Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mikrofoni

Mikrofoni Mesto za one koji vole da pevaju ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.01.2013, 05:33   #11
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ne razumem,imas 3,4 baterije? i sta svaki cas da ih menjas? pa to je glupost ,sta otprlike procenis kad ce da crkne pa se pomeris sa strane pa menjas?
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2013, 09:20   #12
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nemas sta da tu ocenjujes, mikrofon ti sam pokazae kad treba da menjas bateriju. A sama promena ti traje 10 sekuni.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2013, 10:46   #13
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

zar postoje baterije koje ne treba mijenjat,ako su 9v dovoljno je imat dvije,jedna na punjacu jedna u mikrofonu,ako su 1.5v idu 2 odjednom,znaci treba imat 2 u mikrofonu 2 na punjacu,i rjedje se mijenjaju punjive baterije jer duze traju,naravno kad kupujes gledas da ima sto vise mAh duze ce trajat,ne znam sta moze bit nejasno,ako neces kupuj baterije svaki dan niko te ne tjera
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 03.01.2013, 02:32   #14
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Upravo tako, sedeci tamo daleke vec 2003ce posle odradjene evrovizije dojem do zakljucka da smo za 6 dana kolko su trajale probe i dve zavrsne veceri potrosili cak 70 baterija od 9V. Sto za mikrofone, sto za in ear. Tad je bilo dosta. Ulozili 200 eura u punjive baterije i dva punjaca koje mogu da pune svaki po 6 komada odjednom i zavrsili pricu.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 03.01.2013, 04:04   #15
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic Pokaži Post
Nisam se sustretao sa firmom koju spominje Tranzit ali posto smo imali 24 komada Duracell punjivih baterija, tvrdim da mogu da rade kao i alkalne...
Ansmann NiMh baterije bilo kojeg napona su "non plus ultra" kada se radi o Recharcable baterijama. Bez pretjerivanja bar za klasu kvalitetnije od Duracella. Kada su u pitanju baterije za mikrofone, tu bih preporucio Ansmann NiMh 2850mA 1,2V (AA format). Strogo treba bjezati od AA baterija na kojima kao specifikacija stoji sve sto je preko 2.850mA jer ovaj format jednostavno ni tehnicki, ni fizicki nije u stanju da pruzi vise. Srescete AA baterije na kojima stoji cak 4.400mA sto je najobicnija prevara i jeftina laz. Opet ponavljam, koliko je vazan kvalitet baterija, ne manje je bitno i kojeg je kvaliteta sam punjac. Svaki koji ima cijenu ispod 50 eura je uglavnom obicno smece. Baterije za punjenje se poslije izvjesnog vremena "umore" (mada na skoro svim aktuelnim stoji "no memory effect"), pa je preporucljivo povremeno obaviti "Uncharge" sto je u sustini duboko praznjenje do poslijednjeg miliampera. Ovu funkciju imaju svi bolji punjaci. Na ovaj nacin se veoma produzava vijek baterija a istovremeno i njihova efikasnost ostaje na najvisem nivou.

Promijenjeno od tranzit (03.01.2013 u 04:07 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.01.2013, 17:45   #16
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 747
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

tranzit,
jel za Fr3 koristis Ansmann NiMh 9V 300mA koje si naveo u prvom postu, ili neki drugi model ?
I ako je drugi model, koji ?
Bokic je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2013, 00:02   #17
bole2000
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.09.2007
Postovi: 29
Downloads: 178
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
bole2000 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav za kolege
Imam problem sa SHURE sistemom ULXp14, znaci ULXP baza i bodypack ULX1...imam dva kompleta, jedan koristim za sviranje, jedan za pevanje, oba rade na 9v bateriju, ali je problem jer bateriju ne mogu da rade duze od 5-6 sati plafon! Kupujem iskljucivo Duracell alkalne( oko 280-300din komad) odradim svadbu sa 4 komada!!! mislim da ovo nije isplativo, trosi vise od mog auta!, pokusavam da uzmem 9v na punjenje ali ne mogu da nadjem vise od 200-250mah sto je smesno ;-( merio sam potrosnju bodypackova i iznosi 110ma!! neverovatno! ne razumem sta vuce toliku struju??? imao sam AKG dual sa PT40 koji koristi 1.5v a potrosnja mu je oko 70ma, jos kad sam uzmem od 2700mah, zaboravim kad sam je stavio... Molim za pomoc, ili prelazim na WMS 4500 :-(
bole2000 je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2013, 03:24   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Bokic Pokaži Post
tranzit,
jel za Fr3 koristis Ansmann NiMh 9V 300mA koje si naveo u prvom postu, ili neki drugi model ?
I ako je drugi model, koji ?
Ne, taman posla, to je 9V baterija. FR3X koristi 10 x 1.2V baterije a upotrebljavam Ansmann 1.2V Digital 2850mAh. Medjutim, punjac je specijalni pa uspijeva da maximalno isprazni i napuni baterije. Nece vrijediti ukoliko nabavis najkvalitetnije baterije ako ih punis smecem od punjaca. Desavace ti se redovno da punjac pokazuje da su baterije napunjene a one izdrze sat do sat i po. Ovo ne znaci automatski da su baterije lose vec prije bude razlog lose punjenje.





@bole2000

Pogledaj koji tip baterija koristi taj Shure (NiMh, Cadmium, Li...).

Promijenjeno od tranzit (21.01.2013 u 03:26 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Bokic (21.01.2013)
Star 21.01.2013, 05:55   #19
zaki1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2011
Postovi: 142
Downloads: 97
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 14 puta u 12 Postova
zaki1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Najvaznije je da imas kvalitetan punjac, losi punjaci , a narocito oni koji automatski ne iskljucuju kad je baterija puna ,definitivno trajno ostecuju baterije,a samim tim smanjuju njihove performanse i vijek trajanja.Ja koristim POWERTECH, punjac sa LCD displejom i automatskom regulacijiom ,koji je univerzalan za sve tipove kucnih baterija ,ukljucujuci i one od 9V,a uz to dozvoljava punjenje pojedinacno, ako treba samo jedne baterija,dok vecina ostalih traze da bude najmanje par baterija.Naravno sve baterije imaju i svoje ogranicenja ,tj odredjen broj punjeja,neke fabricki su reklamirane i do 1000 ciklusa, ali neka ostvare i pola toga ,mislim da je dobro, ovo se odnosi na kvalitetne brendove , a preporucio bih ako je moguce naci "made in Japan".Pozdrav.
zaki1 je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2013, 02:10   #20
bole2000
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.09.2007
Postovi: 29
Downloads: 178
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
bole2000 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zanimaju me baterije 9v litijum jonske ali na punjenje, kako se one ponasaju u odnosu na sve druge baterije? cuo sam da je ova vrsta odlicna za velike potrosace... Imam varijantu da kupim od 500-600mah, to je najvece sto sam nasao ali u Svabiji... Zanimaju me te njihove voltaze, od 7,2-7,4-8,4 itd, jel to neki problem ili to tako treba? Kako se ponasaju sto se tice napona, da li pada napon ili je konstantan? uredjaj koji koristim nece da radi kada padne napon ispod 6v a ovo 7,2 mi je relativno blizu ;-( ne razumem se bas u struju pa bih molio nekog kose razuem u ove stvari da pojasni malo, hvala unapred... pozdrav...
bole2000 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije