Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.01.2019, 01:41   #1
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Yamaha V50 ili DX11?

Pozdrav svima, ja sam pocetnik sto se tice klavijature i poslusao sam ovde savet jednog forumasa da se prihvatim teorije i da pocnem da je ucim, sto sam i uradio.


Uglavnom sam gledao onlajn tutorijale i za sada sam savladao neke temelje, naucio sam nedavno sve lestvice kvintnog kruga a sad prelazim na kvartni, pa na molske lestvice.



Uglavnom, ja imam jednu bas pocetnicku i osnovnu PSR Yamahu koju cu mozda moci da prodam za do 100e, i planiram da kad budem polako usavrsio kvintakorde vec polako predjem na nesto novo. Na budzetu sam od 200-250 evra i nasao sam dve solidne ponude, Yamaha V50 i DX11, istih cena, sa tim sto ova DX11 uz sebe ima boje Mice Nikolica i setove i terce, plus uz nju ide torba, dok je ova V50 koliko pise bez icega Pa me zanima nesto o ovim klavijaturama i njihovim mogucnostima, kao i to sta je po vama bolja investicija.


Zanima me i koja bi od ovih klavijatura mogla da ucitava MIDI fajlove i preko cega, jer mi nije bas prakticno ako se koristi flopi disk, posto znam da su obe starije. Ako moze malo obrazlozenje, bilo bi mi znacajno. Hvala.
kem je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2019, 10:17   #2
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Yamaha V50 ima sve što ima DX11, a najbitnije od svega, koliko sam ja razumio da DX11 nema efekata na bojama, već da se spoji na miksetu i tu oboji, što kod V50 nije slučaj. Ako su u sličnom stanju, onda bolje V50.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Dell za ovaj koristan post:
kem (23.01.2019)
Star 23.01.2019, 16:02   #3
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala na savetu.
Dodato:
A Korg M1? On je skoro upola jeftiniji od ove dve, a cini mi se ok. Moze li se on takmiciti sa njima?

Promijenjeno od kem (24.01.2019 u 16:56 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
kem je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2019, 16:05   #4
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od kem Pokaži Post
Hvala na savetu.
Dodato:
A Korg M1? On je skoro upola jeftiniji od ove dve, a cini mi se ok. Moze li se on takmiciti sa njima?

Korg M1 se ne može takmičiti sa ove dvije klavijature- on ih pojede obadvije zajedno!
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2019, 22:24   #5
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kako sad to, pa ovaj je upola jeftiniji? A i cini mi se da ima manje opcija?
kem je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2019, 10:21   #6
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Iako su iz iste ere, nekako mi nisu te klavijature za usporedbu, skroz drugi fazon, kao kruške i jabuke.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2019, 13:20   #7
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Yamaha V50 ili DX11

Šta se tiče usporedbe Yamaha sa Korg M1 moram reči da ja ipak tu nikako ne gledam cijenu (trenutnu).Ove Yamahe nisam svirao ali sam upoznat sa njima jer sam imao DX 21-DX 11 je nasljednica DX 21-ima dodane efekte, cartridge i još neke sitnice ali u biti je klavijatura skoro ista.Kod Yamaha se radi još o FM sintezi zvuka koja je počela sa legendarnom DX 7 -opet da napomenem da sam i nju imao i svirao -DX 7IID-nasljednicu stare DX 7!Razlika između DX 7 i Dx 21 ili DX 11 je ta da je DX 7 radila sa šest operatora algoritama dok su i DX 21 i DX 11 radile sa četiri pa je samom tim i sinteza zvuka bila malo siromašnija! Ako sada pogledamo Korg M1 kod te klavijature se radi o PCM sintezi zvuka koja je ipak sljedeča generacija u odnosu na Yamahe! U svojoj sviračkoj karijeri sam naravno radio i sa M1 i moram reči da je sama kvaliteta sounda daleko bolja
Sve tri klavijature su prilično stare ali se još uvijek bez problema može naći mnogo materijala za svaku tako da s te strane nama nikakvih problema bez obzira za koju se odlučiš!
Dodato:
Evo još jednom se javljam, jer sam neke stvari iz prvog posta previdio! Ako ti je bitna MIDI reprodukcija onda najbolje da zaboraviš sve ove tri klavijature!One to ne rade, bar ne na način da bi to bilo jednostavno i zadovoljavajuče.To su solo klavijature sa sasvim drugačijom namjenom.Isto tako kod njih ne možeš puštati ni ritam.Za nešto takvo ti treba aranger klavijatura koja sve to radi bez problema.Tu sada ulazimo več u sasvim drugu temu pa bolje da ne ulazim dalje u raspravu-na tebi je da odlučiš šta misliš raditi sa klavijaturom i nabaviš onda nešto za svoje potrebe!
Pozdrav!
__________________
Bilježim se sa štovanjem!

Promijenjeno od Zlatek (28.01.2019 u 14:06 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Zlatek je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2019, 00:06   #8
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislio sam na koriscene MIDI-ja za uvozenje ritmova/boja a ne pustanje fajlova, tako da moze i flopi disk.




Danas sam pricao sa profom iz muzickog i on mi je rekao da bi mi mozda prodao svoj stari Korg is 50, za neku slicnu cenu kao sto sam video ovaj V50. Da li uzeti u obzir?
kem je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2019, 14:06   #9
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od kem Pokaži Post
Mislio sam na koriscene MIDI-ja za uvozenje ritmova/boja a ne pustanje fajlova, tako da moze i flopi disk.




Danas sam pricao sa profom iz muzickog i on mi je rekao da bi mi mozda prodao svoj stari Korg is 50, za neku slicnu cenu kao sto sam video ovaj V50. Da li uzeti u obzir?
U svakom slučaju možeš to uzeti u obzir zato jer ta klavijatura ima i ritam sekciju dok ove tri o kojima se pisalo prije nemaju.Sve zavisi od toga za šta koristiš klavijaturu.Ipak po soundu je daleko najjači M1!
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2019, 14:12   #10
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

V50 i DX11 nemaju ritam?
kem je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije