Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.04.2016, 10:47   #521
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znaci treba 1 i 3 zice spojiti i lemiti na šasiju banane a zicu br 2 sa kenona lemimo na plus na banani.

Imate na youtube prezentaciju od dynamix tima o podesavanju mic na ea7.
Uglavnom moze samo hal ili samo dilej.
Eq nema i mic ide na lijevi kanal ako se uperi stave na lijevo u panorami a lover na desno. To sam juce isprobavao jer si mislim odvojiti bas gitaru na desni kanal radi kontrole na mikseti.

Inace meni je ovo sa mikrofonom skroz jednostavno i dobro radi.
Neko voli hal neko dilej za pjevanje-ja sam si podesio diskretan dilej i nemam uz to potrebe za halom. Kad bih imao postoji mogucnost na tom kanalu na mikseti dodati hala a u tom slucaju po potrebi srediti i solo instrumente koji idu na taj kanal tj u klavijaturi sa njih maknuti hal.
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2016, 10:49   #522
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Morison Pokaži Post
-Ulaz za mikrofon ima prekidac Mic/Line. Jasno je da ako ostane na Line bude dosta tisi.

-Prebacivanje lower-a na jednu stranu bi bilo moguce ako se svi solo instrumenti ali i svi instrumenti u ritmu prebace na drugu stranu panoramom (ooogroman posao) a plus moras iskljuciti i efekte, jer su oni uvek stereo. Aposlutno bi se upropastio zvuk zarad male koristi.
Najbolje resenje je ipak zameniti vokoder sa nekim koji ima midi, jer to sto imas i nije predvidjeno za klavijature vec za gitaru. ili da ti bude pri ruci pa potenciometrom da biras skalu.

-Od efekata za mik je tu delay ILI reverb, nema EQ. Mislim da iole ozbiljan muzicar i nece ici preko klavijature vec u mikser a ovo je za instant varijante (kuci, uz drustvo) ili za pravljenje demo snimaka (jer sta god udje u ulaz je moguce usnimiti zajedno sa svirkom direktno na USB memoriju, u Wav formatu).
Takodje, da dam ideju, ovaj efekat moze da se postavi na 100% wet i da se koristi kao eksterni efekat, s tim sto return ide zajedno sa izlazom iz klavijature, sto nista ne smeta. Pod ruku je onda kontrola jacine efekta, jer se potenciometrom za jacinu ulaza u tom slucaju kontrolise kolicina efekta... Takodje, moguce je postaviti delay u sinhronizaciji sa tempom aranzera...

Znaci MORISON ako sam te dobro razumeo sve solo boje i boje iz traka(ritma) se mogu prebaciti u jednu stranu ali u tom slucaju ostajem bez efekata?=-O.Bez efekata na solo bojama i na bojama u ritam trakama?.

Promijenjeno od veselinovicvs (08.04.2016 u 10:54 sati)
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2016, 11:00   #523
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne ostajes bez efekta nego efekat i dalje ide na oba kanala sto nije nista lose.
Koliko kuzim ti bi zapravo zelio da ti recimo lover upravlja sa harmonijom u heliconu ?
Da bi to dobio moras zaista dobiti cisti lover kanal na mikseti a to je puuno posla jer moras sve elemente bubnja prebacivati a i izgubiti ces panoramu bubnja sto bi bilo steta i ne dobro.
Hmmm a sta se dogodi kad bi recimo iz slusalica sve pustio u helicon ?
Dodato:
...iz izlaza za slusalice na EA7....

Promijenjeno od tihi05 (08.04.2016 u 11:02 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2016, 11:23   #524
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

1.Da li na E-a7 postoji generalna panorama bubnja u ritmu ili moras na svaki element bubnja(bas,dobos…itd)peske da odradis???.
2.Midi mi je zauzet zbog drugih stvari i zato sam napisao da meni ovaj vokalist savrseno odgovara.Ne zahteva mi MIDI a radi savrseno,malih dimenzija i ne moram da ukucavam-podesavam intonaciju.
3.Ako sam dobro shvatio,sto se tice efekata,na E-a7 kad se solo boje i boje i traka ritma prebace recimo sve u L OUT a samo LOWER da mi ide na R OUT efekti ostaju prisutni i jedino gubim STEREO zvuk.Molim vas ako sam pogresno shvatio ispravite me.Hvala.
4.Probao sam izlaz iz slusalica ali u tom slucaju vokalist se buni jer mu treba jedan instrument koji slusa.U tom slucaju na zna sta da slusa da li bubanj,bas,kontru,solo i jednostavno ne radi dobro tj.pevanje ispadne kao neka sala.

Promijenjeno od casper (08.04.2016 u 11:45 sati) Razlog: skinut quote
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2016, 12:36   #525
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Trebao bih upaliti klavijaturu da ti kazem sigurno za generalnu panoramu bubnja,mada ne znam st bi to znacilo jer bas i dobos uvijek idu u centar a tomovi i ostalo koliko i ako zelis lijevo desno.
Ja zbog raznih prostora vecinom idem u centar ili jako blicu centra sa svime.

2. midi ima i opciju thru za spajanje vise sprava.

3. Da

4 . to sam si i mislio ali reko da probas

Nema ti druge ili srediti tako panorame ili promijeniti vokalist i uzeti koji ima midi. Nema veze sto je tebi midi vec zauzet sve se to da lancano spojiti preko thru...nekad davno sam imao slicnu sitaciju i znam da moze.
Ja bih promijenio vokalist na tvome mjestu a ti kako zelis.
Dodato:
ahaa sad mi je sinulo zasto pitas za generalnu panoramu bubnja pogledam pa ti javim

Promijenjeno od tihi05 (08.04.2016 u 12:39 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tihi05 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tihi05 za ovaj koristan post:
veselinovicvs (08.04.2016)
Star 08.04.2016, 13:05   #526
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

3. efekat ti ostaje aktivan ali njegov utjecaj potpuno gubi ulogu

Postavljanje cjelokupnog bubnja u jednu stranu je potpuno krivi pristup, još lošiji od onog kada aranžer sviraš kao mono. Sve to zbog jednog vocalista pogotovo nema smisla.
Dobro ti kaže tihi05, THRU služi upravo za takve slučajeve i njega možeš bez problema iskoristiti za vocalist.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
veselinovicvs (08.04.2016)
Star 09.04.2016, 11:27   #527
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ima li kakva vijest o E-A? iz Frankfurta ?
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2016, 11:38   #528
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

casper-Kako to mislis da njegov utjecaj potpuno gubi ulogu ?
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2016, 11:50   #529
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zato što većina efekata funkcionira kao stereo. Kada instrument/traku postaviš potpuno u stranu, efekat gubi svoja svojstva i ne djeluje "u prostoru", kažemo da nema širinu.
casper je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2016, 13:16   #530
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mozda na papiru ali ja evo bas isprobavao i nista ne cujem razlike.. slusao sam hal i dilej ...normalno rade jedino sto je na mono kanal malo volumenski slabiji sto se rijesi pojacavanjem gaina,ali slusno ja ne cujem neke razlike u zvuku...neznam mozda na nekim korusima ili ... ali na ovom osnovnom efektu kojeg 99% koristim je cist ok.
Ja sam experimentirao da odvojim bas gitaru koja je na lover traci.
Stavim na -63R na -64 ne moze -neznam zasto ali nebitno i ide na zasebni kanal ...sad moram vidjeti koliko to utjece na desnu ruku pa odluciti dal se isplati ili ne. Desna ruka ide normalno na ta oba kanala pa sve radnje na "bas" kanalu utjecu malo i da solo no... vidjet cu jos to ! Za kolegu je to elegantno rijesenje ako ima na mikseti slobodan aux
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od veselinovicvs Pokaži Post
1.Da li na E-a7 postoji generalna panorama bubnja u ritmu ili moras na svaki element bubnja(bas,dobos…itd)peske da odradis???.
2.Midi mi je zauzet zbog drugih stvari i zato sam napisao da meni ovaj vokalist savrseno odgovara.Ne zahteva mi MIDI a radi savrseno,malih dimenzija i ne moram da ukucavam-podesavam intonaciju.
3.Ako sam dobro shvatio,sto se tice efekata,na E-a7 kad se solo boje i boje i traka ritma prebace recimo sve u L OUT a samo LOWER da mi ide na R OUT efekti ostaju prisutni i jedino gubim STEREO zvuk.Molim vas ako sam pogresno shvatio ispravite me.Hvala.
4.Probao sam izlaz iz slusalica ali u tom slucaju vokalist se buni jer mu treba jedan instrument koji slusa.U tom slucaju na zna sta da slusa da li bubanj,bas,kontru,solo i jednostavno ne radi dobro tj.pevanje ispadne kao neka sala.
Imam jako lagano i elegantno rijesenje za tebe
Samo lover traku stavi skroz desno i onda ce ti ona ici na jedan kanal-desni i sa tog kanala iz miksera preko auxa vuci banana kabel u vokoder.
Nista drugo u klavijaturi ne trebas mijenjati i sve ti najnormalnije radi

Promijenjeno od tihi05 (09.04.2016 u 13:19 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tihi05 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tihi05 za ovaj koristan post:
veselinovicvs (09.04.2016)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije