Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.08.2018, 21:53   #31
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa može biti,da je kao što si napisao jer sam i sam znao jednog popolarnog švercera ovdje kod nas inače je hrvat i živjeo je u Sloveniji ali više ne smije u nju jer ima puno nerešenih stvari za koje bi ga zatvorili.
Ja sam puno puta išao sa njim u nabavku opreme od klavijatura koje pominješ pa do mixeta i tako dalje u Avstriju i Njemačku gdje je imao veze i več tamo skoro đabe dobio je taj material.
Za Sloveniju uopšte nije bilo potrebe krijumčariti material jer je to sredio nekako tako,da je pozvao nekog hrvata i taj je došao na granicu sa nekim papirom kao,da če se roba dostaviti na Hrvatsku a naravno posle je ostala u Sloveniji.
A ona roba koja je večinom išla za Hrvatsku prevozila se preko granica stranskim putevima tako,da se zaobišla carina i za te prijevoze imao je svoje ljude iz Hrvatske.
Kako kažeš klaviature su se onda prodajale po jako nižim cijenama nego što su naravno bile u standardnim prodavaonicama i svi su kupovali ko ludi.
Najebali su samo oni kojima se nešto pokvarilo jer tu nije bilo nikakve garancije pa su skupe popravke morali platiti iz svojih džepova.
Tako je valjda bio i to razlog opstanka Technicsa na našim teritorijama jer se njega ni u tuđini nije moglo dobiti za neke jako male pare pa se šverc Technicsa nije isplatio.
Tu funkciju što si stavio sliku ja sam več gledao i jeste kako kažeš ali valjda se nismo posve razumijeli ili ja još nešto oko toga neznam.
Sve što sam ja na tom dugmetu našao je da stvarno mogu odmah promijeniti instrumente na trakama šta je naravno jako brza i dobra stvar.
Ali na nekim ritmovima na jednoj primjer stazi kao što je čini mi se (Bavarian Polka) nisam sada siguran kojeg sam htjeo srediti za neku SLO i CRO polku na stazi Bas gitare sviraju dva instrumenata.Jedan je bas a drugi sasvim drugi čini mi se Clarinet.
I sada ako na toj stazi stavim neki drugi bas on zvuči sasvim drugčije jer opet nešto svira pored njega što ne valja razumiješ.
Zato sam taj ritam preneo u COMPOSER onda išao na Bas traku pa čini mi se (još uvijek zaboravim koju funkciju pa moram tražiti) STEP RECORD i tamo ručno iz trake pobrisao one tonove koji mi smetaju tako da je ostala samo čista Bas gitara.
Zato neke moram sređivati u Composeru jer drukčije neznam ili se valjda ni neda.
Naravno tako prerađenog ritma nije mi uspjelo sahraniti nazad na tog tvorničkog nego u COMPOZER STYLE.
Naravno tako nije na svim tvorničkim ritmovima i tamo valja ta funkcija SET koju pominješ.Dali se može srediti drugčije kako sam napisao i ne uđe se u Compozer još neznam uraditi.
Znam da si shvatio šta mislim i neke staze na nekim koje mi ne trebaju jer svira nešto pored što ne valja za ritam kakav trebam mogu staviti pod MUTE ali gdje je kako sam napisao ne koristi mi jer onda u tom primjeru ne bi imao uopšte ni Bas gitare.
Inače vjerujem ja tebi da je Technics vrlo lagan za rukovanje jer to vidim sada i sam ali prvo mora da znaš kako i šta hehehe.
Za te stvari koje sam dosad naučio (večinom po tvojoj zasluzi) sada i ja pomislim kakva sam mogao biti budala da to nisam provalio ali nije to tako jednostavno ako klavijaturu ne poznaješ.
Ok onaj koji ga je imao izpočetka to jest da mu je Technics bio prva klaviatura taj nema problema kako nisi imao ti jer si ih imao više i na rad sa njima si sasvim navikao.
Meni koji ga nikad nisam imao svemir mi je jer je rad sa njime sasvim drukčiji nego sa klavijaturama koje sam dosad poznavao.
Hoču da kažem da je valjda jednako bilo kod tebe kad si prešao na Yamahu to jest Genosa kojeg sada imaš jer je na njima rad sasvim drugčiji jedino jaka je prijednost što za njih može,da se nađe skoro svako objašnjenje na foruvima i internetu a za Technicsa skoro ništa jer niko nije ni hteo da stavi gore pojašnjenja mada je znao.
Dobro nađe se također puno koristnog ali baš ne za ono što čovjeku najviše treba.
Sada svi radovi sa njim koje znam i meni su jednostavni pa ako me možda netko o tome šta pita mogu mu pojasniti hahaha.
Za mogučnosti koje ima naravno slažem se jer ih i ja svaki put pronalazim više i više i sam se čudim da je za ono vrijema kad je izašla ta klaviatura to sve imala a imao sam neke nove modele raznih klavijatura na kojima uopšte puno toga nije ni bilo pa sam ih mjenjavao.Uglavnom ja sam za sada sa tim KN potpuno zadovoljam i sasvim mi je dovoljan koliko trebam klavijaturu puno sam več naučio oko Soundova (našao sam i na Youtube) i uopšte mi više ne fali Sampler jer mogu složiti čak bolje zvukove zajedno nego kad sam primjer na Korgu nalagao samplove i neki instrumenti zvučali su dobro a neki bili su lošiji od onih tvorničkih.Nedostaje mi jedino Guerini harmonika i Slavonske Tamburice i Mandoline kakve sam imao Sample na Korgu.
Ovdje mi Guerini harmonike nikako ni na daleko još nije uspjelo složiti zajedno iz svih koje su na tom KN ali pokušaču tako dugo dok mi ne uspije barem slična.
Tamburice i Mandoline več sam neke složio i odlične su ali još su daleko od samplovanih koje sam imao na Korgu ali ni to nije problem jer primjer na svirci svejedno je kakve su jer niko valjda i ne obrati pažnju jedino što meni samome ne da mira a i sam znaš kako je.Mada je sve na klavijaturi sasvim u redu još uvijek vuče te živac da uradiš nešto više i po svome več iz radoznalosti šta sve se može.
Sredit ču sada te stvari još nadoknadno koje sam saznao pa se posle hvatam drugih kad god me uhvati dosada pa barem ima neko djelo pa i tebe ču zamoliti još za pokoja pojašnjenja bez kojih več sada znam da neču nekih stvari moči srediti.
Pozdrav
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 06.08.2018, 00:16   #32
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I ja sam prvo krenuo s Yamahom. Bila je to PSR60, pa onda PSR90, a tih godina, prije devedestih, profi i skuplji model je bio PSR 6100. Kad sam '89 zasvirao na Technics KN800, zaboravio sam na Yamahu.

Taj Bavarian Polka je interesantna jer se u prvao u njoj nalaze Multivoice soundovi. Pa kad promjeniš bas na kanalu s nekim soundom koji nije multivoice, onda se čuju oni gornji tonovi koji smetaju. To se može jedino srediti u Composeru kako si i rekao. I da, ne možeš nazad vratiti tako uređen ritam već ga jedino možeš koristiti pospremljenog u memoriju.

Može se napraviti i dobra harmonika, malo kombiniraj s onima što se nudi. Meni nije trebala pa se nisam zabavljao time. Ali tamburice se mogu odraditi poprilično dobro. Evo snimke mog KN s jednim specifičnim rubato ritmom i soundom harmonike pa nakon toga zvuk tamburice. Radio sam je s repeat efektom, baza je bila, mislim neka Folk gitara.


https://youtu.be/ozT4RaxCjKg


casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
flosarka (07.08.2018)
Star 07.08.2018, 21:56   #33
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Baš tako kako kažeš.Bavarian polka sastavljena je sa Multi voice i ne samo što se kod promjene Bas gitare čuju visoki tonovi nego ima na kanalu snimano još dodatu pratnju koliko sam primjetio Klarineta a taj svira neku melodiju koja mi je baš smetala pored.
Da sigurno Harmonika može se napraviti odlična jer su i te Harmonike što su na KN više nego odlične ali ipak nisu kao onaj spomenut Guerini koje sam odlične sample imao neznam više odakle na Korgu.Ali sredit ču i to polako.
Tamburice neke složio sam i odlične su jedino mi nije još uspjelo nači,da namestim pored zvuk trzalice kako sam imao na Korgu a to sam siguran,da se da (več sam skoro uspeo) na jednom prozoru gdje se može skratiti instrumenat ili raztegnuti.Pa i da se čuje ta trzalica ili ne nije tako bitno glavan je zvuk Tamburice.
Taj ritam ti je odličan i dali si ga napravio na klaviaturi ili si ga naložio na nju?
Primjetio sam ne samo na ovome ritmu nego tamo gdje još imaš snimaka na Youtube zvuk Druma kakvog ja nisam našao pa pretpostavljam da si ga složio ili mi se možda samo pričinjava jer je ipak zvuk sniman na Youtube sigurno malo drugačiji nego sasvim u živo?
Ja ako se dobro sječam prvo sam krenuo sa Roland E500 čini mi se pa posle G600 pa i sa G1000 onda sam prešao na Korga ne znam više ni koji model je bio jer mi na svirci stalno blokirao pa sam ga dao naprijed.
Posle sam imao Korg PA80 pa PA1X (s tim sam bio najviše zadovoljan) posle sam prešao na Yamahu običnu PSR9000 i posle na PSR9000/PRO pa na Tyros1 i Yamaha Psr900 pa opet Tyros2 sa kojim sam isto bio najviše zadovoljan i jako mi bilo žao što ga nisam zadržao posle..
Posle sam uzeo Tyros3 pa ga opet zamjenio za Korg PA3X kojeg sam imao duže vremena sve dok me nije zajebao usred svirke kada mi je crkao i morao sam pakirati kuči jer nisam imao rezervnu klavijaturu.
Na kraju sam posle popravke PA3X napravio zamjenu za Korg PA4X sa nešto moje doplate kojeg sam pre neko vreme prodao i sad sam ostao na tom Technics KN7000 i sasvim sam zadovoljan sa njim za sve ono što mi treba
Nije,da Korg PA4X ne bi bio jako odlična klaviatura ali sam razmišljao i sam znaš kako je.
Svirki je sve više manje ovdje u Sloveniji naročito na području gdje se ja nalazim i šta če mi takva klavijatura stojati kod kuče za poneku svirku koju tu i tamo imam.
Slučajno sam naleteo na tog Technicsa i odmah mi se dopao njegov zvuk pa sam ga odmah uzeo prvo zbog radoznalosti jer takav još nikad nisam ni video do tada.
Pa kad sam video,da je to jako dobra klaviatura mada več stara i taman dovoljna za sve što mi treba odlučio sam da prodam Korga dok još nešto dobijem za njega jer sam znaš,da svakim novim modelom koji izađe stariji gubi na vrijednosti mada je puno puta čak i bolji od nekog novog kojeg samo malo pošminkaju i dodaju ono šta uopšte na svirci nikada nije ni potrebno.
Sa tim Technics skužio sam da valja ona rečenica "nije uvijek najbolje ono šta je novo".
A ti?
Nisi ništa napisao kako si zadovoljan sa Genos ili nisam gledao ako si šta pisao na kojoj drugoj stranici.
Da je Genos savršena klavijatura to znam jer sam bio u Njemačkoj na jednom druženju gdje su ga reprezentirali ali dosad još nisam imao priliku da ga onako malo isprobam jer ga od drugova još nitko nema a ja ga naravno neču nabavljati ne samo što ima visoku cjenu nego kako sam pomenuo šta če mi tako dobra klaviatura skoro stalno stojati kod kuče kada mi je dovoljna neka normalna kakav je sada taj KN.
Gledao sam neke snimke za Genosa dane na Youtube ali znaš kako je to više preleteno nego reprezentirano potanko.
Pozdrav
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 08.08.2018, 17:15   #34
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ritam sam uzeo iz nekog Rolanda, ne sjećam se više modela ali znam da je bio aranžer u kojem su postojali samo tvornički ritmovi i nije bilo mogućnosti da se u nju ubace neki drugi. Kako je kroz moje ruke prošlo stvarno sve i sva, ovaj rubato je stvarno specifičan za naše područje, dopao mi se i napravio sam ga za KN7000. N onom drugom snimku kojeg spominješ nisam koristio nikave preinake bubnja, samo ono što je bilo tvorničko, to mi je dobro zvučalo i tako sam i svirao. Inaće, taj demo sam napravio ciljano jer sam imao upite nekih ljudi koji su željeli kupiti KN7000 pa sam klavijaturu prezentirao baš na takakv način i s tim materijalom.
S technicsa na yamahu sam prešao samo zato jer mi je trebala promjena, zasitio sam se jednog te istog sounda. KN700 sam svirao gotovo 10 godina. S Genosom sam prezadovoljan, pisao sam na forumu, a ovo je jedna od tema. Nema idealnog instrumenta niti je to Genos, ali kad nema boljeg, onda je dobar i on. Ili možda drugačije rečeno, svaki instrument je onoliko dobar koliko je dobar ona koji ga svira/koristi. Još uvijek uživam svirajući Genosa i nakon svake gaže "na terenu" sam sve zadovoljniji onime što izlazi iz njega.

Promijenjeno od casper (08.08.2018 u 17:19 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 12.08.2018, 20:32   #35
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da taj Rubato izvrstan je pa ču potražiti nađem li ga kod rolanda od kojih ima kao ostalih klaviatura valjda skoro sve ritmove šta su postojali.
Sada mi je jasno i za Bubnjeve jer tvornički sasvim su u redu jedino što je meni kod svakog naloženog ritma ubacivalo neki drum USER koji je valjda neko nešto prerađivao i nije mislim bio kompletan šta znam.Promenio sam i dobro je.
Za Genosa vjerujem i nije bilo ni potrebe da pitam jedino sam više mislio na to kako se sa njim snalaziš a koliko vidim dobro.
Hteo sam te pitati još neku sitnicu koju još ponekad pobrkam i zaboravim ali se ovaj momenat ne mogu sjetiti jer imam punu glavo oko onog Korga kojeg sam onome prodao pa opet nema pojma kako da sredi neku stvar i doneo mi da mu to ja uradim.
Pa majmune jedan neče da pogleda upustva i dosađuje opet meni a to za svaku sitnicu.
Sada mu to još sredim a onda otjerat ču ga u božju mater.Nisam navikao sasvim još na taj KN a ovaj guši mi opet sa tim tako da sve pobrkam.
Pitat ču te drugi put šta sam hteo ako češ se još sjetiti jer sada ni sam više ne znam šta sam mislio.Hehe
Pozdrav
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od flosarka Pokaži Post
Da taj Rubato izvrstan je pa ču potražiti nađem li ga kod rolanda od kojih ima kao ostalih klaviatura valjda skoro sve ritmove šta su postojali.
Sada mi je jasno i za Bubnjeve jer tvornički sasvim su u redu jedino što je meni kod svakog naloženog ritma ubacivalo neki drum USER koji je valjda neko nešto prerađivao i nije mislim bio kompletan šta znam.Promenio sam i dobro je.
Za Genosa vjerujem i nije bilo ni potrebe da pitam jedino sam više mislio na to kako se sa njim snalaziš a koliko vidim dobro.
Hteo sam te pitati još neku sitnicu koju još ponekad pobrkam i zaboravim ali se ovaj momenat ne mogu sjetiti jer imam punu glavo oko onog Korga kojeg sam onome prodao pa opet nema pojma kako da sredi neku stvar i doneo mi da mu to ja uradim.
Pa majmune jedan neče da pogleda upustva i dosađuje opet meni a to za svaku sitnicu.
Sada mu to još sredim a onda otjerat ču ga u božju mater.Nisam navikao sasvim još na taj KN a ovaj guši mi opet sa tim tako da sve pobrkam.
Pitat ču te drugi put šta sam hteo ako češ se još sjetiti jer sada ni sam više ne znam šta sam mislio.Hehe
Pozdrav
Casper hteo sam te pitati dali možda znaš kako da zaštitim user soundove koje sam napravio jer mi ponekad stavi nazad one koji su bili tvornički na MEMORY.
Mislim,da to uradi ponekad kad pozovem koji ritam valjda tvornički pa ako se sječaš koja je funkcija kaži mi molim.
Još bih te pitao dali je nekako moguče direktno sa Flopy diskete ili sa SD-cart direktno pustiti ritmove tako da ih ne Loudam u MEMORY to jest a-b-c.
Koliko vidim to ne ide ali moguče je da ide ako se ritmovi sahrane pod koju drugu funkciju to jest custom style.
Hvala i pozdrav

Promijenjeno od flosarka (14.08.2018 u 23:06 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2018, 23:15   #36
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav Casper odnosno i svima ostalima na forumu.
Toliko,da javim,da sam več došao jako daleko sa kljavom barem koliko mi dopuštalo vrijeme.E pa sada je več drukčija slika.Shvatio sam oko registracija te ogromno ostalog i mogu da priznam da sam neko vrijeme več ponešto sumnjao o nekim stvarima jer nisam imao pojma oko registracija NORMAL i EXPAND šta one uopšte sve mogu da urade.
Pa to je fantastično i sada stvarno mugu upotrebiti čak sve ritmove koji se nalaze tvornički mada mi iz početka izgledalo da mi skoro nijedan neče doči u potrebu.Ritmovi se mogu fantastično podeseti baš kako hoču naravno sa kombinacijom PANEL MEMORY na kojoj čak mugu koristiti unaprijed podešene i pripremljene zvukove na svakom dugmetu.
Ali tebi naravno ne trebam objašnjavati jer znaš sve bolje od mene nego pišem ako kome drugome dođe u potrebu.
Uglavnom skopčao sam skoro sve jedino što još nisam pokušao praviti ritmove iz midi file jer mi skoro ni ne trebaju ali i to ču kad tad pokušati zbog radoznalosti.
Neko vrijeme sam več razmišljao,da nabavim opet nekog Korga ili Tyrosa ali zasada predomislio sam se jer mi KN trenutačno služi koliko ga trebam čak i više.
Još jednom iz sveg srca zahvaljujem ti na svemu jer bez tvoje pomoči i svega šta si pojasnio o toj klaviaturi na forumu ne bi stigao nikuda.
Pozdrav
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2018, 00:14   #37
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Drago mi je da napreduješ i da si (sve više) zadovoljan klavijaturom. Nekako mi je promaklo pitanje iz tvog prošlog posta, sunce je udarilo u glavu, ljeto se odužilo...

Ne postoji način direktnog očitanja ritmova sa FD-a ili SD-a. Moraš ih svaki put upisati u A, B, C ili ih imati u CUSTOM. Koliko se sjećam, USER soundovi su pohranjenjeni u MEMORY A i B, i to onim redom, tj. na ona mjesta kako si sam odredio. Ti spominješ i ritmove koji su vezani uz Soundove pa mogu predpostaviti da ih pozivaš zajedno, kada "loadaš" ritam da ti se automatski učita i sound. Ako je tako kao što sam predpostavio i opisao, ti možeš pozivati samo ritam bez sounda. Za to ti mora biti uključena samo opcija COMPOSER, žuto markirano na slici. Tako možeš imati stalo i na istim mjestima upisane soundove, a mislim da ti je 40 slobodnih mjesta za to sasvim dovoljno.



PANEL MEMORY je alfa i omega na KN seriji. Ista je to kao i Registracije na Yamahi. Dobro je da si ih svladao jer time osiguravaš mnogo brže rukovanje klavijaturom. Izrada ritma iz nekog MIDI fajla je prava igra. Pogledaj prvu sliku u ovoj temi i sve će ti biti jasno u tren oka.

Ako negdje opet zapne slobodno pitaj ali naravno, s vremena na vrijeme se javi s novim dojmovima.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg kn-load.jpg (149,4 KB, 94x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
flosarka (28.09.2018)
Star 28.09.2018, 21:05   #38
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zdravo
Nema problema i ja sam također tanko sa vremenom ali ne da mi mira dar barem malo naveče kako stignem ne upalim klaviature.
Da koliko sam i ja tražio nikako nisam mogao nači funkciju,da direkt sa FD ili SD vučem ritam tako da se to ne može kako kažeš.
Ritmove nalažem kako si napisao ali mi smetalo dok nisam skužio za NORMAL i EXPAND funkciju jer kad sam na Panel hteo mijenjati sound on mi prebacio na drugi ritam.Sad sam shvatio koju da izaberem za soundove.Nisam do sada znao za opciju COMPOZER kako si napisao pa ču i to srediti.Zasada sam stalno išao potražiti ručno banke od tih što pišeš 40 banaka pa tamo izabrao jednu primjer Guitar gdje stoje u njoj naravno samo gitare.Naime to uzme puno vremena i nije baš najbolje rešenje jer ako na nekoj variaciji trebam drugi sound opet moram ručno promijeniti banke.Tako sam upotrebljavao kombinaciju sa uklučivanjem i isključivanjem dugmeta Music Style Arranger.Primjer sam išao na variaciju 3 pa uključio i isključio tu dugme tako,da mi ubacilo soundove koje sam več stavio prilikom podešavanja ritma u MEMORY A te posle ritam sahranio u Custom style kako si mi i ti objasnio.Naravno ako je stalno uključena ta opcija Music Style Arranger i hoču napraviti FILL IN baci automatski na sledeču variaciju napred ili nazad tako da sada tu opciju isključim a to sam shvatio po tvojim snimcima na youtube itd. gdje sam zapazio da si i ti imao isključeno.
Pronašao sam čak i kako se može staviti memory kako podesiš tvornički ritam sa promijenom svega to jest drumova te ostalih soundova i tako ostane zauvijek.Sasvim jednostavno samo sa dugmetom SET na panel memory (sad na pamet neznam dal sam stavio pored i koju banku na dugme od 1-8) uglavnom sve se sredi i baš zato sam sve više zadovoljan tom klaviaturom.
Imao si sasvim pravo da je rad sa njom sasvim jednostavan čak možda isuviše jednostavan prema nekim drugim modelima i baš zbog toga je prelaz kompliciran.
Moram priznati da je navika na nekom Korgu ili Yamahi pa Rolandu i ostalima valjda svakome jako velik problem ako pređe na Technics na početku.Ali ista je situacija sigurno ako sa Technics pređeš na druge modele i tu se ne može drugčije nego hvatiti se posla pa se naviči na rad sa klaviaturom.
Naravno da postoji još X opcija koje još neznam ali uglavnom važno je da sam shvatio dosad te koje mi pod hitno trebaju svaki put.Ostalo ču polako kad budem imao sređeno sve u nulu.Pronašao sam i opciju u Compozeru za štelovanje instrumenata tako da sam se sada bacio na štelovanje Drumova u svakom ritmu gdje možeš podesiti svaku udaraljku posebno kako hočeš.
To je jako dobra opcija mada je ima i kod drugih klaviatura ali na primjer Korgu u ritmu stoji samo jedna udaraljka primjer za BD ili SN a uvdje su po najmanje 3 ili čak više.Toga Korg nema stoga ne da se podesiti primjer BD baš tako kako bi želeo jer ima samo mogučnost jednog sounda a ovdje možeš kombinirati cirka 3 na jedan udarac BD.
Vrlo težko je pojasniti pisanjem šta hoču ali za tebe znam da si shvatio šta mislim jer je to nešto jednako kao što su sastavljeni instrumenti primjer na Yamahi Mega Voice a to si ti več pojasnio na jednoj temi.
Kad tad bacit ču se i na izradu ritmova iz midi file naravno neki bi dobrodošli za neke nove komade ako budu uspjeli jer bi bili tačni originalnim.
Pa kad počnem naravno javit ču kako je išlo ako usput ne polupam klaviature zbog neuspjeha a to ne bih voleo baš sad kad sam stigao iz početka nešto naprijed pa zasad još odugovlačim.
Ok pozdrav pa se čujemo
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2019, 20:33   #39
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav Casper te ostalima forumašima.

Neko vrijeme nisam ništa radio na klaviaturi jer je bio smrtan slučaj u porodici pa sam opet počeo.Inače klaviaturu sam več doterao tako da može da se koristi i pronašao jako puno funkcija a za neke još nije mi sasvim jasno kako se njima radi ali polako ču.
Mada Kn7000 ima jako dobre zvukove svejedno radim na njima i razlika je ogromna ako se dobro slože.
Našao sam foru da je najlakše tako da uzmeš neki instrumenat primjer neku dobro Trumpetu koja je sastavljena sa više trakova te podijeljena.
U SOUND editoru zatim na svakoj traci umjesto Trumpeta zamijenim primjer Trumpete sa Harmonikama koje najviše odgovarajo po ukusu.
Pošto su namešteni več svi parametri tako se dobije neverovatan zvuk primjer kao što sam napisao Harmonike.Tako mogu se srediti i ostali bilo koji instrumenti od gitara i tako naprijed.
Ti instrumenti imajo potpuno čist i jak zvuk i oni samplovi koje sam imao naložene na Korga ni na daleko ne mogu se takmičiti sa tim na Technicsu jer su svi nekako tupi odnosno nemaju kako da kažem kontrasta ni čistoče jer su mutni a to je valjda zbog samog snimanja njih.Iako sam na Korga slagao kvalitetne samplove ipak je bilo potrebno jako puno rada sa štelovanjem različitih parametara i ako sam ga več imao u malom prstu sa samplovima nikada nisam bio putpuno zadovoljan.
Tako sam zasada sa tom klaviaturom jako zadovoljan jer je za ono vrijeme kad su je napravili još i danas odlična ali istina je jako puno moraš da uradiš na njoj a neke stvari jako su teške dok ih sasvim ne skužiš.
Rad je sasvim drugačiji nego na ostalim klaviaturama ali može da se uradi ono što se danas na nekim najnovijima ne može što se tiče ritmova to jest sahrane performanci za svaku stazu te ostalo posebno.
O tome je jako puno pojašnjenja pa zasad neču ni pisati jer ne znam da li još ko tu klaviaturo koristi pa ako je koristi može da pita pa ču mu pojasniti ono šta več znam ako se više ti ne budeš sjetio odnosno nemaš više klaviature da bi pogledao.
Za neke stvari oko tih sahrana performanci još ču valjda i ja trebati po koje pojašnjenje ali zasad nije sila pa ču pitati ako če šta još biti potrebno.
Pozdrav
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2021, 08:53   #40
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovako zvuči i izgleda KN7000, klavijatura stara 20 godina. Kris je odličan svirač i zaljubljenik u "oldtimer aranžere", a posebnu simaptiju ima prema firmi Technics. Vrijedi pogledati ovaj video.

https://youtu.be/4Bz3waQ9mk4
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
kn7000, technics

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije