Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.12.2015, 12:34   #121
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve je ovo lepo, ali ovo nije prezentacija, ovo je više kao reklama. Par boja i par ritmova, pa sve klavijature danas imaju dobre semplove, šta je ovde posebno i drugačije od ostalih brendova? Ništa se iz ovoga ne vidi šta sprava može. Svojevremeno su sličan klip snimili i za BK9.

Nama treba prezentacija da vidimo kako se rukuje u svirci, šta sve ima od opcija po menijima i kao se to koristi, šta je to što je svojstveno ovom modelu za razliku od ostalih i šta je sve moguće uraditi sa njim, to je prava prezentacija. To se obično radi u više tematskih klipova, posebno za boje, posebno za ritmove, posebno za sempler, snimak odozgore na tastere i ekran i objašnjenje uz to šta se i kako radi.
Kad sam gledao takvu prezentaciju za PA900, oduševio sam se i odmah otrčao u prodavnicu da ga isprobam. Nisam ga kupio iz drugih razloga, ali me je to nateralo da odem.

Treba da razmišljaju da će ovo najviše gledati muzičari koji su potencijalni kupci i koji već sviraju neki aranžer, pa ih zanima nešto novo i bolje zbog čega će eventualno kupiti E-A7. Ovakva njihova predstavljanja mi više liče na reklamu za nekoga ko još ne zna šta je aranžer i koji treba da se oduševi čim čuje šta iz aranžera izlazi.
Lepo od njih, ali nama jako malo korisno.

P.S. Hvala za klip
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2015, 12:17   #122
mrkic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.01.2010
Mjesto: Krusevac
Postovi: 161
Downloads: 206
Uploads: 4
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
mrkic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mrkic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ima li EA7 nesto kao sto je Songbook na Korgu? Pismena stvar taj Songbook...barem za mene.
mrkic je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2015, 12:29   #123
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 506
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

UPG/UPS lista mu je isto kao Songbook na Korgu. Znači, sve što promijenite u realnom vremenu, to se zapisuje u UPG odnosno Use Program i to se poziva sa lijeve ili desne strane ekrana ili direktno sa tasterima za User Programs
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2015, 12:35   #124
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 506
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ovako izgleda prozor za pozivanje user programa (Songbook) na E-A7, a ispod su tasteri za istu funkciju
Grafički Fajlovi
File Type: jpg WP_20151227_0022.jpg (64,7 KB, 186x skinuto)
Highslide JS
Tomy je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Tomy za ovaj koristan post:
veselinovicvs (02.04.2016)
Star 27.12.2015, 15:24   #125
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Da malo razjasnimo... User progams je isto sto i prefomance na koru ( isparavite me ako gresim u nazivu) U user program se mogu memorisati sva podesavanja na klavijaturi koja pozivate jednim klikom na odredjeni user program,znaci ritam,tonalitet,boje itd...

Roland je do sada user programe skladistio pod taster User i broj user programa je bio neogranicen,bar kad je bila u pitanju Va ,G,E serija Slika 1 i mogli su da se pozivaju i sa tog mesta gde su spremani ili da se odredjeni usre programi sloze u Music Assistant (slika 2) kasnije kod Korga nazvan Songbook.

Na kraju treca opcija za biranje user programa je odlicna za one koji rade repertoarski jer moze da se slozi redosled od 120 -140 user pro. zavisno od modela (broj lista sa po 140 user pro. je isto bio neogranicen ,slika liste br.3) i jednostavnim pritiskom na taster up (slika 4) prelazi se na sledeci user i tako od prvog do zadnjeg..

Meni ova lista sa E_A7 koju je postavio Tomy lici na tu trecu opciju. Znam da je i na Bk seriji izbacen Music Assistant i ubaceno nesto novo,ali ako ne postoji ni na E-a7 onda sam stvarno razocaran u Rolanda...
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 1.jpg (82,9 KB, 167x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 2.jpg (85,7 KB, 167x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 3.jpg (89,1 KB, 168x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 4.jpg (55,7 KB, 169x skinuto)
Highslide JS
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2015, 18:32   #126
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od sinisa Pokaži Post
1.Da malo razjasnimo... User progams je isto sto i prefomance na koru ( isparavite me ako gresim u nazivu)

2. Roland je do sada user programe skladistio pod taster User i broj user programa je bio neogranicen,bar kad je bila u pitanju Va ,G,E serija

3. Meni ova lista sa E_A7 koju je postavio Tomy lici na tu trecu opciju. Znam da je i na Bk seriji izbacen Music Assistant i ubaceno nesto novo,ali ako ne postoji ni na E-a7 onda sam stvarno razocaran u Rolanda...
1. Nekada se zvao USER PROGRAM, sada je i kod Rolanda PERFORMANCE

2. Broj user programa nije bio neograničen. Konkretno na Rolandu VA7 koji sam ja imao bilo je moguće imati maksimalno 128 (A bank 64 + B bank 64), a tek sa zadnjim UPDATE-om 2.01 moglo se imati preko Music Assistant-a maksimalno 544 user programa.

3. U BK seriji nije izbačen Music Assistant, kao ni na E-A7, samo što je sada nemoguće izmeniti, brisati i dodavati u njemu bilo šta svoje. Tamo su dati primeri fabrike za pojedina setovanja i određene pesme koje imaju nazive koje liče na originalne pesme, ali verovatno zbog autorskih prava sa malo izmenjenim nazivima.
Kod BK serije možete praviti svoje liste sa PERFORMANSAMA i svaka lista može imati 999 performansi, a koliko lista ćete imati zavisi od kapaciteta USB fleša koji koristite, jer se sve performanse snimaju na fleš.
Kod E-A7 je maksimalan broj performansi po listi smanjen sa 999 na (čini mi se) 199, što je po meni takođe i više nego dovoljno za sređivanje.
Dobra je stvar što sve te performance liste možete srediti po redosledu kako vama odgovara i po kom redosledu hoćete da budu poređane radi lakše dostupnosti. Ja sam, recimo, napravio svoje liste po žanrovima pesama, pa onda druge liste samo po bojama i treće liste po ritmovima.

Primer: Performance lista RITMOVI, pa kada je otvorim imam nove podfoldere:
8BEAT, 16BEAT, RUMBE, BALADE, GITARSKi RITMOVI, KLAVIRSKE PODLOGE, LATINO...
i svaki taj podfolder koji otvorim imam samo te ritmove iz naziva podfoldera koji su složeni po abecedi (a mogu biti složeni i po brzini ako vi hoćete).
Znači, pušteno vam je na volju da sami pravite svoje (nekada zvane MUSIC ASSISTANT) liste kako god vama odgovara i koliko god hoćete da ih imate.
Sada je takva filozofija kod Rolanda.
Pozdrav
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio SMusic studio za ovaj koristan post:
sinisa (27.12.2015)
Star 27.12.2015, 23:28   #127
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@SMusic studio Hvala na odgovoru ,to sa folderima me sad malo podseca na Yamahin sistem i razumem o cemu pricas ,uopste nije los taj sistem rada, ali mene interesuje dali postoji "Music Assistant" u izvornom obliku kao sto je bio na G i E seriji i kao sto je na Korgu.

Odnosno dali je moguc prikaz preformansi kao kod korgu u songboku i rolanda u Music Assistant ili samo po 10 preformansi kad se zborje leva i desna po prikazu na ekranu ?
Nadam se da razumes sta hocu da pitam.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2015, 03:08   #128
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Razumem te šta pitaš.
I kod BK9 i kod E-A7 ima i dalje Music Assistant (MA), ali rekao sam ti da to više nije onaj kakav je bio u E,G i VA seriji. To su fiksni i nepromenljivi zapisi sa predlozima fabrike i nalaze se u ROM-u instrumenta. U BK9 ima ukupno 1002, u E-A7 ne znam tačno, piše da ih ima preko 500.
U slučaju da ti se postavke iz neke performanse MA sviđaju, možeš da tu performansu iz MA kopiraš na USB i smestiš u neku svoju performans listu, da joj promeniš naziv u kakav hoćeš i da onda promeniš bilo koji parametar u toj performansi po svojoj želji.

Primer: ja sviram pesmu My Way od Franka Sinatre, ali već postoji i u MA gotov fabrički predlog za tu pesmu koji se zove "My Own Way" sa svim već definisanim instrumentima i izmiksovano. Meni se ne sviđa što je predlog saxofon na UP1 i ne odgovara mi mix i volume instrumenata u aranžerskom delu. Iskopirao sam tu performansu iz MA u moju listu koju sam nazvao EVERGREEN, promenio sam UP1 na Classic Piano i doterao volume instrumenata u aranžerskom delu i sve to snimio pod novim imenom "My Way".
Ovo je primer kako se može iskoristiti neka performansa iz MA. Ako vam sve postavke u neke performanse u MA odgovaraju, onda ne morate ništa ni da menjate, samo je iskopirate u neki svoj folder da bi bila dostupnija, a i to ne morate, može se direktno pozvati i iz MA. Mislim da je apsolutno isti sistem i na BK9 i na E-A7 što se MA tiče.

Prikaz performansi je uvek na desnom ekranu i kod BK9 i kod E-A7, s tim što se istovremeno mogu videti i pozvati:
- kod BK9 - 8 performansi i to točkićem i klikom, ili jednim klikom na neki od numeričkih tastera 1-8. Tasteri 0 i 9 služe za prelazak na sledećih ili predhodnih 8 performansi (nešto kao Page Up i Page Down).
- kod E-A7 - vide se zbirno na ekranu 10 performansi i biraju se tasterima pored samog ekrana koji su pored prikazane performanse ili kockastim velikim tasterima 1-10 koji se nalaze na desnoj strani klavijature. Sledećih 10 performansi se prikazuje tasterima PgUp i PgDw koji su ispod ekrana.

Takođe na E-A7 postoji opcija SONG/SMF FINDER pomoću koje se može pretražiti sadržaj foldera ako je on sa većim sadržajem kucanjem nekih ili svihslova iz naziva pesme ili SMF-a.
Mislim da se određena performansa može skraćenim putem naći i kucanjem njenog rednog broja preko numeričke tastature ako ga znate napamet, ali je po meni ovo nepraktično, jer ko će pamtiti početne brojeve svih performansi.
U ovo zadnje nisam baš 100% siguran da je izvodljivo jer E-A7 nemam da probam, a kod BK9 to ne može.

Nadam se da sam sada bio detaljan i jasniji. Ako još nešto mogu da pomognem, pitajte slobodno.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, SMusic studio, za koristan post:
markopopac (28.12.2015), sinisa (28.12.2015)
Star 28.12.2015, 21:01   #129
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Šta bi danas u Đakovu? Da li ima neko snimak da okači ili da opiše svoj utisak?
Zna li neko gdje se može kupiti E-A7 u BiH?
Dodato:
Evo jedan solidan demo vezano za drum kit i solo boju. Djeluje mi Drum da se da dobro iskoristiti i srediti.

__________________
LAsER 2000-2013

Promijenjeno od LAsER (28.12.2015 u 21:16 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 30.12.2015, 17:43   #130
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Novi demo rumbe:
https://soundcloud.com/roland-srbija/rumba-ea7
Morison je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, Morison, za koristan post:
MercedesBenz (30.12.2015), sinisa (30.12.2015), veselinovicvs (02.04.2016)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije