Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

 
 
Alati tema Display Modes
Star 30.09.2008, 01:05   #1
cincilator
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.10.2006
Mjesto: USA
Postovi: 84
Downloads: 699
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000, Korg Le, XP30
Interesi: Elektronika
cincilator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Tyros 3, nesto novo ili presminkan T2

Gledam sta ima novo na forumu, a o T3 ne nadjoh bas mnogo iako je tema vruca s obizrom da je krenulo primanje porudzbina za taj aranzer koji uskoro treba da se pojavi i u trgovinama.
I ja sam jedan od cekaca i potencijalnih kupaca novog aranzera, pa bih rado procitao nesto od infomacija o T3 ako ih neko ima ili jos bolje ako je neko porucio i ceka na aranzer, sto bi uskoro bila zaista prava informacija iz prve ruke.
T2 ima podosta 'mana', koje bi trebalo da su otklonjene na T3. Jedna od njih su svakako primjedbe vezane za sempler. Prisutne su primjedbe i na sam zvuk, koji je prema nekim misljenjima "premekan" i pomalo "bezizrazajan" i pored vrhunskih "mega" glasova.
Yamaha tvrdi da je to posledica "DSP" - efekata, pa sada nude 5 vrsta reverba, umjesto 3 na T2. Time su navodno znatno poboljsali kompletnu zvucnu sliku. Moze da se koristi "memory stick" od recimo 8MB bez ikakvih problema za razliku od T2. Serijski je ugradjen HD od 80GB. Navodno je promijenjena kompleta "logika" aranzera, pa je time postao mnogo prakticniji za "zivu" svirku. Pristup odredjenim komandama je logicniji, raspored komandi takodje, a sempler je mozda najvise poboljsan. Kod T2 je veliki kapacitet bio litimitaran drugim greskama, sto je na T3 ispravljeno.
Sve u svemu sigurno je da ima mnogo toga sto ce privicu veliki broj potencijalnih kupaca.
O ukusima kazu ne vrijedi raspravljati, a ja bih iz svog licnog ugla rekao da sam jos uvijek sklon rolandovom vidjenju zvuka. Ima tu nesto sto se se moze najbolje izraziti rijecima...
Naravno, odusevljen sam yamahinim "mega" glasovima i oni su svakako bez premca po autenticnosti. Roland ce uskoro morati da odgovori prije svega na svoje promasaje sa G70, ali i na najnovije yamahine izazove. Zbog toga iscekujem sa zeljom da vidim to rolandovo cudo ili novi promasaj. Vjerujem da necu dugo cekati, a ukoliko bi se pojavio novi Roland sa tezinom ispod 18kg i upotrebljivim semplerom, moj izbor bi pao na Rolanda, bez obzira na savrsene yamahine "mega" glasove. A ukoliko bi taj Roland imao tezinu od E80, pa da ima sve najbolje, kupio bih T3.
Kakva su vasa razmisljanja?
P.S.
Ima li neko "style", dobru trubacku rumbu, da mi skrati trud? Moze za bilo koju klavijaturu. Ili adekvatan fjal?!
cincilator je offline   Reply With Quote
 

Favoriti

Oznake
ili, nesto, novo, presminkan, tyros


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije