Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.03.2008, 02:23   #41
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Najbolje odmah lock. Inace cu pasti u iskusenje da skrenem
marco je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2008, 02:34   #42
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E, jesi kontrash...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2008, 09:39   #43
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vaxteru, jednostavno moram replicirat! Nigdje nisam rekao da je Yamaha losa. Ne. Ali, ponavljam (moj ukus) ja sam bio razocaran. Otvoreno, da, Roland ima najbolji bubanj to je u prijasnjim postovima cak potvrdio i g.Nedim. To je i dokazano kroz razne drum masine, Roland je "the best". "Volan od fice" je metFORa koja nema veze s nicim. Nadalje, da, konvertirao sam stylove koje sam koristio na Rolandu, koje sam takodje radio sam. Pa to valjda smijem. S interneta nemas sta skidati jer ne valja nista(moj ukus). Deisa je stavio tocku na i. To je i moja preporuka. Mislim da je lakse preci s Korga na Yamahu i obratno, nego s Rolanda na potonje.... Mnogi mi dolaze na gaze i hvale na sva usta kako mi T2 radi. Razumijes Marco? Ali meni taj bubanj ne valja! Pratnja -gitare i ostalo je vrhunsko ali bubanj nije dovoljno exponiran. Neko Mercedes hvali, drugi kaze da se za te novce moze kupiti bolje. Ja sam taj drugi. TO je moje pravo. Kolega, ako je Pa500 gori od Yamahe psr3000, kupi radije Va7.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2008, 10:29   #44
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Alene ti si napravio katastofalnu pogrešku. Vjerujem da si ozbiljan svirač, ali promjenio si klub i to sad skupo plačaš. Kao prvo, Tyros II skupo košta da bi se na njega stavljo ma od ikoje stare "kante" ma i jedan ritam. greška prva : naučio si uho na Rolandov sound i prešo na Yamahu. To neide. Roland i Yamaha su po soundu dva različita svijeta. Ne da su sad oni loši, nego svaki taj zvuk ima drugačije specifičnosti. Zatim, kako ti je netko već reko, instrument moraš upoznati od A do Ž da bi ga uopće mogao ocjenjivati i suditi. I treče, po meni najbitnije, kad programiraš ritam i sound, onda to nemoj raditi na interne zvučnike. Izvoji par sati, spoji se na razglas i od nule. Kupi gajbu piva i pozovi par frendova iz drugih bendova (nadam se da nisu zavidne pizde i zamoli ih da ti kod kreiranja pojedinog ritma analiziraju napravljeno. Tako se najbolje radi. Ja tako radim s par frendova, radimo ritmove zajedno, zatim preslušamo napravljeno i na temelju kritika ispeglamo greške. Zapamti da su 2 glave pametnije no jedna.
No da se vratimo na bit ove teme, jer malo smo preglobalno otišli razlike između aranžera. U prijašnjem postu sam napomenuo da je odabir stvar pojedinca, no ako si dozvolim svoj objektivniji pristup (što će biti teško jer sam zadrti KORG-ovac) tada ako su ti bitnije boje onda ti predlažem KORG Pa-500. Ako ti je bitniji ritam tada bi PSR3000 za nijansu trebao biti "slađi", jer ritam nije toliko karakteristično oštar kao na KORG-u no opet ističem da uspoređuješ dva potpuno različita svijeta klavijatura i van generacijske sintove. Opet ta famozna RX tehnologija od KORG-a je dva tri stupnja iznad Yamahe iz tog doba. Možda bi bilo bolje da se napravi paralelna usporedba između Yamahe S700, Rolanda E-50 i KORG-a Pa500. Generacijski su tu negdje i zato njih valja uspoređivati. PSR3000 prije možeš uspoređivati s KORG Pa80, no tu nema komentara jer KORG je popularniji i u prednosti baš radi flash kartice, no i bez flash kartice večina mi sigurno uzela Pa80 bez obzira na neke mane u ritmu jer ima neke stvari koje nit Tyros II nema (primjer brisanje Tvorničkog ritma). Na stranu sad kapacit memorije i sl. gluposti jer da bi se sint uspoređivao onda prije svega mora bit ista generacija, približan cjenovni razred, mogučnosti hardverskog i softwerskog upgradea, vrsta procesora, mogučnosti engina i rad s oscilatorima ... itd u posljednje vrjeme veliku ulogu nažalost igra osim kvaliteta izrade i design i računalne tehnike koje nemaju baš prevelikog doticaja s muzikom, no truju naše muzičarske mozgove i mame nam okice (USB, Touch screen). KOd usporedbe i mogučnosti prvenstveno treba uzeti u obzir samo kvalitet sounda, koliko je pojedina boja vjerna orginalu (bez sampla, samo tvorničke postavke), mogučnosti izgradnje ritma i jednostavnost uporabe. Ostalo je NEBITNO.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2008, 13:35   #45
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Alene, samo cu ti jedno reci.
I ja tvrdim da je Roland imao najlepshe i namasnije bubnjeve ikad, ali taj zvuk je pregazilo vreme.
Zvuk VA76 je zastareo spram zvuka klavijatura oko kojih se vodi polemika...
Ako ti te razlike ne chujesh, ja ti tu ne mogu pomoci...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2008, 14:34   #46
maricm
Odomaćeni član
 
maricm's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.10.2007
Mjesto: Busovača
Godina: 37
Postovi: 636
Downloads: 1222
Uploads: 21
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 36 puta u 34 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, Dallape SUPERMAESTRO
maricm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
maricm pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

kad je bubanj jv pregazilo vrijema ali ga ljudi dosta koriste.

pozzz
maricm je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2008, 14:34   #47
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ok, da se razumijemo: to je MOJ ukus. Nije Vaxterov, Marcov ili od sv. Aurelija. Meni nije potreban Rx ili neznam sto, nego v-drum TD-20. Je li vam je sad jasno? Da li smijem imati svoj ukus? Kazete da je to stari, prevazidjeni bubanj? Pa tko pati za JV? Ja ili vi? Zujalice? Pa sempliraj komarca i eto zujanje. Ja imam kronicni tinitis (zujanje u usima). Meni ti je zujanja uvrh glave. Zivio Roland i njegov stari nepodnosljivi bubanj.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2008, 14:37   #48
vularenga
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 22.12.2006
Postovi: 85
Downloads: 1075
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
vularenga befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nedime ja nemam psr3000 ima moj drug koji je za ritmove dao 350e za 350 ritmova namenskih i univerzalnih ali je to kupio za tyros 2 pa je dao jos jednom mom drugu da stavi u psr3000 namenski ritmovi zvuce odlicno kao sto sam rekao za zabavnu muziku a narodni su katastrofa toliko od mene
__________________
vularenga
vularenga je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2008, 12:50   #49
Harko
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.04.2007
Godina: 32
Postovi: 35
Downloads: 419
Uploads: 0
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: korg pa 80
Interesi: svirka , igranka , ...sve to se tice muzike ....:)
Harko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Harko pošalji poruku preko MSN messengera
Lächeln

ljudi ja sviram na casio wk 1800 i delson koje su skroz slabe klavijature ali prolazim nekako ....:s moram sada kupovati nesto drugo do 1200 eura ali neznam jos sta , korg pa 50 ili pa 500 ili neka yamaha kao yamaha psr 3000 ili korg pa 80?? neznam sta da radim??upomoc sviram narodnu

evo kako to zvuci :


click here to watch the video
You need to upgrade your Flash Player
Harko je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2008, 13:57   #50
krcmar
Vredan član društva
 
krcmar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.12.2006
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 211
Downloads: 1449
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KORG PA3X, DX 11
krcmar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
krcmar pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Svaka cast sto hoces da sviras na tim klepetalima, sad kad pogledam kako ti sviras i kako sviraju neka djeca, a svi sebi pokupovali pa800. Mislim ti solidno sviras, samo ti fale bolje klavijature.
krcmar je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
ili, misspeled, pa500, psr3000


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije