Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Harmonizeri

Harmonizeri Da zvučite kao hor...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.01.2021, 16:44   #11
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Danas cu da to sredjujem. A kad vec sve cesljam aj da pitam koji preset? Vocoder vh ili standardTrio... ili sta vec. I kako da se i taj preset doradi? U stvari da li moze da se doradi ili oblikuje malo
psr je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2021, 17:03   #12
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prije nego kreneš otvori Reference Manual na strani 118.
casper je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2021, 16:18   #13
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1189
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Tomy Pokaži Post
Nažalost, taj model nema midi. Za 200€ nećeš da nađeš ništa da je novo a da ima midi i da ima dobar zvuk. Ja sam uzeo ve500. On stvarno ima sve ali sam ga i platio oko 400€.

Poslano sa mog NOA_N8 koristeći Tapatalk
Kako si zadovoljan sa VE-500? Da li koristiš i efekte sa tog procesora (reverb, delay)? Koristiš ga za live ili za studio?
dekiciric je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2021, 23:03   #14
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 506
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Koristim ga uživo na svirki. Probao sam svašta. Tc, digitech, korg... Po meni radi najbolje od svih. Veoma prirodno i puno izlaze prateći vokali. Po scale2, automatski uz akord iz klavijature preko midija terce pjeva 99% točno bez dodatnog programiranja, a programiranje je jako jednostavno jer postoji PC software koji je jako pregledan i jednostavan za korištenje. Odličan mu je efekt. Nije tanak kao kod većine sličnih uređaja. Glavni efekt koristim iz mixera a delay iz ve500 samo onda kad sviram neke narodnjake koji bez delaya ne zvuče dobro. Sviram 80% zabavno i pop pa nema potrebe za dodatnim delayom.

Poslano sa mog NOA_N8 koristeći Tapatalk

Promijenjeno od Tomy (29.01.2021 u 23:05 sati)
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2021, 07:42   #15
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1189
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala na odgovoru. Samo mi reci još ovo. Kako ti se dopada reverb sa VE-500?

Promijenjeno od casper (30.01.2021 u 09:47 sati) Razlog: brisanje citata
dekiciric je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2021, 12:56   #16
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 506
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nisam puno koristio reverb. Na razglasu ga nisam nikad koristio pa ne mogu reći kako radi na razglas. U home studio uvjetima je bolji nego na nekim mikserima. Mekan, topao... Meni je Boss među boljim pjevačkim efektima. Imao sam davno model SE-700. Svi koji su čuli kako efekt radi na razglas pitali su koji efekt imam. Kad sam im rekao samo su se čudili a malo para je koštao. To je bilo u vreme lexicon efekta koji je bio vrh.

Poslano sa mog NOA_N8 koristeći Tapatalk
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2021, 13:26   #17
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1189
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imao sam Boss VE-20, koristio sam ga samo za efekte. Nije imao loše efekte. Onda sam kupio stari Lexicon MPX1, koji je zaista opravdao firmu iz koje dolazi Zvuči vrhunski.
Boss VE-500 gledam od kako se pojavio. Neki snimci me oduševe, neki me razočaraju, a uzeo bih ga najviše zbog toga što u sebi ima i vocalist i efekte. Moraću da se prošetam do Roland Planet-a i probam ga, definitivno.
dekiciric je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2021, 10:50   #18
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav drustvo,
imam Ve500, zvuci skroz profi a mogu reci da su efekti fenomenalni. Reverb je stvarno bogat a ima i odlican delay. Ima 4 insert efekta (moze biti distorzija, radio, wah..ali moze biti delay kao insert) i 2 send efekta (reverb i delay, ali mogu biti oba reverb ili oba delay, ako vam tako treba).
Postavio sam kao insert efekat delay i tu ima jos nekih dodatnih podesavanja u odnosu na delay iz send efekata (duck sens, duck depth) pa je moguce rutovati tako da glavni vokal ide u dva insert i u jedan send efekat, dok ostali efekti budu za back vokale.
Back vokala ima ukupno do 3, mogu se kontrolisati preko midija a postoji i Scale opcija (koju nisam testirao puno, meni treba ova varijanta, preko midija).
Jos da napomenem da je preamp sekcija jako detaljna, odlican EQ, odlican Compressor, deess, gate.
Jedino sto se meni ne dopada (ili ne znam da podesim/koristim) je kako radi pitch correct, ali ga nikad nisam koristio ni ranije tako da meni ovo nema puno znacaja (ali da pomenem, mozda nekom jeste vazno).
Mozete skinuti software i u offline modu pogledati koje mogucnosti poseduje.

Evo dva snimka, koja su mi sluzila za testiranje i preslusavanje, svirano i snimano direktno u Roland EA7, sve uzivo (vokalist ide u stereo ulaz klavijature pa sve snimano internim snimacem, nema naknadne obrade zvuka).

https://drive.google.com/file/d/1gH0...ew?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1vVo...ew?usp=sharing
Dodato:
Postavio sam na download opis parametra (u par slika) koje sam koristio za ovaj snimak.

https://www.yu-midi.org/forum/downlo...=file&id=19754

Promijenjeno od casper (31.01.2021 u 13:11 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Morison je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2021, 18:06   #19
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vokalist na Tyros 4,5 i Genos moze potpuno sve kao i na korgu,ama baš isto sve...dugo godina sam svirao Pa2x i oko godinu dana Pa3x tako da poznajem korga a i sad vec Yamahu...pozz
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2021, 21:30   #20
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Danas sam postavio parametre koje je Casper ispisao i poredjao terce u registraciju. Nisam nesto mnogo cackao samo sam stavio da iza ide standardna harmonija a verovatno moze jos bolje da se uradi ili da se nesto drugo (trio, dvoglas... ne znam svasta ima) doda pa bi bilo jos bolje ali nije ni ovako lose. Jedino sto ne moze a ne znam zasto da se i uz neki midi koji se koristi snimi i koja registracija (terca) da ide. Cekiram kad orvorim midi i vocal harmoniju i mikrofon ali sve jedno na svaki drugi midi ostane ona koja je zadnja bila ne vuce svaki midi sa sobom i harmoniju vokodera snimljenju, odnosno iz kog akorda da prati vokoder. I naravno ako ima jos neka finija podesavanja bilo bi super kad bi i to neko ispisao.
psr je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije