Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.11.2012, 21:19   #11
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nepotvrdjeno jos, ali izgleda da ce cijena biti 550 eura.
Postovano sa mobilnog uređaja
zukae je offline   Reply With Quote
Star 07.11.2012, 21:33   #12
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od makso68 Pokaži Post
GW 8 je ozbiljniji i od BK 5,a kamo li od ove igračke.Ovo je nasljednik E 09.Pozdrav!
Hmmm, ne znam sta da ti kazem.Ja sam imao GW 8 i dalje smatram da je to odlican instrument ali ne slazem se da je GW8 ozbiljniji instrument od BK 5.

Bez neke sujete sto sam ja jedan od vlasnika pomenutog BK 5 smatram da je to jedan jako ozbiljan instrument na kome treba da se radi isto onoliko dugo kao na svakoj klavijaturi ako zelis da imas perfektan ton na njoj i da izvuces maksimum iz nje.

Zaboravio si kako su kolege nazivale GW 8 decijom igrackom itd pa na kraju ispade da je to ozbiljan instrument..ali da se vratimo na temu.

BK 3 mi za sada izgleda kao neki hobi instrument za kucnu upotrebu i kucno zezanje.Nisam siguran da su stavili Favorit za boje i stilove.Koliko ja mogu da vidim na snimku tih funkcija nema ili ih ja ne vidim.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 07.11.2012, 22:38   #13
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Možda sam bio grub u procjeni,ali i po ROM memoriji(koja je na BK 5 znatno manja),po nekim funkcijama koje su u odnosu na GW 8 uskratili na BK 5,mislim da nije nikakav napredak u odnosu na GW 8.Zvučno sigurno nije,jer koriste isti Sonic cell procesor(osim što je kod BK 5,ne znam iz kojih razloga,znatno umanjena ROM baza zvukova).I u samom nazivu je firma Roland rekla o čemu se radi-GW 8 je workstation(radna stanica),a BK 5 i BK 3 su backing keyboards(pozadinske,ili prateće klavijature)-ovo nisam ja izmislio,to je bukvalan prevod sa engleskog.No da se vratimo na temu.Rekao sam da je BK 3 igračka,a ne BK 5.Pozdrav i svako dobro!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 07.11.2012, 23:01   #14
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Obzirom da se ja ne bavim onim sto pise u karakteristika vec samo onim sto moje uho cuje,sam aranzer kao aranzer bolje zvuci nego na GW 8.Da li je napisano da je workstation ili pozadinska ili bila kako drugacije za mene nije bitno.Od toga ne zavisi da li moze da se radi profi sa klavijaturom.Secas se da i na G800 pise da je workstation a da ljudi i dan danas slatko rade na njemu

Tacno je da je na GW 8 velika prednost sto ima favorit boje i stylove i da je Roland bezobrazan bar sto se tice naseg trzista posto smo mi za njih zadnja rupa na svirali sto ranije nismo bili.

Sto se tice ROM memorije Rolandu BK 5 sav editing se memorise na USB stik tako da mu to nije mana.Drugo,style copmposer i mace up tools ima i jedna i druga klavijatura samo sto je kod BK 5 mace up tools pregledniji nego na GW 8

Na BK 5 postoji 4 OTS sto je sasvim dovoljno za bilo koju pesmu da sviras,naravno postoji i numericko biranje boja i performansa itd itd.

Slazem se sa tobom da je BK 3 neinteresantna klavijatura za profi muzicare ali ce ona ipak naci svoje mesto na svetskom trzistu kod onih koji samo pustaju fajlove i matrice a ne sviraju.

Zaboravih da kazem da se na BK 5 vrlo lako edituju karaoke fajlovi i da savrseno zvuce sto do sada nisam imao prilike ni na jednoj klavijaturi da tako odradim i to za vrlo kratko vreme.Mozes ih poslagati i u performanse sa vec promenjenim tonalitetom sto je jako dobro da ne bi uvek prvo pustio fajl pa tek onda radio transpoze.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 07.11.2012, 23:15   #15
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Samo mala ispravka sto se tice ovih oznaka.... Za Roland G600/800/1000 pise „Arranger Workstation” , a ne samo „Workstation” kako je receno, dok na GW-8 pise samo „Workstation” Pozdrav

Promijenjeno od AcaG600 (07.11.2012 u 23:19 sati)
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 07.11.2012, 23:30   #16
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U pravu si,moj previd ali je poenta da te oznake i nisu toliko od znacaja.Bitno je kakva je "azdaja"unutra.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 08.11.2012, 00:33   #17
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Upravo to...Isto naprimer za Korg Pa ne mora da znaci Pa - „Professional arranger” da je stvarno tako, nego je mozda neka olupina Sad ce Korgovci da reaguju... Salimo se malo...Pozdrav

Promijenjeno od AcaG600 (08.11.2012 u 00:35 sati)
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 08.11.2012, 01:09   #18
gogi-japanac
Vredan član društva
 
gogi-japanac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.04.2008
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 159
Downloads: 1373
Uploads: 32
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Kawai K1m,Yamaha Montage & Korg Pa4x
Interesi: Brazilian Jiu Jitsu & Xbox 360
gogi-japanac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Roland se ocajnicki trudi da napravi sintisajzer "Fujitone"...


__________________
Bolje Je Da Se Muskarac Rodi I Bez "One" Stvari Nego Bez Srece......Ako Ima Srecu Porasce Mu I Ona Stvar



-Mirko Filipovic-
gogi-japanac je offline   Reply With Quote
Star 08.11.2012, 01:38   #19
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
... i da je Roland bezobrazan bar sto se tice naseg trzista posto smo mi za njih zadnja rupa na svirali sto ranije nismo bili...
Ne to slucaj samo sa Rolandom... ni ostali nisu nista bolji.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.11.2012, 06:16   #20
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

BK3 za razliku od BK5 ima Favorite tones ali BK3 od izlaza poseduje samo izlaz za slusalice iliti Phones!
Kod oba modela dobro je sto su user ritmovi na USB flashu ali nije dobro sto se biraju tockicem tako da sto vise ritmova imas teze je raditi sa njima.Neko ce reci ima SERCH opciju,da ali mi ne zelimo da u toku cele svirke samo pretrazujemo ritmove vec zelimo samo da sviramo.Bilo bi dobro kad bi mogli da linkujemo foldere korisnicih ritmova na dugmice od fabrickih ritmova.6 tastera sa po 8 ritma u svakom folderu(ako se ne varam ima osam linija na ekranu pa da ne bi tockicem "pobegli na drugi ekran")to je 48 ritmova za brzo biranje e to je vec nesto ali ne za cenu od 900 eura koliko kosta BK5.
Bilo je za ocekivati BK8 verziju bez zvucnika i sa vise tastera ili dugmica kao i favorite opciju ali "Fujitone" stvarno niko nije ocekivao!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije