Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.11.2008, 12:12   #11
rskoc
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.11.2008
Postovi: 91
Downloads: 536
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
rskoc befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav tebi,

Darkova Serenellini je malo tupa, ima neke dobre registre al mi se čini ko da nije dobro izbalansirana tonski, a i on svira na prepad pa je tu teško izvuć finoću sviranja a iteško je pjevat kad sviraša sam protiv sebe.
rskoc je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2008, 18:49   #12
biba
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 25.09.2005
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 77
Downloads: 1751
Uploads: 18
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Pa3X, Dallape supermaestro
Interesi: muzika
biba befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard dallape supermaestro

1984.godine sam kupio Dallapu supermaestro u Monfalconeu kod Policardija, i ponukan prethodnim pisanjem pogledah je sada.
Ispod kaisa za levu ruku u donjem delu ploce sto zatvara bas mehanizam stoji nalepljena plocica sa oznakom Dallape, made in Italy No 284.Dallape je napisan polukruzno sa simbolom razvucene harmonike, broj dva je, kako je urezan na plocici, zatamnjen u crno, dakle crn je, a broj 84 je beo.
Kada sam kupovao harmoniku, bio sam u ubedjenju da je to oznaka godine proizvodnje, mada broj 84 biti i igra slucaja.
Ovo pisem da bih eventualno pomogao kolegam koje kupuju, radi lakse identifikacije.
Mada sam kod Rossonija u Trstu tog dana probao i Guerrini presidenta, i koji je za neverovat bio jeftinij od Dallapea, vise mi se svidela moja Dallape.
Mnogi ce reci da sam pogresio, al se nisam nikada pokajao.
Mozda a i najverovatnije President vredi vise, ali je kod harmonika svaki slucaj za sebe, sto rece kolega Kreso kao sa zenama.
Pozz

Promijenjeno od Vaxter (28.11.2008 u 19:22 sati) Razlog: Editovano u odnosu na naredni post. Ne citirati uzastopne ostove, a pogotovo ne sam sebe! Koristiti edit!
biba je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2008, 21:46   #13
Gorance
Drugar foruma
 
Gorance's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.07.2007
Mjesto: Beograd
Postovi: 90
Downloads: 99
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: 2x korg+2X dalape
Gorance befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slazem se.Ja sam resio da kupim guerinni posto vec imam jednu dalapu organtone,i tako trazim i naletim na supermaestro i eto je sad kod mene,extra sam zadovoljan.poz
Gorance je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2008, 23:16   #14
rskoc
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.11.2008
Postovi: 91
Downloads: 536
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
rskoc befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Društvo, kako uopće znati da je harmonika tonski dobra, koja je referentna točka dobrog tona, dal je to kad ti drugi vele da je harmonika dobra ili kad si ti zadovoljan tonom (ako to uopće ikad jesi). Konkretno svi ginu za mojom Supermaestro a meni Guerrini radi toplije, punije, jedino što na suho je Dallapa prodornija ili ja nisam čuo tako glasan Guerrini.

Ispričavam se ako je post na krivom mjestu.

Pozdrav
Robert
rskoc je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2008, 00:34   #15
Gorance
Drugar foruma
 
Gorance's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.07.2007
Mjesto: Beograd
Postovi: 90
Downloads: 99
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: 2x korg+2X dalape
Gorance befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svako ima svoj ukus,ali ipak slusaj sebe a ne druge.Ti sviras i ako ti odgovara neka harmonika to je tvoj izbor.Jedino sto je bitno uzeti original harmoniku a da je ocuvana.Ja volim guerini ali ipak imam dve dalape.To ti je ona prica hvali druge a vozi Mercdes.ha ha pozzzzz
Gorance je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2008, 03:27   #16
siwaefigli
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.11.2008
Postovi: 5
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
siwaefigli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od rskoc Pokaži Post
Društvo, kako uopće znati da je harmonika tonski dobra, koja je referentna točka dobrog tona, dal je to kad ti drugi vele da je harmonika dobra ili kad si ti zadovoljan tonom (ako to uopće ikad jesi). Konkretno svi ginu za mojom Supermaestro a meni Guerrini radi toplije, punije, jedino što na suho je Dallapa prodornija ili ja nisam čuo tako glasan Guerrini.

Ispričavam se ako je post na krivom mjestu.

Pozdrav
Robert

Probaj Guerrini superior 4, 12+1+1+7, 140 basova, (slična je dallapi). Ima ju harmonikaš iz Mimi Luna benda, bili su kod bratića na svadbi u Okuju kod Medanovića, kaj se tiče glasnoće, za pratnju je super, još ak i mikrofoni rade, di ćeš bolje pozz!
siwaefigli je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2008, 14:46   #17
MileGuerrini
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 01.07.2008
Postovi: 110
Downloads: 26
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
MileGuerrini befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisi napisao najbitnije za superior4, da je to JEDNOkabinska harm., a sve Guerrinijeve su 12+1+1+7, osim Superior2 i starog PRESIDENTA koje imaju po 9 registara na basovima!
Cetvorka, teska, velika, krestava. Zabluda je da su glasne zato sto su krestave jer imaju samo jednu kabinu bassoon, znaci mussette registar je 3 glasa bez kabine!!!!
A mogu se mislit kako zvuci na one stare pickupove sto je Guerrini prije ugradjivao....
(nemoj zamjerit, ali cetvorka je nepotpuna harmonika)
A kad bi imala jos i malu kabinu bila bi odlicna, a onda skuzis da je to ustvari superior3, 140 basova i dupla kabina, malo laksa a sve ostalo vizualno identicno.

Promijenjeno od Vaxter (29.11.2008 u 15:58 sati) Razlog: Mile, bez citata!
MileGuerrini je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2008, 16:06   #18
siwaefigli
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.11.2008
Postovi: 5
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
siwaefigli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sorry!
Mislio sam na Sup3 sa duplom kabinom
siwaefigli je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
dallape, supermaestro


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije