Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.03.2015, 15:31   #11
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Slažem se sa kolegom @rolandx u vezi fantoma S ili Xa i dodao bih samo još jedan model Korg Krome. Ja probao i to je po meni jedna cela klasa iznad Triton Le i Tr serije. Verujem da će mu u početku trebati set za sviranje, dok upozna malo bolje klavijaturu, ali uvek ću svakog savetovati da sedne i sredi set po svom ukusu bez da plaća, ako mu to znanje i vreme dozvoljavaju. Da je lako, nije ni malo i to sa bilo kojom klavijaturom, ali mislim da vredi namučiti se i dobiti "vrhunski" set, koji je ništa drugo nego set rađen po ličnom ukusu.

Što se tiče Pa80, imao sam je, stvarno deluje stabilno klavijatura, i nisam imao prilike do sada da čujem da je bilo ko imao ikakve kvarove, osim fizičkih oštećenja. Ako je već G1000 u priči, baci pogled i na Va seriju, odličan instrument.

Ja bi predložio i jednu solo spravu, Kurzweil K2000v3. Ima je baš sad jedna na oglasima za ne tako veliki novac a u jako lepom stanju.
__________________
calevh je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2015, 16:49   #12
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prvo hvala svima sto se trudite pomoci. Eh sad, nesa je u pravu sto se tice cijene, ne mogu ja za te pare birat nesto previse i toga sam svjesta, novo ovdje u Zg mogu dobiti jedino pa 50, a to ne zelim, ili taj Bk-3, al neznam sta je to i kakav je i dali ima materijala za njega. Sta se tice mog ukusa da imam para uzeo bih nov pa 600 i nebi razmisljao ni sekunde, a ovako je problem. Korgovi mi se svidaju najvise, a i najvise ima materijala za njih, pa sam gledao najvise to, i nesto malo yamahe, ali posto sam ja harmonikas, ne razumjem se ja bas previse u to. Ne bi uzimao workstation, jer nekako to gledam ako vec imam klavijaturu glupo mi je da nije aranzer i da ne mogu s njom odraditi sam neku gazu ako je potrebno, eto samo zato, jer sviram svakako, a opet ju mogu koristiti i u bandu i solo ako je aranzer, zato bi radije aranzera. Kod vas u Srbiji su cjene malo nize nego ovdje kod nas pa zato mozete pogledati kod nas na oglasima na njuskalu sta se nudi. Ovaj g1000 mozda mogu dobiti za nekih 300 € od kolege jednog, probao sam ju, al iskreno meni to izgleda ko krs teski (bez uvrede). Od svih njih pa 80 mi je po svemu nekako najpristupacniji i najbolji, sa karticom od 16 mb, ima finih setova, ali eto strah me jedino to da nije bilo kakvih kvarova, i da mi ne rikne nesto, jer sam imao peh sa novim pa 50 sd, pa eto sada "pusem i na hladno". Korg mi se svida najvise po svemu, ali jednostavno nisam pametan sta kupiti, zato i pitam, ovdje, ima 80-ki po cjenama od 500-800 E, sto je ipak previse za takvu klavijaturu, realno nebi trebale biti skuplje od 500 nikako, bar po meni...tak da neznam ni sam, ali moram nesto uzet pod hitno...Zapravo mi treba klavijatura koja ce mi raditi godinu dvije dok ne skupim za pa 600, a onda bi je "umirovio" .

Eto 80-ki kod nas.

http://www.njuskalo.hr/?ctl=search_a...ords=korg+pa80
makl je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2015, 17:58   #13
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bolje ti daj 100e nekoj vracari da ti prebaje i baci zar da se ne plasis toliko a posle cemo lako da ti kazemo sta da kupis.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nikadvisekorg za ovaj koristan post:
sale_band (07.03.2015)
Star 07.03.2015, 18:28   #14
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za BK 3 ima dosta i besplatnog materijala.Koliko ja znam BK 3 je kompatibilan i sa G i E Roland serijom tako da uz malu doradu mozes imati vrhunske ritmove.Na kraju krajeva mozes i da kupis kompletan set da te ne boli glava za BK 3.posto si harmonikas mogu ti reci da i dirka nije losa i da BK 3 ima odlicne boje harmonika.
To je to,pa sad je na tebi sta ces i kako ces.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nesaband za ovaj koristan post:
makl (07.03.2015)
Star 07.03.2015, 19:18   #15
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Neso a sta je po tebi bolje, pa 80, ili BK-3, sta je pametnije da uzmem sta se tice kvalitete?
makl je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2015, 07:58   #16
srki Fantom
Vredan član društva
 
srki Fantom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2014
Mjesto: Austrija(Wien)
Postovi: 103
Downloads: 110
Uploads: 5
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland Fantom S
srki Fantom ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Druze imas u Nemackoj po oglasima polovan pa600 za 700-800 evrica,mislim da ti je bolje da se strpis jos malo ili da se uzajmis nego da kupujes pa80 kojeg ces kasnije jedva prodati.To tije moje misljenje a ti sad opet vidi...
srki Fantom je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2015, 10:29   #17
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od makl Pokaži Post
Neso a sta je po tebi bolje, pa 80, ili BK-3, sta je pametnije da uzmem sta se tice kvalitete?
Ovo je nezahvalno pitanje.PA 80 je odlican instrument.Ako nadjes u neko perfektno ocuvanom stanju takvu klavijaturu onda mozse i nju da kupis.PA 80 je dobar ali jako star,mada cita semplove.

Ipak odluci sam.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2015, 11:02   #18
JovanPetric
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.03.2015
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
JovanPetric ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Najbolje!!!!!!!!!!!

Ma najbolji je pa80
JovanPetric je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2015, 14:11   #19
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A recimo eto od 80-ki sta sam gledo, stanje na slikama se cini kod nekih jako dobro...Neznam jel ima neka razlika u ovima...

http://www.njuskalo.hr/klavijature-o...oglas-11471990

http://www.njuskalo.hr/klavijature-o...oglas-14307262

http://www.njuskalo.hr/klavijature-o...oglas-14002410

naravno racunam da sve to ide dole 50-100 E

Promijenjeno od makl (08.03.2015 u 14:13 sati)
makl je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2015, 19:42   #20
zokimusic
Početnik forumacije!
 
zokimusic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2015
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
zokimusic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hmmmm!!!! Covek je valjda pitao za aranzer ako se ne varam i za jednu klavijaturu,kakav Tr,Le i ostalo......U pravu ste za BK-3,za te pare dobijes garanciju 2 GODINE i ne razmisljas.Pozzzz
zokimusic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije