kolege koji se ozbiljno bave narodnjacima da probaju tipku.

(P.S. Prvo sam dan prije za probu odrezao prvi ton E na klavijaturi, pa u koliko ne valja da ne pokidam ostale tonove).

Evo sada fotografije kompletnog posla:





























korg_man je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio korg_man za ovaj koristan post:
Star 24.01.2016, 22:00   #2
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

hehehe majstor
momo je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije