Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.03.2008, 13:49   #31
maricm
Odomaćeni član
 
maricm's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.10.2007
Mjesto: Busovača
Godina: 37
Postovi: 636
Downloads: 1222
Uploads: 21
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 36 puta u 34 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, Dallape SUPERMAESTRO
maricm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
maricm pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Evo da se nadovezem.
Mislim posto je kolega imao rolanda bolje mu je da idelje koristi rolanda jer je priviko uho na njegov zvuk.Po mom misljenju najbolja je opcija e50 koja extra zvuci.
To je moje misljenje.
pozdrav
maricm je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2008, 14:06   #32
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od vularenga Pokaži Post
za narodnjake je po meni sranje uopste mi se ne svidja dvojka je katastrofa rumba tu i tamo
Na koju bazu to tvrdis? Il samo nama pricas kako neznas praviti ritmove?
Ako je tako onda je u redu al ako to sudis po tome sto si naso negde tudje
ritmove i samo loadirao onda NIMALO NISI U PRAVU!
Zato sto neko nije znao kako uraditi ritmove po tome ces suditi?
Ne pljujem po tebi al reci i sam da nije tako. Jesi ti sam radio te ritmove pa
tako zvuce? Ne verujem.
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2008, 15:32   #33
joker1205
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 20.09.2007
Mjesto: Bor
Postovi: 60
Downloads: 2681
Uploads: 11
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: korg pa800
joker1205 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
joker1205 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

nisam svirao ni na jednom drugom aranzeru osim g800.sam sebi pravim ritmove od samog pocetka i to meni uopste ne predstavlja problem.slusao sam dosta aranzera kao sto su pa800,tyros2,pa1x......i kao sto sam reko oko klavijature treba raditi i podesiti po svom ukusu.svaka je dobra na svoj nacin ako se sredi.moj g800 srdjen cuje se lepo,ali ima malo usera,bubnjavi su mu zastareli i to me koci.inace da se ne lazemo i yamaha i korg su extra masine i glupo je pricati koja je bolja..ja bi najradije kupio tyros2 ili pa2xpro.ali "nemam vremena".tako da nema razloga za prepucavanjem.tu smo da se druzimo i pomazemo jedni drugima.pozdrav za sve
joker1205 je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2008, 16:09   #34
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega, predji ti na Roland. Bubanj koji je na G-800 je puno bolji od mnogih, mnogih modernijh "bubnjeva". Ja sam ti svjedok tome; prije nekoliko godina sa e-86 sam presao na em-55, pa na va7, nikakvih problema, nijanse i to je sve. Sad imam T2 i eto problema. Nisam profesionalac-imam drugi posao, uz zenu, dvoje djece napravio sam si problem u zivotu kroz par mjeseci. Sada imam prakticki sve sto je potrebno za svirku. DOsta usera, stylova koje sam radio sam i semplova. I (!!!), planiram da odem do prijatelja kome sam prodao va7 da si sempliram bubanj. Ali znas, kad imas tako skupu klavijaturu, malo te je cak i sram. Da mogu vratiti vrijeme, sigurno ne bih kupio Yamahu. BIo bi neki ROland. To je moje vlastito iskustvo, iskustvo covjeka koji je uradio ono sto sad ti zelis uciniti. DObro razmisli... Zanimljiva stvar kod ROlanda (i meni jos uvijek nedokuciva) je to da kad ga spojis na razglas radi onako kao i na njegove interne zvucnike (va7). To je vrijedno zlata!! Neko mozda zivi u malom stancicu, pa ne moze vuci svu opremu da steluje stylove. Prva svirka na T2 mi je bila neka mala svadba. Molio sam Boga da ubrza vrijeme, da odem doma i placem nad Yamahom. E, vidis, kod ROlanda toga nije bilo. TO (!!!) je razlika.

Ps, sviram zabavnu glazbu, evergreene, najmanje narodnjake, potreban mi je siroki spektar i ritmova i drum kiteva. E, sad sve ovisi ako sviras narodnjake pa su ti potrebna 10 ritmova uzmi bilo sto.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2008, 16:53   #35
krcmar
Vredan član društva
 
krcmar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.12.2006
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 211
Downloads: 1449
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KORG PA3X, DX 11
krcmar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
krcmar pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja sam probao pa 500 i uopste mi se nije svidio, dirke su jako lose (kao u pa 50) samo sto ne klepecu, i rasporeg dugmadi je jako los, tesko se snaci. A ritmovi i boje skoro isto zvuce kao pa 50, tako da sam se pomalo razocarao. Ovo je moje misljenje, tako da molim pojedince (koji su svadjalackog karaktera) da se suzdrze. poz
krcmar je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2008, 23:51   #36
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alen Prstec Pokaži Post
Kolega, predji ti na Roland. Bubanj koji je na G-800 je puno bolji od mnogih, mnogih modernijh "bubnjeva". Ja sam ti svjedok tome; prije nekoliko godina sa e-86 sam presao na em-55, pa na va7, nikakvih problema, nijanse i to je sve. Sad imam T2 i eto problema. Nisam profesionalac-imam drugi posao, uz zenu, dvoje djece napravio sam si problem u zivotu kroz par mjeseci. Sada imam prakticki sve sto je potrebno za svirku. DOsta usera, stylova koje sam radio sam i semplova. I (!!!), planiram da odem do prijatelja kome sam prodao va7 da si sempliram bubanj. Ali znas, kad imas tako skupu klavijaturu, malo te je cak i sram. Da mogu vratiti vrijeme, sigurno ne bih kupio Yamahu. BIo bi neki ROland. To je moje vlastito iskustvo, iskustvo covjeka koji je uradio ono sto sad ti zelis uciniti. DObro razmisli... Zanimljiva stvar kod ROlanda (i meni jos uvijek nedokuciva) je to da kad ga spojis na razglas radi onako kao i na njegove interne zvucnike (va7). To je vrijedno zlata!! Neko mozda zivi u malom stancicu, pa ne moze vuci svu opremu da steluje stylove. Prva svirka na T2 mi je bila neka mala svadba. Molio sam Boga da ubrza vrijeme, da odem doma i placem nad Yamahom. E, vidis, kod ROlanda toga nije bilo. TO (!!!) je razlika.

Ps, sviram zabavnu glazbu, evergreene, najmanje narodnjake, potreban mi je siroki spektar i ritmova i drum kiteva. E, sad sve ovisi ako sviras narodnjake pa su ti potrebna 10 ritmova uzmi bilo sto.

Prvo kolega treba da upoznas jednu klavijaturu do kraja. Sve njene mogucnosti. Mogu da se kladim da ti t2 nisi upoznao ni do pola. Ni sta moze, ni kako moze. Ritmove si skinuo sa internta ili si konvertovao sa rolanda pa ti to sad sve lose zvuci, jer kazes sebi "e kako je ova dvojka radila na rolandu"
A veruj mi da je stvarno sramota da semplujes na t2 stari rolandov bubanj. To je isto kao kad bi na novog mercedesa stavio volan od Fice recimo, jer si navikao na njega.

Promijenjeno od marco (21.03.2008 u 00:22 sati)
marco je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2008, 00:14   #37
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard


Neprocenjivo...
Sveukupno, ritmu na T2 trenutno nema ravnog, shto se mene tiche...

Btw.
Bez previshe skretanja sa teme!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2008, 00:39   #38
daisa
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 31.01.2007
Mjesto: Kozarska Dubica
Godina: 44
Postovi: 221
Downloads: 615
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA 800.Le,Z1
daisa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
daisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kolega uzmi sebi va7 on ti taman kosta negdje toliko a mozda nesto i ostane za kifle,nemoras se zajebavati oko ritmova ubacis svoje i polako provaljujes mogucnosti sredjujes ,kao rolandovcu ubjedjen sam da ti nebi odgovarala ni yamaha niti korg a i mnogo bi vremena izgubio sredjivajuci na ove dve sto se dvoumis,e sad ako si zaludjen juznim vjetrom onda ti negine da kupis aranzer sa semplerom jer neces taj sound nikada dobiti na arangeru koji nema sempler .
daisa je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2008, 01:19   #39
smt2
Drugar foruma
 
smt2's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Frankfurt (Zenica)
Postovi: 89
Downloads: 666
Uploads: 6
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Yamaha t2 + Korg Lee
Interesi: Muzika
smt2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
smt2 pošalji poruku preko MSN messengera smt2 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard T2

Boze PRSTEK pa sto pricas o T2 .Bice da stvarno nemas vremena da upoznas tu svoju klavijaturu.Prodaj ti to prijatelju sto pre jer kad god sam procitao tvoj post vidim da stalno places ubit ce te taj Tyros.Vidis ja sam sretan sto ga imam a nebi se bunio i plakao kad bi nprPa800 nabavio.Neljutise nebi da te uvredim ali preterujes.
smt2 je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2008, 02:22   #40
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Josh jedno skretanje, i lock!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
ili, misspeled, pa500, psr3000


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije