Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.02.2010, 01:25   #1
crniX32
Početnik forumacije!
 
crniX32's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2006
Mjesto: USA
Postovi: 30
Downloads: 1406
Uploads: 6
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg Pa 800 Yamaha V50
Interesi: MUZIKA
crniX32 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
crniX32 pošalji poruku preko MSN messengera
Idee Misljenje clanova o ovom nacinu terci na pa-800

Primjer: Skopcas Korg-TR na PA-800.
Audio input ,izaberes jednu harmoniku na TR, a na PA-800 uzmes tercu na vocalist.
Stisnes harmony a ugasis effect i time dobijes vrlo lijepu tercu izabranu dole, npr. A-mol.
Ovo je samo test , neka pokusaju i drugi. Mozda grijesim ali cini mi se da je ovo vrlo
koristna stvar da se dobije vise mjesta na DK-useru.
Cijenim svako misljenje, hvala unaprijed.
Erni
crniX32 je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2010, 02:09   #2
xHaRex
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.03.2008
Mjesto: austrija
Postovi: 44
Downloads: 349
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: korgpa1xpro+tritonClassic+Gibson-sga11
Interesi: muzika,muzika,muzika
xHaRex befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nemoj da me pogresno shvatis al sto da sa tr vuces boje na PA 800 kad vec imas terce na TR ? ima jednostavnija fora nabavis triton rack kosta oko 350 eura napucas ga sa bojama i tercama prikljucis preko midi na pa 800 uzmes jedan od assingable pad kao salter sa kojim ces da mjenjas, da vuces sa racka ili boje sa pa800 i vuces boje sa njega, prednost toga je da nemoras vuci 2 klavijature sa sobom a imas sve !
Pozdrav
xHaRex je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2010, 02:51   #3
toni 11
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 23.09.2007
Postovi: 13
Downloads: 134
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
toni 11 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koliko sam ja shvatio koristit ćeš terce od vokalista koja je npr u a-mol,sa TR-om sviraš i u biti iz pa 800 izlazi ta terca.Neznam kako to radi,ali ako radi dobro,puno se time dobija.
Ja bi recimo lijevi izlaz od TR-a u pa800,a desni izlaz TR-a u mixer,u PA 800 tamo gdje se štimaju terce isključio bi LEAD i ostavio da ide samo terca čista van a osnovni ton bi išo preko desnog izlaza koji je u mixeru.Tako onda mogu posebno regulirati osnovni ton a posebno tercu.I trebalo bi lijepo uštimat sve nivoe signala u klavijaturi jer meni recimo na tritonu-le jedna je boja jača druga slabija a nebi bilo lijepo da si ulaz od pa 800/pa2x zajebem jer prejak signal kad uđe to se može desiti pa treba malo pripazit sa experimentom.Dobra je stvar što bi na svkoj terci mogao mijenjat boje,i puno bi mjesta uštedio.Pozzz
toni 11 je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2010, 06:30   #4
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Onda gubis vokoder koji ti treba za vokale, dajes pare na TR...

Ako imas PA800, TR ti je nepotreban... Odlicne terce se mogu napraviti na PA800, iste ko na TR ili Le... A mozda i bolje...

A ako je bas za ovako kao sto si zamislio, moze...

Pozz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2010, 09:44   #5
gjoko
Vredan član društva
 
gjoko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.12.2007
Mjesto: Makedonija
Postovi: 249
Downloads: 1139
Uploads: 26
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 21 puta u 20 Postova
gjoko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
gjoko pošalji poruku preko MSN messengera gjoko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Daumen hoch

mozda je to u redu al za mene nepotrebna stvar kad sve imas na PA800
gjoko je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2010, 10:08   #6
bardovci
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.11.2008
Mjesto: skopje mkd
Postovi: 17
Downloads: 58
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 2 Postova
Instrumenti: harmonika,sajzeri
Interesi: live performans
bardovci befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard iskusan

svakako da bi to moglo da bude dobro,ali mi nismo zivi ako nesto ne iskompliciramo(znate ono kad imate brdo kablova ,pa nesto odjednom poludi,pa nesto se blokiralo...),burazeri moji trazili smo sve u jedno-pa 800- to smo i dobili, the end,prica je gotova,svaki koji sada ce da izadje ce biti kopija,nista vise
bardovci je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2010, 11:17   #7
toni 11
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 23.09.2007
Postovi: 13
Downloads: 134
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
toni 11 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo ima jedna fora kako recimo više mikrofona spojit preko vokodera od klavijature,ja to koristim i zvuči do jaja.U mixer spojim mikrofone,ja i pjevač.na kanalu mu dam da ti mikrofoni osim na main izlaz idu i na aux,to reguliram sa aux potenciometrom,ali bitno je da se ne nabija veliki signal.Iz aux-a ih vodim u ulaz od vokodera na klavijaturi,u voice procesor setupu također isključim lead,i postavim da terca izazi uot 1+2 na klavijaturi,koju vodim na ulaz od mixera tamo mogu dodati efekat obojati malo da se lijepo ističe i sve skupa šaljem na main out mixera,tako se također može i druga klavijatura spojit i opet imaš sve.ali opet kažem treba samo pazit koliko jaki signali idu u vokoder klavijature nesmje biti prejak.ako se terca slabije čuje na kanalu mixera ju dignete i sve super.Treba se malo igrat ali zašto ne iskoristit mogućnosti koje tehnika pruža.
toni 11 je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2010, 12:42   #8
xHaRex
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.03.2008
Mjesto: austrija
Postovi: 44
Downloads: 349
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: korgpa1xpro+tritonClassic+Gibson-sga11
Interesi: muzika,muzika,muzika
xHaRex befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ako zelis da vuces terce za mikrofon sa kljava jednostavnije ti je da postavis mikrofone u jednu sub grupu i onda iz odredzene subgrupe ides u kljave i na output 1 ili 2 tako neces morati da pazis da ti nece biti prejak signal da crkne vocoder samo nastimas da ti na mixeti subgrupa neide preko polovine .
xHaRex je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2010, 02:46   #9
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 46
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

kakve sad veze imaju mikrofoni sa ovom temom DRZITE SE TEME !!!
Asto se teme tice sve moze da se napravi osim svinjca od bundeva i drvenog sporeta ali ne vidim konkretnu svrhu. A moze i da se solo boje puste na izlaze 1 i 2 pa odatle u helicon i helicon da izlazi na izlaze L i R tako da ne treba uopste jos jedna klavijatura od efekata onda za solo na raspolaganju su vam delay i reverb i i to je to u sustini za vecinu boja vise vam i ne treba. Ali opet kazem ne vidim svrhu toga svega osim da rizikujete da nesto sprzite u klavijaturi i da posle pisete ovde kako vam je crk'o pa 800 i kako je sranje i da proizvodjaca treba tuziti jer nije napravio klavijaturu koja moze da podnese ono sto nama padne na pamet.
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2010, 11:59   #10
toni 11
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 23.09.2007
Postovi: 13
Downloads: 134
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
toni 11 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

TESLA da čitaš šta se piše znao bi kakve veze imaju
Dodato:
Isto to što sam napiso za mkrofone vrjedi i za klavijature,Beethoven je rekao da gubimo vokoder koji treba za vokale.Samo sam htijeo reć da ima načina da se spoji da se koristi i jedno i drugo.Iskreno ja klavijature nebih spajao na vokoder ali ako neko želi nek proba,upozorio sam ljude na šta treba pazit.Ovu kombinaciju sa mixerom koju sam opisao u svom predhotnom postu sam osobno isprobo i znam da dobro funkcionira,meni i pjevaču su trebali vokoderi a nismo imali para da kupujemo njemu posebo,ovako obojica koristimo isti.Isto tako se može spojit neki TR ko baš želi što nepreporučujem.Ne vidim šta tu odskače od teme

Promijenjeno od toni 11 (06.02.2010 u 12:50 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
toni 11 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije